Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Wakacje z niemowlakiem – o czym pamiętać?

Wakacje z niemowlakiem – o czym pamiętać?

przez Redakcja

Planujecie wakacje z niemowlakiem? Wybieracie się w podróż i jedziecie autem? Długie trasy mogą być trudne, bo dla dzieci są po prostu nudne. Młodszy maluszek zapewne prześpi drogę, lecz starszy to już inna sprawa, bo szybko go zmęczy taka wyprawa. Noce w hotelu to druga zagadka, gdyż dzieci lubią codzienne rytuały, które ciężko jest zachować w czasie wakacji. Nie musicie rezygnować, bo do wakacji można się przygotować! Co warto mieć? Co może być potrzebne? O czym pamiętać podczas wakacji z niemowlęciem?

Wakacje z małym dzieckiem – Jak się spakować? Jak się przygotować?

Większość maluchów z trudem akceptuje nowe warunki – Brzdąc nie może usnąć, staje się marudny. Choć bywa to czasem dość uciążliwe, nie musicie czekać z wyjazdem, aż dziecko będzie duże.

Podróże z maluchem są stresujące. Rodzice mają wówczas dużo na głowie. O wszystkim muszą pamiętać, o niczym nie mogą zapomnieć. Pakowanie bagaży jest czasochłonne i bardzo męczące, bo jak się przygotować do wyjazdu z małym brzdącem? Przede wszystkim… spokojnie! Nie ma się co denerwować! Usiądźcie na chwilę, zastanówcie się i zróbcie listę. Spiszcie na kartce wszystkie ważne rzeczy, które mogą Wam się przydać i mogą być potrzebne. Pamiętajcie o dokumentach, ładowarkach i telefonach. Następnie spakujcie butelki, smoczki, mleko i pieluchy na zmianę, ubranka, kocyk, ulubione zabawki i chusteczki nawilżane. Kiedy już spakujecie wszystkie drobiazgi i mniejsze rzeczy, możecie przejść do większych…

Fotelik samochodowy dla noworodka z bazą Isofix

Fotelik samochodowy dla noworodka to bezpieczna podróż i ochrona. Ponieważ maluszek jest bardzo delikatny i zupełnie bezbronny, musimy mu zapewnić maksimum ochrony. Zgodnie z polskim kodeksem drogowym każde dziecko do 12. roku życia, musi podróżować w specjalnych fotelikach. Wszystko z troski o zdrowie i życie małego podróżnika. Wszyscy bowiem doskonale wiedzą, że maluszek nie jest mniejszą kopią dorosłego. Istnieją bowiem spore różnice w budowie anatomicznej – dziecko ma jeszcze niewykształcone mięśnie, więzadła i kręgi szyjne, a delikatna tkanka chrzęstna człowieka małego, to nie tkanka kostna jak u dorosłego. Maluszek jest bezbronny, bardzo delikatny i niezwykle podatny na uszkodzenia i urazy. Dlatego jest to bardzo ważne, by przewozić go bezpiecznie w aucie.

Jak zamontować pierwszy fotelik samochodowy dla noworodka w aucie? Przede wszystkim tyłem do kierunku jazdy, na specjalnej bazie. Isofix to nowoczesny system montażu fotelików samochodowych, który stał się już standardem międzynarodowym. Dziś każdy samochód i każdy fotelik samochodowy jest w system Isofix wyposażony. Jak sprawdzić jego obecność w naszym samochodzie? Na początek warto znaleźć specjalne oznaczenie, które powinno być z tyłu na tapicerce. Z kolei samo mocowanie i dwa metalowe zaczepy będą się znajdowały między siedziskiem a oparciem tylnej kanapy.

Fotelik samochodowy dla noworodka na specjalnej bazie można szybko i bezpiecznie zamontować w aucie. Baza Isofix pozwala na montaż fotelika w samochodzie bez konieczności przypinania go pasem. Wystarczy tylko wsunąć bazę w uchwyty przymocowane do konstrukcji samochodu i gotowe! Montaż fotelika jest niezwykle prosty, gdyż nie można przymocować go w sposób nieprawidłowy.

Charakterystyczne kliknięcie to dźwięk świadczący o tym, że fotelik został połączony stabilnie ibezpiecznie. Baza do fotelika występuje we wszystkich kategoriach wagowych, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by przed wyjazdem kupić pasujący model. W przypadku fotelików najmniejszych baza zostaje w aucie na stałe, a sam fotelik można wpinać i wypinać z bazy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwia podróżowanie.

Łóżeczko turystyczne dla niemowlaka

Jak zapewnić sobie i dziecku spokojny sen w hotelu na wakacjach? Łóżeczko turystyczne to mebel, który wszystko ułatwia! W czym tkwi sekret spokojnego snu i komfortu dziecka? Potrzebuje ono poczucia bezpieczeństwa, więc w hotelu brakuje mu jego łóżeczka. Model turystyczny jest to zatem świetne rozwiązanie, które zapewni dziecku komfort i sprawdzi się idealnie.

Łóżeczko turystyczne to lekkie, składane łóżeczko podróżne, które bardzo ułatwia wyjazdy i podróże. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, co sprawia, że jest łatwe w transporcie i bardzo poręczne. Łóżeczko turystyczne można zabrać ze sobą wszędzie, więc nawet na wakacjach dziecko będzie czuło się bezpiecznie. Wyjazd będzie przebiegał bardzo przyjemnie, jeśli zapoznacie maluszka z łóżeczkiem już nieco wcześniej. Wystarczy wykorzystać mebel kilka razy w domu, by podczas wyjazdu maluch czuł się jak w swoim pokoju.

Wyjazdy z dzieckiem mogą być proste i przyjemne, bo łóżeczko turystyczne możemy zabrać wszędzie. Weźmiemy je na długie wakacje i znacznie częściej będziemy odwiedzać babcię. Łóżeczko turystyczne sprawdza się świetnie także podczas weekendowych wyjazdów za miasto np. na rodzinne święta, ważne rocznice, uroczyste kolacje, spotkania towarzyskie. Łóżeczko podróżne zajmuje mało miejsca, a rozłożenie go zajmuje chwilę. W dzień posłuży jako przestrzeń do zabawy, a wieczorem zapewni dziecku komfortowe spanie.

Spacerówka dla maluszka

Podczas wakacji z maluchem nie rozstaniemy się z wózkiem. W podróży idealnie sprawdzają się lekkie, składane modele – dla maluszków gondole głębokie, a dla starszaków wersje spacerowe. Poręczne wózki spacerowe są bardzo lekkie i bardzo wygodne. Dla siedzących dzieci idealnie sprawdzają się spacerówki parasolki, które zajmują niewiele miejsca i są łatwe w obsłudze. Szybko się składają do małych rozmiarów, są wygodne w transporcie i w przechowywaniu.

Wszechstronna spacerówka jest znacznie lżejsza od klasycznego wózka, dlatego to świetne rozwiązanie, które zawsze się sprawdza i zdaje egzamin. Rodzicom ułatwia spacery i zwiedzanie, a dziecku zapewnia komfortowe siedzenie i wypoczywanie. Jej największą zaletą jest ergonomiczna konstrukcja i niewielkie, ale bardzo zwrotne kółka. Przydaje się również regulowane oparcie, praktyczne kieszenie i pojemnik na drobiazgi. Na rączce można też zawiesić torbę z akcesoriami. To wszystko sprawia, że wózki spacerowe są na wakacje doskonałym wyborem, gdyż sprawdzają się zarówno w podróży, jak i na co dzień. To bardzo wszechstronne, uniwersalne modele, które są idealne na wycieczki i spacery. Dzięki nim odkrywanie świata z małym podróżnikiem staje się przyjemnym przerywnikiem.

Noworodek w foteliku, czyli jak przewozić maluszka w aucie? Więcej dowiesz się na https://mamaija.pl/blog/noworodek-w-foteliku/

You may also like

Zostaw komentarz