Puzzle Pucio

przez Redakcja

Czy Wasze dzieciaczki uwielbiają Pucia i jego przygody? Po bestsellerowej serii książeczek o zabawnym chłopcu i jego rodzinie, przyszedł czas na krok w stronę świata zabawek. Puzzle Pucio to kolejna propozycja wydawnictwa Nasza Księgarnia. Z pewnością z takiego prezentu ucieszy się każdy mały fan oraz każda malutka wielbicielka Pucia. Z pewnością będzie to świetna zabawa, a przy okazji – jak to z Puciem bywa – nieświadoma nauka. W kolekcji puzzli pojawiły się trzy propozycje:

Puzzle Pucio Co tu pasuje?

Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także na puzzlach! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki! Puzzle przeznaczone dla dzieci od 2 lat. Składają się z 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Na obrazkach głównych jest Pucio w znanych dziecku codziennych sytuacjach (np. jedzenie posiłku, poranna toaleta, ubieranie się). Elementy uzupełniające przedstawiają pojedyncze obiekty zaprezentowane także na obrazku głównym (np. kanapka, szczoteczka do zębów, czapka). Dziecko ma się przyjrzeć obrazkowi głównemu, odnaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i dołączyć je do obrazka głównego. 
To na pozór proste zadanie wymaga skupienia uwagi na ilustracji, rozwija spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności.   

Pucio. Puzzle: Czego brakuje?

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Na obrazkach jest Pucio w sytuacjach, w których… czegoś brakuje. Dziecko powinno przyjrzeć się obrazkowi głównemu, zastanowić się, czego brakuje, i dopasować do obrazka drugi element, na którym widnieje właściwy obiekt.  
To na pozór proste zadanie wymaga skupienia uwagi na ilustracji, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka.

Pucio. Puzzle 3 w 1

Dziecko ma za zadanie ułożyć 3 obrazki o różnym stopniu trudności, składające się z 16, 20 i 24 elementów. Obrazki, przedstawiające Pucia i jego rodzinę, powstały specjalnie do puzzli, nie pochodzą z książek o tym bohaterze.

Puzzle pojawią się w oficjalnej sprzedaży 27 lutego. Już teraz można dokonywać rezerwacji w przedsprzedażach.

You may also like

Zostaw komentarz