Start LifestyleDzieciak po godzinach To będzie najlepszy prezent – obóz dla dziecka

To będzie najlepszy prezent – obóz dla dziecka

przez Redakcja

10 lat temu podjęłaś tę wyjątkowo kompleksowo przemyślaną decyzję i po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw przyjęłaś na siebie chwalebną funkcję matki chrzestnej. W konsekwencji teraz, kilka razy do roku głowisz się nad tym, jak w należyty sposób uczcić kolejne okazje w życiu dorastającego dziecka? Tygodnie poprzedzające urodziny, święta i dni dziecka poświęcasz na przeszukiwanie blogów, w poszukiwaniu efektownych pomysłów na prezenty, będących w zasięgu twoich możliwości finansowych?

Poszukiwanie rozwiązań

Pewnie z czasem wydaje ci się to coraz trudniejsze, bo z każdym mijającym rokiem znikają kolejne wykorzystywane opcje. Z drugiej strony – im starsze dziecko, tym bardziej sprecyzowane są jego pragnienia. Jeżeli wsłuchasz się w potrzeby dziecka, które chcesz czymś obdarować, zmaleje ryzyko nietrafionego prezentu. Spróbuj skupić się na pozytywach i jednocześnie ułatw sobie życie. Przecież nie ma zasady, która mówi, że powinnaś wspinać się na wyżyny kreatywności po kilka razy w roku. Kup jeden, większy prezent, jednocześnie na kilka okazji! Albo złóż się z innymi bliskich dziecka. Przypomnij sobie kilka ostatnich rozmów ze swoim chrześniakiem, co się w nich przewija? Pewnie konsole, gry, obozy taneczne, elektryczne hulajnogi. Nowy gadżet byłby prostą opcją, a może warto wybrać coś, co będzie stanowiło źródło frajdy dla dziecka i jednocześnie będzie bodźcem do jego rozwoju na polu społecznym i okazją do poznania nowych osób. No i przede wszystkim może być to pierwsza okazja do spędzenia kilku dni w oddaleniu od rodziców, przez co koniecznie będzie musiało zacząć myśleć o sprawach życia codziennego, na przykład o czynnościach higienicznych czy samodzielnym naładowaniu telefonu.

Współpraca rodzinna

Oczywiście wysłanie młodego dziecka na taki wyjazd musisz koniecznie skonsultować z jego rodzicami! Niech zastanowią się i stwierdzą, czy dziecko jest gotowe na tego typu wyzwania. Jeżeli nie, nic straconego. Macie jeszcze do wyboru opcję obozu rodzinnego, na które dzieci wyjeżdżają jeszcze w obecności osoby dorosłej ze swojej rodziny. Ale jeśli podjęliście wspólną, przemyślaną decyzję i macie chętnego na samodzielną przygodę, to wykup wyjazd za pośrednictwem tej strony: https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/taneczne/. Tam znajdziesz legalnie organizowane obozy dla dzieci, które powstają pod czujnym okiem kuratoriów oraz sanepidu i posiadają aktualny wpis w rejestrze organizatorów turystyki.

Przechodzimy do konkretu

Zastanawiasz się, jak wygląda taki zakup? Po wejściu na stronę wejdź w wyszukiwarkę, najlepiej w opcji zaawansowanej i wpisz wiek dziecka, twój budżet czy inne informacje, które są dla ciebie istotne. Dzięki temu nie będziesz musiała przesiewać ręcznie całej bogatej oferty kolonii i obozów sportowych, nie będą plątać się tam, na przykład obozy taneczne czy anime, jeżeli nie będziesz sobie tego życzyła i poprawnie skorzystasz z narzędzia wyszukiwarki. Wyświetlą ci się od razu te, które spełniają twoje wymagania. Wybierz tematykę odpowiadającą zainteresowaniom i poziomowi aktywności dziecka. Po wejściu w konkretny obóz możesz zapoznać się ze wszystkimi szczegółami, takimi jak podstawowe: adres, zasady dojazdu, terminarz i informacje dla rodziców. Możesz zapoznać się też z zakładką, która opisuje program wyjazdu, przedstawiając wszystkie atrakcje, warsztaty i zajęcia jakich będzie się można spodziewać. Gdy poprzez formularz na stronie rodzice dziecka zgłoszą je na wybrany obóz, będą musieli jeszcze zająć się uzupełnieniem dokumentów. To moment rozpoczęcia ścisłej współpracy z przedstawicielami organizatorów wyjazdu. W tym czasie można rozwiać swoje wątpliwości, dopytać o to, cokolwiek przyjdzie jeszcze na myśl. Następnie potrzebne będzie wypełnienie umów, karty kolonijnej i warunków uczestnictwa, czy wszelkich potrzebnych dodatkowych dokumentów. Absolutnie konieczne będzie też podzielenie się informacjami na temat aktualnego stanu zdrowia dziecka. Gdy faza związana z dokumentami zakończy się, możecie rozpocząć przygotowania do wyjazdu. Listę rzeczy, które dziecko powinno mieć ze sobą znajdziesz na stronie, nie zapomnijcie szczególnie o lekarz, które może przyjmować długoterminowo, możecie wyposażyć obozowicza w drobne kieszonkowe, nie jest to jednak opcja konieczna, ponieważ wszystko, co będzie potrzebne zapewnia organizator.

You may also like

Zostaw komentarz