Start LifestyleDzieciak po godzinach Prezent na narodziny dziecka

Prezent na narodziny dziecka

przez Redakcja
Dziecko niemowlę owinięte kocykiem

Pojawienie się na świecie malucha to istotna chwila dla jego rodziców, jak i dla wszystkich bliskich. Jeśli nie wiesz, jaki prezent na narodziny dziecka będzie odpowiedni, a przy tym szukasz unikatowych rzeczy, przeczytaj nasz poradnik. W zestawieniu znalazły się nie tylko praktyczne, ale też estetyczne przedmioty. Powinny one wspomóc rozwój dziecka, umilić jego dorastanie lub być po prostu nietuzinkową pamiątką, która przetrwa lata.

Prezent na narodziny dziecka – ubranka

ubranka dla niemowlątŚpiochów, półśpiochów czy kaftaników nigdy dość! Ubranka dziecięce to jeden z najpopularniejszych typów podarunków. Kupując taki rodzaj prezentu, warto wybierać elementy garderoby, które będą kilka rozmiarów większe od tych, które noworodek nosi obecnie – zapytaj o to rodziców maluszka. Dla noworodków zwykle kupuje się ciuszki w rozmiarze 56 i 62.

Ubranka to podarunek z gatunku praktycznych, co nie oznacza, że ciuszki dziecięce nie mogą być śliczne i cieszyć oczu. Komplety w paski, kropki, słodkie zwierzątka oraz pastelowe i wyraziste kolory – będą strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o prezent na narodziny chłopca bądź dziewczynki. Przyjrzyj się także kwestii materiału – ważne, żeby tkanina była oddychająca i posiadała certyfikaty bezpieczeństwa dla dzieci (m.in. Oeko–Tex 100).

Pozytywki i karuzelki dla niemowląt

karuzelki i pozytywkiRuchome konstrukcje złożone z wielu części mogą pobudzać zmysły dziecka:

  • słuchu (poprzez odtwarzane odgłosy natury lub melodyjki, jeśli są wyposażone w pozytywkę);
  • wzroku (dzięki użytym kolorowym elementom, które delikatnie przesuwają się nad głową maleństwa);
  • a także dotyku (miękkie lub drewniane fragmenty do chwytania).

Niektóre modele posiadają też projektor, rzucający wzory na sufit, który może uprzyjemnić moment zasypiania. Tradycyjne karuzelki są mocowane na brzegu łóżeczka, a podróżne – na dziecięcym wózku.

Sentymentalny prezent na narodziny dziewczynki bądź chłopca

prezenty i pamiątkiNiejeden rodzic może mruczeć pod nosem: „Jak te dzieci szybko rosną…”. Można jednak spróbować zachować wspomnienia. Ramki na fotografie to tylko jedna z propozycji prezentów tego typu. Innym ciekawym gadżetem jest album pierwszego roku życia maluszka, w którym można umieścić nie tylko zdjęcia i opisy, ale również opaskę ze szpitala oraz odciski bobasa – jego małej stópki i rączki. Po latach będzie to wyjątkowa i bardzo namacalna pamiątka o dużym ładunku emocjonalnym.

Foto–kocyk czyli utrwalanie wspomnień w formie zdjęć

foto-kocykiW okiełznaniu miliona zdjęć, które dumni rodzice robią noworodkom, a później niemowlakom, pomóc może natomiast foto–kocyk. Zawiera on rzędy cyfr, które odpowiadają dniom i miesiącom lub latom życia dziecka. Para dołączonych sznurków pomaga w zaznaczeniu wieku.

Pamiątkowa sesja zdjęciowa, wykonywana np. raz w miesiącu, pozwoli udokumentować, jak szybko maluch rośnie i zdobywa nowe umiejętności.

Mięciutkie pluszaki, czyli prezent dla dziecka od serca

pluszakiPluszowy miś z okrągłymi uszkami i noskiem od lat jest symbolem dzieciństwa. Wykonane z przyjemnych materiałów zwierzątka, do których dobrze się przytulić powinny spodobać się większości, nawet jeszcze bardzo malutkich, dzieci. Położone – pod kontrolą rodziców – w łóżeczku będą pierwszymi towarzyszami dziecięcym zabaw. Pluszaki mogą też nawiązywać do popularnych kreskówek dla dzieci np. Świnki Peppy czy Kici Koci.

Projektory do pokoju dziecięcego

projektory dla dzieciFalujący ocean z ławicą rybek, gwiezdne konstelacje lub głębia kosmosu – takie wzory na suficie lub ścianach dziecięcego pokoju potrafią wyczarować projektory. Urządzenie wyposażone w rozmaite tryby (automatycznego wyłączania, odtwarzania kołysanek lub dźwięku bicia serca, stopniowego zmniejszania jasności itp.) może pomóc dziecku w spokojnym wejściu w stan snu. Intrygujące, rytmiczne animacje to jedno – projektory do pokoju dziecięcego są dostępne w różnych, przyjaznych dziecku formach: od żółwia, przez wydrę, aż po misia. Projektor może też pełnić funkcję lampki nocnej, która roztacza wokół siebie subtelne światło.

Kup teraz →

Prezent na narodziny dziecka: szumiące maskotki

szumiące maskotkiAtrakcyjnymi prezentami dla maluszków mogą być też maskotki z funkcją wytwarzania szumu. Emitują one różnego rodzaju dźwięki (różowy bądź biały szum oraz taki naśladujący szum wody), które mogą uspokoić malucha i pozwolić mu odpłynąć do krainy snu. Niektóre szumiące pluszaki wzbogacono o czujnik płaczu – kiedy niemowlę zaczyna kwilić, zabawka włącza się automatycznie. Regulowana głośność pozwala dostosować poziom intensywności dźwięku do potrzeb dziecka.

Prezent na narodziny dziecka: gryzaki

gryzakiGryzak może być uroczym drobiazgiem dla nowo narodzonego maleństwa, które za kilka miesięcy zacznie ząbkować. Współcześnie gryzaki wykonywane są z bezpiecznego lateksu wykończonego nietoksyczną farbą spożywczą. Wyróżniają je ciekawe kształty i tekstury, które powinny ukoić swędzące dziąsła malucha. Część modeli nadaje się nawet do schładzania w lodówce, by przynosić jeszcze większą ulgę ząbkującemu niemowlakowi.

You may also like

Zostaw komentarz