Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – „Uczucia” Libby Walden

Książka dnia – „Uczucia” Libby Walden

przez Redakcja

„Choć łatwo jest przeoczyć je, gdy dobrze się ukryją,

To – wierz lub nie – na serca dnie, uczucia we mnie żyją.

Czasami wpadam w groźny ton lub włosy rwę z rozpaczy,

A innym razem śmieję się – jak więc to wytłumaczyć?

Gdy spojrzysz z zewnątrz, zdaje się, że całkiem nic nie czuję,

Lecz wewnątrz mnie coś kłębi się, bulgocze i buzuje.”

Dziś w kąciku małego czytelnika mamy dla Was kolejną wyjątkową pozycję. Jest nią książka pod tytułem „Uczucia” której autorem jest Libby Walden. Sprawdźmy najpierw opis wydawnictwa na temat książki:

Wyjątkowa książka z pięknymi, całostronicowymi ilustracjami, dzięki której dziecko odkryje niezwykły świat uczuć! Przepiękny i poetycki tekst sprawi, że łatwiej mu będzie zrozumieć emocje, których doświadcza. Dzięki krótkim, rymowanym tekstom dziecko nie tylko pozna poszczególne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, ale też zobaczy, że w sercu jest miejsce na wiele różnych ich odcieni. W podróży po zakamarkach duszy i serca towarzyszy dziecku mały chłopiec, który pojawia się na każdej stronie książki.

Książka „Uczucia” – dla kogo?

Jak zdążyliście się pewnie zorientować książka „Uczucia” jesto o.. uczuciach. Czy rozmawiacie często ze swoimi pociechami o tym, co czują? Czy pomagacie im nazywać uczucia i je zrozumieć? A także przekazać im informacje, że odczuwanie gniewu, zawodu, czy złości jest zupełnie normalne i nie można się przed nimi wzbraniać? Książka z pewnością pomoże Wam podjąć tą tematykę z dzieckiem. A obrazkowy chłopiec i krótka charakterystyka jego uczuć zbliżą Was do siebie.

Książeczka dostępna jest praktycznie w każdej księgarni. Dobrą cenę znajdziecie w internetowej księgarni Ravelo oraz Tania książka. Polecamy!

You may also like

Zostaw komentarz