Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Niezbędna w każdym domu – czym się kierować przy wyborze pralki w 2022 roku?

Niezbędna w każdym domu – czym się kierować przy wyborze pralki w 2022 roku?

przez Redakcja

Osoby używające starych pralek mogą zdziwić się, jak wiele funkcji posiadają najnowocześniejsze modele w 2022 roku. Liczba dodatkowych programów i wygoda ich użytkowania robią wrażenie, co wpływa na dokładność i szybkość pracy. Warto wspomnieć także o znacznie większych pojemnościach bębna. Czym zasugerować się przy zakupie nowoczesnej pralki?

Pojemność bębna oraz szybkość prania 

Kupowanie pralki w 2022 roku wiąże się przede wszystkim z wygodą jej użytkownika. Producentom nowoczesnych modeli udało się połączyć szybkość pracy z wielkimi i dynamicznymi bębnami. Dla przykładu pralka Electrolux UniversalDose może pomieścić nawet 10 kilogramów ubrań. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na maksymalną prędkość wirowania. W przypadku pralki Electrolux w ciągu jednej minuty dochodzi nawet do 1600 obrotów bębna. W nowoczesnych modelach można śledzić postęp pracy na estetycznych wyświetlaczach. W trybach szybkiego prania całość zajmuje nawet kilkanaście minut. Niektóre pralki posiadają nawet specjalne drzwi, gdzie można na bieżąco dorzucać odzież.

Zaawansowane w pralce programy i funkcje dostosowane do różnych potrzeb

Nowoczesne programy piorące można dostosować do różnych potrzeb. Dzięki współczesnym programatorom ma się do wyboru nawet kilkadziesiąt różnych opcji. Bardzo przydatny jest system dozowania detergentów, co jest kluczowe dla osób z uczuleniami. Dzięki specjalnemu programowi dla dzieci priorytetem jest dokładniejsze płukanie tkanin, przez co unika się efektu szorstkości. Pranie w niskiej temperaturze chroni z kolei mniej odporne materiały przed uszkodzeniami.

Specjalne programy dostosowane nawet do poszczególnych tkanin np. wełny i jedwabiu. Część osób będzie zachwycona z kolei trybem higienicznej pary. Pozwala on rozpuszczać brud w bardzo wysokich temperaturach, nie niszcząc przy okazji ubrań. Suszarka kondensacyjna to świetne urządzenie do każdej łazienki, ze względu na pojemność i szybkość działania. Gdyby jednak jej zabrakło to nowoczesne pralki posiadają dodatkową funkcję suszenia. Otrzymuje się wówczas dwa urządzenia w jednym.

Łatwiejsze zarządzanie pracą pralki i połączenie z telefonem

Zarządzanie pracą pralki nie ogranicza się już do naciskania kilku przycisków. Obecnie dostępne są już nowoczesne panele sterowania z kolorowymi wyświetlaczami. Pomagają one łatwiej wybrać ulubiony program albo ustawić szybkość pracy. Warto szukać takich pralek, które będą czytelne i nie będą komplikowały codziennego prania. Z wieloma z nich można się nawet połączyć za pomocą telefonu. Można w ten sposób zmieniać najważniejsze ustawienia, będąc w innym pokoju albo nawet poza domem. W ten sposób da się zarządzać pracą wielu urządzeń jednocześnie – dla przykładu suszarka Siemens również może być obsługiwana za pomocą smartfona.

Spójrz jeszcze na mniejsze zużycie prądu oraz cichą pracę pralki

Przy zakupie pralki coraz częściej uwzględnia się ekologię i ekonomię. Kluczowe jest wtedy mniejsze zużycie energii, co przekłada zarówno na niższe rachunki, jak i ograniczenie śladu węglowego. W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną danej pralki. Tworzona na podstawie unijnych standardów uwzględnia jak dużo prądu zużywa urządzenie. Pralka tego typu może być droższa, ale jej koszty szybko się zwracają, jeśli uwzględnić comiesięczne wydatki na energię. Podczas zakupów warto sprawdzić jaki hałas generuje pralka, co podawane jest w decybelach. Najnowocześniejsze modele są miejscami tak ciche, że można z nich korzystać nawet w nocy.

You may also like

Zostaw komentarz