Start Stylowy dzieciakCo w sklepach Stroje karnawałowe dla dzieci

Stroje karnawałowe dla dzieci

przez Nina Slowos

Kto z nas nie chce choć na chwilę być kimś innym – królem, piratem, marynarzem? Szczególnie  w karnawale – w okresie, kiedy organizowane są bale i zabawy przebierane – jest to możliwe. Dzieci z niecierpliwością wyczekują tego magicznego okresu. Mogą w tym czasie spełnić swoje marzenia i przebrać się za swojego ulubionego bohatera. W karnawale dzieci prezentują się w niezwykłych, kolorowych strojach, które można uszyć samemu, wypożyczyć lub kupić praktycznie w każdym hipermarkecie oraz sklepie z dziecięcymi ubraniami. Odpowiednio dobrany strój karnawałowy sprawia, że dzieci poczują się wyjątkowo, będzie to dla nich niezapomniana chwila pełna wrażeń i zabawy wśród innych przebierańców. Na stój karnawałowy mogą składać się całe stroje lub poszczególne elementy, na przykład szable, peruki, czapki czy inne dodatki, które podkreślą charakter naszej postaci.

Jeżeli chcemy, aby zabawa karnawałowa była najbardziej wyczekiwaną i atrakcyjną dla dziecka imprezą, jeżeli chcemy widzieć błysk w oku i szeroki uśmiech na twarzy naszego malucha, warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie odpowiedniego stroju.

Stroje karnawałowe dla chłopców

Wybór strojów karnawałowych dla chłopców jest przeogromny. Jeżeli nasza pociecha lubi mundury, to może się przebrać za żołnierza, policjanta lub marynarza. Na miłośników superbohaterów czekają stroje Kapitana Ameryki, Spidermana, Supermana czy Batmana. Kto lubi rządzić, może zostać księciem, królem lub Lordem Waderem. Oprócz tego możemy wybierać w strojach ciągle popularnych piratów, czarowników, wojowników Ninja, Indian, kowbojów, muszkieterów, lekarzy, astronautów, rycerzy, Jedi. Są również miłośnicy stroju św. Mikołaja, Piotrusia Pana, Faraona czy Elvisa Presleya. A jak ktoś chce być inżynierem lub urzędnikiem, na przykład tak jak tata, to może również spełnić takie marzenie. Ważne, aby ubrania były wygodne i z oddychających materiałów. Zabawa karnawałowa to głównie czas tańców, ruchu, szaleństwa, warto więc zadbać o komfort naszego dziecka. Źle dobrany strój może zepsuć całą zabawę  i radość z przebrania sprawi, że dziecko będzie się go chciało jak najszybciej pozbyć.

Strój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dziecka

Stroje karnawałowe dla dziewczynek

Dziewczynki mogą spełnić praktycznie każde swoje marzenie zmieniając się w ulubioną postać z życia lub z bajek. Najchętniej wybierane są stroje Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Śpiącej Królewny, oraz innych księżniczek, królowych, wróżek i dam dworu. W pięknych i długich sukniach każda dziewczynka wygląda zjawiskowo. Do tego można zadbać o odpowiednią fryzurę i dodatki a zabawa na pewno będzie udana. Dla bardziej charakternych dziewczynek są stroje piratek, kowbojek, Indianek, wampirzyc i wojowniczek. Popularne i bardzo dziewczęce są również stroje śnieżynek, arabskich księżniczek, syrenek, rzymianek, lekarek, japonek czy hiszpanek. Również w przypadku strojów dziewczęcych warto wcześniej zadbać o jakość materiału, swobodę ruchów szczególnie  w przypadku bardzo długich sukienek, oraz wygodę i komfort podczas tańców i zabaw.

Strój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dzieckaStrój karnawałowy dla dziecka, przebranie dla dziecka

Stroje karnawałowe dla najmłodszych

Najmłodsze dzieci oprócz wymienionych wyżej rodzajów strojów możemy też przebrać np. w zwierzątka, takie jak żabki, jeżyki, kurczaczki, kaczuszki, krówki, króliczki, słonie, biedronki, pingwinki, małpki, myszki, oraz w jabłka, bałwanki czy klaunów. Aby maluchom było wygodnie, do zwykłego ubranka w odpowiednim kolorze można dobrać na przykład tylko skrzydełka, albo spódniczkę, albo opaskę z uszkami lub ogonek tak, aby dzieci miały absolutną swobodę ruchów.

Skąd wziąć strój

Są rodzice, którzy sami szyją stroje lub tworzą dodatki. Osoby, które nie mają takich możliwości, albo zdolności, w okresie karnawałowym znajdą stroje i dodatki praktycznie w każdym sklepie z zabawkami, z odzieżą dziecięcą oraz w hipermarketach. Wybór peruk, masek i ubrań jest  z roku na rok coraz większy i można się w nie zaopatrzyć dosłownie w ostatniej chwili. Bogaty wybór strojów karnawałowych jest również w sklepach internetowych. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio wcześniej je zamówić. Jeżeli nie chcemy kupować stroju, możemy go wypożyczyć. W wypożyczalniach każde dziecko z pewnością znajdzie coś dla siebie. Stroje są kompletne i często wiernie oddają dany styl czy epokę. Można je przymierzyć i odpowiednio dopasować rozmiar. W tym przypadku warto tylko zwrócić uwagę, czy dziecku rzeczywiście w takim stroju będzie wygodnie.

Jaki strój wybrać?

W dobieraniu strojów to dzieci powinny mieć główny i decydujący głos. W Końcu to ich zabawa i ich czas. Jako rodzice powinniśmy natomiast czuwać nad bezpieczeństwem naszych dzieci i uważać na stroje za długie, za ciepłe, za ciężkie, na niebezpieczne dodatki typu strzały czy miecze tak, aby zabawa przebiegała w jak najlepszym nastroju a piękne wspomnienia zostały z maluchami na długie lata.

Stroje karnawałowe dla dzieci w sieciówkach

Najwięcej strójów karnawałowych dla dzieci można znaleźć w popularnych sieciówkach typu Pepco, Textil Market, H&M, czy SMYK. Warto rozejrzeć się także w hipermarketach Carrefurr, Tesco oraz Auchan. Tam dostaniecie stroje karnawałowe już za ok 20-30zł, podobnie jak w Pepco czy TXM. Zaś w SMYKu czy H&Mie zapłacicie od 70 do 129zł.

You may also like

2 komentarze

Jak przygotować bal karnawałowy dla swoich pociech? 4 karnawałowe porady, które musisz znać | Gdzieciaki.pl 28 listopada 2018 - 11:49

[…] Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że stroje karnawałowe dla dzieci to absolutna podstawa każdej zabawy. Zanim zaczniesz wybierać strój ze swoją pociechą, zastanówcie się nad tematem balu. Dzieci uwielbiają imprezy tematyczne, które rozwijają wyobraźnię i pobudzają kreatywność. Przebranie możesz wypożyczyć, kupić w sklepie internetowym, lub secondhandzie albo wykonać samodzielnie. Jeśli nie masz pomysłów na stroje karnawałowe dla dzieci, odwiedź dzieciakowelove.pl. […]

Odpowiedz
- Bezpieczny brzdąc jest dla nas najważniejszy 1 grudnia 2018 - 11:45

[…] lat. Wiele ciekawych inspiracji związanych z takimi przebraniami można znaleźć na stronie dzieciakowelove.pl – stroje karnawałowe, więc nawet jeżeli dziecko nie ma pomysłu na przebranie, to z pomocą rodziców z pewnością […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz