Start LifestyleKącik zabawkowicza Kultowe zabawki Grimm’s

Kultowe zabawki Grimm’s

przez Patrycja Hoffmann
Drewniane zabawki Grimm's

Rodzice coraz częściej świadomie wybierają zabawki dla swoich dzieci. Nie sięgają już po pierwszą lepszą, często tandetną lalkę czy plastikowe klocki. Teraz każda zabawka dobierana jest pod względem jakości wykonania, wykorzystanych do produkcji materiałów, a także możliwości ich czyszczenia i przekazania innym dzieciom w dobrym stanie. Gdzie szukać zabawek, które spełnią najwyższe oczekiwania rodziców? Okazuje się, że nie trzeba szperać za głęboko. Kultowe zabawki Grimm’s są dostępne w wielu sklepach z akcesoriami dziecięcymi. Jesteśmy ciekawi jak wielu rodziców o nich słyszało? Zaraz opowiemy dlaczego są tak wyjątkowe, chociaż już na pierwszy rzut oka widać, że cechuje je minimalizm. Co za tym idzie dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność i tworzyć co raz to nowe budowle, układanki i tym podobne rzeczy. Chętnie opowiemy Wam także czym kierowano się podczas tworzenia tych zabawek i z jakich materiałów zostały stworzone. Przenieście się z nami w kolorowy świat zabawek Grimm’s!

Zabawki Grimm’s

O tych zabawkach zrobiło się głośno całkiem niedawno. To bardzo wyjątkowe, drewniane zabawki. Dlaczego tak podkreślana jest ich wyjątkowość? Ponieważ drewno wykorzystywane do ich produkcji pochodzi z Europy, wyłącznie z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. I nie jest to byle jakie drewno, gdyż ma źródło w drzewie olchowym, lipowym, bukowym i klonowym. Dzięki temu zabawki Grimm’s zyskują na szlachetności i mogą być wykorzystywane nawet przez kilka pokoleń! Są solidne, niepowtarzalne i wcale nie tak łatwo je zniszczyć. Dzieci podczas różnego rodzaju zabaw często psują klocki i inne układanki – tutaj nie ma takiej możliwości. Większość elementów ma bardzo wyraziste i kontrastowe kolory, dzięki czemu dzieci chętniej się nimi bawią. I nic dziwnego, w końcu wyobraźnia i kreatywność muszą pracować wtedy na najwyższym poziomie. Niby niepozorne, a jednak niosą za sobą wiele korzyści. Dodatkowo przygotowane zostały z zamysłem edukacji Waldorfa i pedagogicznym podejściem Montessori.

Edukacja Waldorfa i podejście Montessori

Wszystko tak mądrze brzmi, ale nadal mówimy tutaj o zabawkach. I to nie takich niezwykle wymyślnych, ale bardzo prostych i minimalistycznych. O co więc chodzi? Pedagogika waldorfska bazuje na wspieraniu dziecka w rozwoju, a nie ocenianiu go i wymaganiu. Każdy maluch ma swoje własne potrzeby i rozwija się indywidualnie, dlatego musimy starać się jak najlepiej zrozumieć dziecko. Co więcej, według tej edukacji brzdące uczą się nie tylko głową, ale całym ciałem, dlatego poznanie zmysłowe jest niezwykle ważne. Tylko w taki sposób mamy możliwość zapewnić dziecku właściwe poznanie świata. Poprzez zabawę maluchy rozwijają fantazję, kreatywność i wyobraźnię, co w przyszłości może pomóc w podejmowaniu inicjatywy. W podejściu Montessori także ważne jest dziecko jako indywiduum, bowiem każdy może pracować jedynie w swoim rytmie, zgodnie z własnymi możliwościami, a nie cudzymi wymaganiami. Zauważając indywidualność, wspieramy rozwój pociech. To wszystko jest proste, gdy się o tym mówi, ale jak zastosować to w życiu codziennym?

Bezpieczeństwo i ekologia

Bezpieczeństwo naszych maluszków jest na pierwszym miejscu. Dlatego też zabawki Grimm’s mają pieczęć „Made-by-Nature”, która oznacza, że są to produkty w pełni naturalne. Mają one struktury w drewnie i jego odmianach. Chodzi więc o to, że wszelkiego rodzaju nierówności i widoczne wgłębienia są cechą jakościową, a nie wadą. Dodatkowo produkty te są certyfikowane zgodnie z Forest Stewardship Council, czyli międzynarodową pieczęcią głównych organizacji ekologicznych. Taka pieczęć pozwala firmom z branży drzewnej na uzyskiwanie ocen ich produktów i nagradzanie na całym świecie. Opakowania są zredukowane do minimum, tak, aby dbać o środowisko naturalne. Każda z zabawek sprawdzana jest regularnie pod względem bezpieczeństwa, natomiast farby i oleje są użyte zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa zabawek EN 71. Dla niektórych nie będą to szczególnie ważne informacje – dla innych okażą się niezbędne do tego, by pozytywnie ocenić produkt i dać go do zabawy dziecku.

Czyszczenie zabawek Grimm’s

Odwieczny problem rodziców, czyli czyszczenie zabawek. Prawda jest taka, że nikt nie lubi tego robić, a przecież zbierają one niezliczone ilości kurzu. Zabawki Grimm’s są pod tym względem naprawdę świetne. Aby usunąć z nich brud wystarczy wytrzeć je wilgotną ściereczką, a w razie silnych zabrudzeń wodą z mydłem. Kilka ruchów i zabawki powinny wyglądać jak nowe. Należy jednak pamiętać, by nie suszyć ich na grzejniku – lepiej rozłożyć je na ręczniku w temperaturze pokojowej i pozwolić im samodzielnie wyschnąć. I przede wszystkim zapomnijcie o środkach dezynfekujących, gorącej wodzie, ponieważ takie rzeczy mogą poważnie wpłynąć na drewno i bardzo je zniszczyć!

Przykładowe zabawki Grimm’s

Tak dużo opowiadamy o różnych właściwościach, ale czas na główną gwiazdę wieczoru. Wybraliśmy trzy, naszym zdaniem najatrakcyjniejsze zabawki z tej serii..

Kolorowe kostki w pudełku

To zestaw 36 kwadratowych klocków w nasyconych kolorach. Ich wymiary to 4x4cm. Prawdopodobnie nigdy nie znudzą się maluchowi, ponieważ za każdym razem można z nich stworzyć inne budowle. Warto w nie zainwestować, ponieważ będą służyły naprawdę wiele lat. Uczą kreatywnego myślenia, pozwalają swobodnie konstruować, a także ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną dziecka. Mogą być wykorzystywane przez dzieci od 3. roku życia. Bardzo minimalistyczna propozycja, ale na pewno spodoba się maluchowi!

Drewniane zabawki Grimm's

Tęczowa spirala w kole

Propozycja ta składa się z 72 elementów. Sprawdzi się idealnie dla dzieci, które nie lubią ograniczeń i mają wyobraźnię przestrzenną. Z tych klocków można tworzyć naprawdę niesamowite konstrukcje! Możliwości jest mnóstwo, toteż zabawa nie będzie miała końca. Można grupować je według kolorów lub kształtów, a można tworzyć także różnokolorowe konstrukcje nieograniczone żadnym pudełkiem. Wszystko zależy od tego jak dziecko będzie chciało wykorzystać tę propozycję!

Drewniane zabawki Grimm's Drewniane zabawki Grimm's

Kolorowe guziki do nawlekania

Jak pomóc dziecku ćwiczyć zdolności manualne? Jak wprawić małe rączki do wykonywania trudnych zadań? Jest na to sposób! Zabawki Grimm’s mają uczyć nie tylko kreatywności, ale też codziennych sytuacji. Tym razem duże, kolorowe guziki, które będą służyły do nawlekania ich na sznureczek przez dziurki. Doskonała zabawa dla dzieci powyżej 3. roku życia. Taka zabawa będzie dobra zarówno dla mniejszych dzieci, jak i starszaków. Sprawne manualnie rączki będą w przyszłości rysowały dokładniejsze szlaczki i szybciej poradzą sobie z innymi trudnościami!

Drewniane zabawki Grimm's

Jaka jest ich cena?

Trzeba przyznać, że za wysoką jakość trzeba niestety trochę zapłacić. Mimo tego uważamy, że naprawdę warto. Pierwszym argumentem „za” jest jakość wykonania tych produktów. Zabawki będą służyły przez wiele lat, a w przyszłości mogą być także wykorzystane przez inne dzieci. Jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy to długo będą wyglądały jak nowe. Do tego są całkowicie bezpieczne dla dzieci, a więc nie ma obaw o to jakimi farbami zostały pomalowane, czy z jakich surowców zostały wykonane. Zabawki Grimm’s kosztują w granicach od 100 do 200 złotych, w zależności od rodzaju. Można je kupić między innymi w internetowym sklepie Fabryka Wafelków

You may also like

Zostaw komentarz