Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Metryczka dla dzieci – wyjątkowa pamiątka narodzin

Metryczka dla dzieci – wyjątkowa pamiątka narodzin

przez Redakcja

Gdy wokół wiele się dzieje, wspomnienia łatwo uciekają. Chcąc je utrzymać, gromadzisz pamiątki. Przypominają Ci one o szczegółach wyjątkowych wydarzeń w życiu, np. narodzin dziecka. Tak wartościową i unikatową pamiątką bez wątpienia jest metryczka dla dziecka. Co to jest metryczka i jakie może mieć formy? Sprawdźmy.

Co to jest metryczka?

W języku polskim słowo „metryczka” (inaczej „metryka”) ma kilka znaczeń. Najczęściej pod pojęciem tym kryje się dokument stwierdzający czyjeś narodziny, chrzest, ślub lub śmierć. Obecnie metryczkami nazywane są także wyjątkowe, personalizowane pamiątki, inspirowane właśnie dokumentem urzędowym, który stwierdza narodziny maluszka.

Metryczka dla dziecka – definicja, cechy, rodzaje

Metryczka noworodka zawiera kluczowe informacje o maluszku z dnia, w którym pojawił się on na świecie, ale przedstawione w wyjątkowo atrakcyjnej formie. Najczęściej zamieszcza się na niej imię dziecka, zdjęcie, datę, godzinę i miejsce urodzenia, wagę i długość noworodka oraz imiona rodziców. Zawartość zależy od wybranego projektu i indywidualnych preferencji zamawiającego.

Metryczka dla dziecka może przyjmować różne formy, np. papierowego plakatu jak w sklepie Abudzi. Popularnością cieszą się również metryczki – drewniane zawieszki oraz zegary, poduszki i maskotki z metryczką. Uwielbiany przez dzieci i często wybierany na prezent jest miś z metryczką, ubrany w koszulkę z informacjami o przyszłym właścicielu. Tak naprawdę każdy przedmiot, zarówno czysto ozdobny, jak i o walorach użytkowo-dekoracyjnych, można nazwać metryczką. Warunkiem uznania danego produktu za metryczkę jest personalizacja w postaci informacji o dziecku.

Przykład metryczki – pamiątki dla dziecka

Czy metryczka to dobra pamiątka narodzin?

Doskonała! Będzie codziennie przypominać o emocjach, które towarzyszyły rodzicom w dniu narodzin maluszka. A wspomnienia te lubią się zamazywać… Metryczka dla dziecka jest pamiątką nie tylko efektowną, ale także praktyczną. Dzięki niej rodzic ma zawsze w zasięgu wzroku najważniejsze informacje o noworodku.

Jaką metryczkę dla dziecka wybrać jako pamiątkę narodzin?

Najbardziej uniwersalną i ponadczasową formą pamiątkowej metryczki dla dziecka wydaje się personalizowany plakat. Może on zdobić pokój dziecięcy przez lata. Odpowiednio dobrany będzie pasować do aranżacji i trafiać w gusta właściciela pokoju także wtedy, gdy dziecko dorośnie, a wystrój się zmieni. Dlatego kupując metryczkę:

●       unikaj krzykliwych, wielobarwnych projektów – najbezpieczniej jest postawić na oryginalną, ale stonowaną grafikę, utrzymaną w neutralnej, pastelowej kolorystyce;

●       postaraj się dobrać wzór metryczki do wystroju pokoju – jeśli rodzic stwierdzi, że wybrany przez ciebie wzór nie pasuje do ogólnej aranżacji pomieszczenia, po prostu schowa metryczkę do szuflady, a nie o to przecież chodzi;

●       sprawdź jakość wykonania i unikatowość wzoru – upewnij się, że zarówno papier, jak i wydruk są jakości premium, a sprzedawca korzysta z autorskich grafik;

●       weź pod uwagę indywidualne cechy dziecka i rodziców – do wyboru pozostają wzory dedykowane chłopcom i dziewczynkom, miłośnikom zwierzaków, tańca czy kosmosu, entuzjastom stylu skandynawskiego itd.

Metryczka noworodka koniecznie w bezpiecznej ramce

Metryczka dla dziecka, która ma stać się wyjątkową pamiątką narodzin i ozdobą pokoju na wiele lat, musi być trwała. Dlatego warto zamówić plakat od razu z ramką. Będzie on skutecznie chroniony przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Metryczkę w ramce rodzic łatwo powiesi na ścianie. Ważne, żeby ramka była bezpieczna dla maluszka, solidnie i estetycznie wykonana oraz dopasowana kolorystycznie do grafiki i wystroju pokoiku.

Metryczka w solidnej, bezpiecznej ramce z szybką z pleksi

You may also like

Zostaw komentarz