Start LifestyleDzieciak po godzinach Wielkanoc – stylizacje i prezenty

Wielkanoc – stylizacje i prezenty

przez Redakcja

Święta Wielkanocne już za niewiele ponad tydzień, zatem to najwyższa pora, żeby zastanowić się, czy Wasze dziecko ma się w co ubrać podczas tych uroczystych dni. Chociaż dla wielu z Was nadchodzące święta, będą inne niż zawsze, czyli spędzone w domu i w gronie najbliższej rodziny to warto i tak zadbać o odpowiednią odprawę tych Świąt. Postawcie na świąteczne udekorowanie domu i odświętne ubranie dla Was i Waszych pociech. Wiemy, że trudno znaleźć czas na poszukiwanie odzieżowych perełek, dlatego wzięliśmy to na swoje barki i przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji! 🙂

Stylizacje na Wielkanoc

W trakcie Świąt dziewczynki w końcu mogą założyć zwiewne tiulowe sukienki i spódniczki, a na głowy jako dodatek założyć opaski z kwiatami. Takie stylizacje pozwolą im się poczuć naprawdę wyjątkowo! Chłopcy mogą postawić na ubrania stawiające na elegancję na luzie; założenie swetra zamiast klasycznej marynarki, a także zamianę koszuli na białą koszulkę z kołnierzykiem. Przecież nawet eleganckie ubranie musi zapewnić swobodę ruchu. 🙂

PROPOZYCJE DLA DZIEWCZYNEK

PROPOZYCJE DLA CHŁOPCÓW

Prezenty na zajączka

W Polsce Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt i chociaż w tym roku będą one wyglądały nieco inaczej niż do tej pory, wcale nie musimy rezygnować z części towarzyszących im tradycji. Jedną z nich jest przyjście zajączka wielkanocnego, który przynosi dzieciom podarunki. Prezent od niego wcale nie musi być okazały. Tradycja dotyczy drobnych upominków, które z łatwością można ukryć w domowych schowkach, szafkach i szufladach. Część z Was z pewnością zna tę tradycję, ale jeśli są tu osoby, dla których to nowość (albo takie, które dopiero w tym roku zdecydowały się zaprosić do siebie zajączka), niech koniecznie przeczytają nasz dzisiejszy wpis!

Czy wiecie jak wygląda amerykańska tradycja związana z Wielkanocą? Nasi zachodni sąsiedzi nie przywiązują do Świąt Wielkanocnych większej wagi, jednak w swojej tradycji mają kilka obowiązkowych punktów jej celebrowania. Rodziny amerykańskie opowiadają dzieciom historyjkę nadejścia wiosny i świąt wielkanocnych, podczas której ogromny zajączek będący symbolem Wielkanocy chowa w domach i ogrodach kolorowe jajka. Zadaniem dzieci jest ich odnalezienie. Jeśli im się to uda, zostają za poszukiwania nagrodzone prezentem.

W Polsce zwyczaj związany z zajączkiem wielkanocnym przynoszącym upominki jest najbardziej popularny w Wielkopolsce i na Śląsku. Nie jest to nasza rodzima tradycja, przywędrowała do nas z Niemiec.  Obchodzona jest różnie – niektórzy odnajdują prezent rano (wcześniej trzeba zostawić zajączkowi marchewkę!), a inni dopiero po śniadaniu wielkanocnym udają się na poszukiwania ukrytych prezentów.

Czy Was także odwiedza Zajączek? Co zazwyczaj Wasze dzieci znajdują wśród upominków wielkanocnych, które przyniósł wielkanocny zając?

You may also like

Zostaw komentarz