Sesja noworodkowa

przez Redakcja
Sesja noworodkowa, sesja bliźniacza Martyna Siwiec

Przyszli rodzice nie mogą doczekać się momentu, kiedy to ich maluszek pojawi się na świecie. A kiedy już mają go przy sobie chcieliby zachować w pamięci każdy moment, każdą chwilę, każdy grymas i dotyk maleńkiej dłoni. Jedną z najpiękniejszych pamiątek, pozwalających na uchwycenie cudownych momentów z pierwszych dni niemowlęcia, jest sesja noworodkowa.

Sesja noworodkowa, dziecko na ręceSesja noworodkowa – kiedy ją wykonać?

Sesję noworodkową najlepiej wykonać pomiędzy 5 a 14 dniem życia maleństwa. Dlatego ważne jest by zamówić termin u wybranego fotografa zanim jeszcze nasze dzieciątko pojawi się na świecie. Wiadomo – czasem daty nie da się przewidzieć 😉 Jednak fotografowie specjalizujący się w fotografii noworodkowej są tego świadomi – awaryjne terminy zawsze też się znajdą 😉 Jednak warto wybrać się do specjalisty, który ma doświadczenie i ukończone kursy dotyczące sesji noworodkowej. Wtedy możemy być pewni, że powierzamy swoje dziecko w pewne ręce.

Dlaczego sesję noworodkową wykonuje się tak szybko?

Sesja noworodkowa to jeden z najbardziej wymagających rodzajów sesji zdjęciowych. Należy stworzyć maluszkowi komfortowe otoczenie – ważna jest cisza, spokój i przytulne światło. Dziecko, które dopiero co niedawno opuściło brzuszek swojej mamy jest jeszcze wyczulone na wszelkie bodźce zewnętrzne. Dlaczego więc nie poczekać z sesją kilka tygodni? Już tłumaczymy.

[star]

  • Po pierwsze chodzi o sen dziecka. Maluszek do około drugiego tygodnia życia większość czasu przesypiasesja noworodkowa, noworodek w czapce, mocnym snem, z którego ciężko go wybudzić. Najedzony potrafi spać nawet kilka godzin, które doskonale wykorzysta profesjonalny fotograf. Bez większego problemu można maleństwo przebierać i układać w wybranych pozycjach, których dziecko raczej nie zmienia samodzielnie podczas snu. Nawet jeśli dzieciaczek obudzi się podczas sesji – dość łatwo wprowadzić go w ponowny sen (w większości przypadków ;).
  • Po drugie – dziecko po porodzie nie traci od razu swoich gimnastycznych umiejętności, które trenuje w brzuszku mamy 😉 Dlatego bardzo łatwo jest manipulować jego ciałkiem – wtedy powstają cudowne zdjęcia w dziwacznych pozach, które zadziwiają zazwyczaj wszystkich rodziców 😉
  • Po trzecie – jest duża szansa na to, że w pierwszych dniach życia unikniemy kolek, tak częstych u noworodków. Pojawiają się one zazwyczj pod koniec pierwszego miesiąca. Wyobrażacie sobie wykonanie sesji noworodkowej z maluszkiem, który płacze z powodu bólu brzuszka?

[/star]

Ile kosztuje sesja noworodkowa?

Ceny sesji noworodkowej są bardzo różne – w zależności od miasta w której jest wykonywana, jak również od fotografa – wiadomo, jedni cenią się mniej, jedni bardziej 😉 Jednak prawie zawsze jest to wydatek rzędu kilku stówek. Możecie poprosić kogoś z rodziny o podarowanie takiej sesji z okazji chrzcin dla swojego maleństwa, czy też z okazji narodzin. Z pewnością nie będziecie żałować jej wykonania!

Sesja noworodkowa, sesja bliźniacza, martynasiwiec

Sesja noworodkowa – co jeszcze warto wiedzieć?

Sesja noworodkowa trwa zazwyczaj kilka godzin, dlatego przygotujcie się na to wcześniej. Koniecznie zabierzcie ze sobą pampersy i mleko dla dziecka, a także coś co pomaga go uspokoić w razie płaczu (pieluszka, miś szumiś). Jeśli chodzi o ubrania dla dziecka – najcześciej fotografowie zajmujący się sesją noworodkową mają swoje własne stylizacje i gadżety, jednak uzgodnijcie to wcześniej. Dla siebie także zabierzcie coś do wykonania rodzinnego zdjęcia – najlepiej sprawdzają się jasne, jednokolorowe t-shirty.

Życzymy pięknych zdjęć i niezapomnianych wspomnień 🙂

You may also like

4 komentarze

Szczęśliwa mamusia 13 stycznia 2018 - 23:09

Witam! Muszę się pochwalić,że nasza nowo narodzona córeczka też miała taką sesję! Jest to cudowna pamiątka i każdemu ją polecam!

Odpowiedz
Redakcja 13 stycznia 2018 - 23:16

Dziękujemy za opinię! 🙂

Odpowiedz
Kinia 13 stycznia 2018 - 23:35

Ale słodziaki!!!

Odpowiedz
Grażka 16 stycznia 2018 - 09:17

Witam! Lada moment zostanę babcią i dziękuję za świetny pomysł na prezent dla mojej wnusi ! 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz