Start LifestyleDzieciak po godzinach Podróż z dzieckiem

Podróż z dzieckiem

przez Redakcja
dziecko w foteliku

Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi bliższe lub dalsze podróże. O ile dla dorosłych to po prostu etap do pokonania, o tyle podróż z dzieckiem może być kłopotliwa. Należy dobrze się do niej przygotować, by mieć pod ręką rozwiązanie na każdą ewentualność. W zależności od wieku wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni asortyment, by podróż odbyła się bezproblemowo i w miłej atmosferze 🙂

Podróż z niemowlakiem

Kilkugodzinna podróż samochodem z niemowlęciem może być uciążliwa, dlatego przez wyruszeniem w drogę upewnijcie się, że zabraliście niezbędne akcesoria. Każda mama ma zawsze spakowaną podręczną torbę maluszka, jednak sprawdźcie czy na pewno znajdują się w niej:

 • pampersy, pieluszka tetrowa, woreczki na zużyte pampersy, mokre chusteczki, woda do picia i przygotowania mleka, a także komplet zapasowych ubranek.
 • w zasięgu ręki powinny się znaleźć także lekki kocyk i ukochana przytulanka dzieciaczka.
 • przygotujcie również coś, czym maluch zajmie się podczas godzin aktywności – szeleszczącą książeczkę, gryzaczki, grzechotki – wszystko to, co może go zająć na trochę 🙂

Podróż z dzieckiem

Kilkulatek jest nieco mniej kłopotliwy pod względem pakowania, aczkolwiek bardziej absorbujący w czasie podróży. organizer samochodowy babyonoO ile niemowlę większość drogi prześpi, o tyle mały łobuz będzie szybko denerwować się, gdy zacznie się nudzić. Dlatego niezbędne jest by zabrać mu:

 • coś do picia i do przegryzienia – by nie robić za szybko niepotrzebnych przystanków,
 • rzeczy, które zajmą dziecko w drodze. Świetnym rozwiązaniem jest organizer na fotel przed dzieckiem, by mogło ono sobie swobodnie sięgać po to, co je zainteresuje. Mogą to być książeczki, małe figurki do zabawy, czy ulubione maskotki.
 • warto zaopatrzyć się także w uchwyt na tablet/telefon, z którego dziecko mogłoby puszczać sobie ulubioną bajkę, czy muzykę, by podróż minęła mu nieco szybciej.

Zorganizuj odpowiednio miejsce dla dziecka

 • Podczas podróży w upalne dni świetnie sprawdzi się pokrowiec na fotelik, który sprawi, że dziecko nie będzie się zbytnio pocić, a jednocześnie uchroni on fotelik od zabrudzeń.
 • Koniecznie zaopatrzcie się w osłonki na okna, by słońce nie przeszkadzało dziecku podczas podróży.
 • Mały podróżnik ucieszy się również z okularów przeciwsłonecznych. Zadbajcie jednak o to, aby wybrany przez was model posiadał właściwe atesty i filtry przeciwsłoneczne, chroniące wrażliwe oczy szkraba.
 • Jeśli dziecko jeździ w foteliku tyłem do kierunku jazdy – dobrze jest zaopatrzyć się w lusterko pozwalające na podglądanie maluszka.
 • Starsze dziecko będzie komfortowo spało dzięki miękkiemu zagłówkowi pod głową, świetnie sprawdza się również opaska przytrzymująca główkę, którą mocuje się do fotelika.

You may also like

Zostaw komentarz