Start LifestyleDzieciak po godzinach Prezent na dzień dziecka inny niż wszystkie

Prezent na dzień dziecka inny niż wszystkie

przez Redakcja
prezent na dzien dziecka inny niż wszystkie

Za kilka dni będziemy obchodzić dzień dziecka. W internecie znajdziecie ogrom artykułów na temat tego, jaki prezent na dzień dziecka będzie najlepszy.. klocki lego, lalka płacząca po naciśnięciu, nowy rower, czy też gra na konsolę. Kolejne klocki, kolejna lalka, kolejna gra.. czy rzeczy te rzeczywiście ucieszą Twoje dziecko? Czy za miesiąc zapytane przez Ciebie co podarowałaś mu na dzień dziecka będzie w stanie przypomnieć sobie co to było? Mamy dzisiaj nieco inną propozycję. Zrób maluchowi prezent na dzień dziecka inny, niż wszystkie. Daj mu siebie.

W dzień dziecka – wyłącz telefon

Dzień dziecka jest raz w roku. Czy w tym jednym dniu możesz przy śniadaniu nie sprawdzać profilu społecznościowego, bądź komunikować się ze znajomymi? A jeśli idziesz do pracy – czy po po powrocie z niej możesz wyłączyć telefon i poświęcić czas wyłącznie dziecku? Nawet nie wiesz ile razy próbowało ono do Ciebie coś powiedzieć, pochwalić się nowym osiągnięciem, czy opowiedzieć o czymś, co go boli.. a Ty odpowiedziałaś „czekaj chwilę” scrollując bezmyślnie tablicę na fejsie. Może właśnie ominęło Cię coś ważnego w życiu Twojego dziecka? Może z następnym problemem do Ciebie nie przyjdzie? W tym dniu wysłuchaj wszystkiego co dziecko ma Ci do powiedzenia. Zadawaj mu pytania i wysłuchaj odpowiedzi. Dyskutuj, śmiej się i daj mu jak najwięcej z siebie.

W dzień dziecka – bądź na tak

Ile razy na pytanie/prośbę dziecka mówiłaś nie dzisiaj, za chwilę, nie teraz, później, nie i koniec? A co gdyby zamiast klocków lego lub nowej edycji majkrafta podarować dziecku dzień na tak? Na wszystkie jego prośby i pytania odpowiadasz TAK. Najlepiej go o tym nie informować, bo może to nazbyt wykorzystać 😉 Zobaczysz co tak naprawdę uszczęśliwia Twoje dziecko. Zobaczysz jak by wyglądał jego idealny dzień z mamą, która jest zawsze na tak. Daj mu tej jeden dzień w roku. Bądź na tak.

prezent na dzien dziecka inny niż wszystkie

W dzień dziecka – bądź z dzieckiem

Dzień dziecka w tym roku przypada w piątek. Z pewnością większość z Was pół tego dnia spędzi w pracy, jednak zawsze można coś zaproponować dziecku po powrocie. Nie chodzi tu o wymyślne wycieczki, aquaparki, czy wesołe miasteczka (chyba, że chcecie dzień ten spędzić w kolejkach, wśród dzikiego tłumu, niczym na porannej wyprzedaży LIDLa). Zróbcie coś razem. Coś na co w inne dni nie macie czasu.

  • Upieczcie RAZEM ulubione ciasto.
  • Zróbcie RAZEM piknik na polanie za domem.
  • Puśćcie głośno muzykę i tańczcie RAZEM, aż do utraty tchu.
  • Przejrzyjcie RAZEM albumy ze zdjęciami od urodzenia dziecka, aż do dnia dzisiejszego.
  • Zobaczcie RAZEM ostatni hit kinowej animacji (z pewnością znajdziesz coś online;) przy akompaniamencie niezdrowej coli i słonego popcornu.
  • A wieczorem przeczytajcie nie 5 stron na szybko przed snem, a jakąś długą i ciekawą opowieść. RAZEM.

W tym dniu po prostu bądź z dzieckiem.

Więc co Ty podarujesz dziecku na dzień dziecka w tym roku?

You may also like

Zostaw komentarz