Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Zabawki dla dzieci – jakie wybrać?

Zabawki dla dzieci – jakie wybrać?

przez Redakcja

Rozrywka odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. To właśnie za jej pośrednictwem pociecha w początkowym okresie życia rozwija się i skutecznie uczy otaczającego ją świata. Dlatego dobór odpowiednich zabawek dla noworodków i nieco starszych maluchów jest bardzo ważny. Zapoznaj się z naszym artykułem, jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat!

Dobre zabawki rozwijają kreatywność

Niezależnie od wieku Twojego szkraba, warto zadbać o to, by zabawki prowokowały do aktywności i nauki. Wbrew pozorom, nie musi oznaczać to niczego skomplikowanego. Dobre zabawki dla dzieci w młodym wieku będą przede wszystkim oddziaływać na zmysły. Pomogą rozwijać koordynację ruchową, sprowokują do ćwiczenia logicznego i przestrzennego myślenia, będą umożliwiać kreatywne rozwiązania.

Z tego powodu od lat wśród całej gamy zabawek niepodzielnie rządzą wszelkiego rodzaju klocki. Intrygują różnorodnymi kształtami i kolorami, pozwalając na stworzenie setek różnych aranżacji uzależnionych tylko i wyłącznie od wyobraźni malucha. W przypadku zabawki dla noworodka lub nieco starszego dziecka, warto postawić na klocki z miękkich materiałów. Nie tylko można za ich pomocą tworzyć różnorakie konstrukcje, ale także gryźć, ściskać, a nawet bawić się nimi w wodzie.

Innym świetnym pomysłem jest sprawienie dziecku kostki z otworami w różnych geometrycznych kształtach, w które można wpasować odpowiednie elementy. Tego rodzaju zabawki dla dzieci nie tylko dostarczają mnóstwo rozrywki, ale uczą też malucha logiki i zapamiętywania konkretnych figur geometrycznych.

Sensoryczne zabawki dla noworodka

Każdemu rodzicowi zależy na prawidłowym rozwoju dziecka. Z tego powodu zdecydowanie warto postawić na zabawki sensoryczne. Są to produkty, które zostały wykonane z połączeń różnych materiałów, faktur, kolorów i kształtów, które już samą budową potrafią zaciekawić najmłodszych. Oddziałują one na wszystkie zmysły, pozwalając dziecku oswajać się z różnymi doznaniami wzrokowymi, dotykowymi i słuchowymi.

Przykładem tego rodzaju zabawki są na przykład piłeczki sensoryczne. Są odpowiednie nawet dla najmłodszych. Posiadają unikalne kształty i zróżnicowane powierzchnie, które pobudzają receptory dotykowe malucha, a także mają właściwości masujące. Za ich pomocą dziecko może poprzez ściskanie ćwiczyć mięśnie dłoni i palców, trenować koordynacje powiązaną z chwytaniem widzianych obiektów, a dodatkowo sprawdzają się też jako gryzaki.

Wybierając zabawki dla noworodka, musisz pamiętać, by przede wszystkim były bezpieczne. Z tego powodu kupuj wyłącznie akcesoria dedykowane do danej grupy wiekowej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że są wykonane z odpowiednich, nieszkodliwych materiałów i nie posiadają drobnych elementów, które można połknąć.

Zabawki dla dzieci – edukacyjne, bezpieczne, jakościowe

Wybierając akcesoria i zabawki dla swojego malucha, nie sugeruj się ceną ani marką, ale postaw na bezpieczeństwo i walory edukacyjne. Pamiętaj jednak, by nie bombardować naraz swojego szkraba zbyt dużą ilością doznań i zamiast tego wprowadzaj je stopniowo. Jakościowe zabawki dla dzieci edukacyjne i nie tylko, znajdziesz na stronie sklepu ancymon.com.pl!

You may also like

Zostaw komentarz