Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Moje pierwsze skarby Mamaginekolog

Moje pierwsze skarby Mamaginekolog

przez Redakcja
moje pierwsze skarby mamaginekolog

Czy kojarzycie #mamaginekolog? Nicole Sochacki to ginekolog-położnik, która prywatnie sama jest mamą dwójki chłopców. Nie tylko prowadzi praktykę lekarską, lecz również udziela się czynnie w mediach społecznościowych (szukajcie pod mamaginekolog) gdzie obserwuje ją po 300tysięcy followersów! 🙂 Nie udziela porad lekarskich online, jednak udziela wielu ciekawych informacji mamom w ciąży oraz tym, które już mają swoje pociechy w domach. Opowiada wiele o swoim życiu, a także tworzy masę przydatnych gadżetów i produktów dla mam i dzieci. Jednym z nich jest zestaw dla noworodka „Moje pierwsze skarby”.

Moje pierwsze skarby

moje pierwsze skarby mamaginekolog

To zestaw dla noworodka, który znany jest również jako „projekt 90 stopni”. Zawiera:

-rożek niemowlęcy wiązany

-otulacz tetrowy o wymiarach 100 x 100 cm

-2 pieluchy tetrowe o wymiarach 50 x 50 cm

-body kopertowe na krótki rękaw w rozmiarze 56

-pajacyk z zakrytymi nóżkami i odkrytymi rączkami w rozmiarze 56

-czapeczka z regulowaną wielkością poprzez węzeł z zakończeniem bezszwowym

Czyli wszystko to, co będzie potrzebne maluszkowi zaraz po urodzeniu. Wszystkie produkty są w kolorze białym. Całość zestawu zapakowana jest w estetyczne pudełko z napisem ”Moje pierwsze skarby”, które może służyć na późniejsze przechowanie pamiątek dziecka z okresu niemowlęcego  (np. pierwszego kosmka włosów, pierwszej zabawki, itp). Produkty wyprodukowane są w Polsce z 100% bawełny z certyfikatem oekotex (bezpiecznej dla dzieci). Zestaw przeznaczony jest na pierwsze dni życia noworodka. Może stanowić cudowny prezent dla przyszłej mamy!

Segregator Jestem w ciąży

segregator jestem w ciąży mamaginekolog

Jeśli dopiero jesteście na początku ciąży polecamy również segregator #jestem w ciąży. To unikatowy produkt na polskim rynku. Jego celem jest z jednej strony ułatwienie przechowywania licznych dokumentów medycznych związanych z ciążą w specjalnym dla tego oznaczonym segregatorze, a drugiej strony zwiększenie bezpieczeństwa przyszłej mamy. W zestawie znajdziecie:

Segregator + dedykowane wkładki z kieszonkami na wyniki badań w ciąży

-wkładka kalendarium ciąży

-wkładka z zaleceniami suplementacji folianów, w tym informacja o innych zalecanych suplementacjach w ciąży według Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

-wkładka z badaniami na kolejną wizytę oraz na dokumenty po wizycie np. Zaświadczenia lekarskie, Zwolnienia ZUS ZLA, recepty, skierowania. Na tyle zakładki znajduje się terminarz wizyt aby, żaden termin wizyty nam nie umknął.

-wkładka na obowiązkowe badania krwi z opisem harmonogramu badań zalecanych w ciąży oraz interpretacja badań “w pigułce”

-wkładka na badania moczu z szczegółowym opisem jak mocz powinien być oddany w ciąży oraz jaki jest cel tak częstego badania moczu w ciąży

-wkładka na trzy obowiązkowe badania USG z szczegółowym opisem celu każdego z nich.

-wkładka na badania profilaktyczne (cytologia, USG piersi) oraz istotne badania sprzed ciąży

-wkładka na dokumenty po hospitalizacjach oraz konsultacjach specjalistycznych. Tu znajduje się również opis dolegliwości, które są wskazaniem do pilnego zgłoszenia się do szpitala

-wkładka z badaniami niezbędnymi do porodu. Znajduje się tu lista badań obowiązkowych do przyjęcia do szpitala oraz opis objawów rozpoczynającego się porodu.

-miejsce na notatki z wizyt lekarskich i pytania do lekarza lub położnej

– dodatkowa wkładka na badania indywidualne pacjentki – np. Dzienniczek ciśnień krwi lub pomiary glikemii u pacjentek z cukrzycą ciążową.

segregator jestem w ciąży mamaginekolog

W segregatorze znajduje się również specjalne miejsce na kartę ciąży, grupę krwi oraz luźne zdjęcia USG.

Segregator jest kompaktowy, mieści się do przeciętnej damskiej torebki, zawiera zarazem miejsce na wszystkie badania obowiązkowe i dodatkowe i co najważniejsze nosi w sobie odpowiedzi do ogromnej większości pytań, które mogą nagle pojawić się u kobiet w ciąży. Np. Jak liczyć ruchy płodu? Kiedy zapisać się na USG? Lub chociażby kiedy umówić się na pierwszą wizytę w ciąży?

Mamaginekolog na topie!

Serdecznie polecamy śledzić #mamaginekolog na Instagramie, czy Facebooku, ponieważ oprócz tego, że dowiecie się wielu ważnych informacji na temat ciąży i dziecka, poznacie świetną rodzinkę! Nicole to ciepła i mega sympatyczna osoba – przekonajcie się sami!

You may also like

Zostaw komentarz