Zegarek dla dziecka

przez Patrycja Hoffmann
Kolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynki

Czas dotyczy każdego z nas. Poranne wstawanie, rozpoczęcie lekcji w szkole, ustalona godzina treningu, czy też wyjście z koleżanką. Każde dziecko powinno mieć swój własny zegarek, dzięki czemu nauczy się odliczać czas. Będzie w stanie samodzielnie określić porę dnia, a także ustalić konkretną godzinę spotkania, czy odbioru ze szkoły. Kiedyś tradycją było, że dzieci otrzymywały swój pierwszy zegarek podczas Pierwszej Komunii Świętej. Dziś zegarki mogą przydać się już wcześniej, a dostęp do nich jest znacznie łatwiejszy. Pojawia się jednak pytanie, jaki zegarek wybrać dla dziecka: elektroniczny, czy analogowy? Postaramy się podpowiedzieć Wam najlepsze rozwiązanie.

Zegarek dla dziecka

Z pewnością nie jest dla nikogo tajemnicą, że nauka odczytywania godziny z zegarka najczęściej rozpoczyna się już w domu. Rodzice chcą przekazać dzieciom wiedzę, którą posiadają. Oczywiście pierwsze próby podania godziny z zegarka ze wskazówkami mogą być nieudolne, ale bez obaw – nie od razu Rzym zbudowano. Warto jednak przygotowywać kilkuletnie dzieci do tego, że znajomość odczytywania godzin jest w życiu bardzo ważna. Dzięki temu możemy określić czas, który dziecko będzie musiało spędzić w szkole oraz długość zabawy w gronie koleżanek i kolegów. Ułatwi to także komunikację między rodzicem, a dzieckiem. Jak najlepiej wybrać pierwszy zegarek dla dziecka? To pytanie przewinęło się już pewnie wielokrotnie w głowach naszych czytelników. Dziś zaproponujemy najciekawsze opcje i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. W końcu i chłopcy i dziewczynki zasługują na wyjątkowy gadżet, który będzie wskazywał godziny.

Zegarek dla dziewczynki

Pierwszy zegarek dla dziewczynki wcale nie musi być klasyczny i pasujący do wszystkiego. Jak każdy z nas wie, dzieci uwielbiają kolory i wzory. W sklepach z akcesoriami dziecięcymi, takimi jak na przykład Smyk, znajdziemy ciekawe propozycje zegarków z wizerunkiem bohaterów bajki „Kraina Lodu”. Wspaniała Elsa, czy też dość zabawna Anna umilą pierwsze próby odczytywania godzin na nowym zegarku i orientację w czasie. Postaci z bajek Disneya na zegarkach są dość powszechne, dlatego też podobają się dzieciom. Jeśli jednak zegarek ma być takim dodatkiem, który będzie zakładany na specjalne okazje, można pokusić się o propozycje producenta AM:PM. Projektanci przygotowali klasyczne, eleganckie kolory zegarków i wzory, które z jednej strony nie rzucają się w oczy, a z drugiej na pewno spodobają się dziewczynkom. Są tam serduszka lub tarcze pokryte brokatem. Wybór jest naprawdę ogromny.

Kolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynkiKolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynkiKolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynkiKolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynki

Zegarek dla chłopca

Każdy chłopiec także chciałby mieć swój własny, oldschoolowy zegarek, którym będzie mógł pochwalić się kolegom. Czy będzie to propozycja z printem moro, czy też z postaciami „Gwiezdnych wojen”, na pewno znajdzie się zegarek, który będzie odpowiadał małemu elegantowi. Zegarek dla chłopca zazwyczaj ma bardzo ciekawy design, w szczególności te na gumowych paskach. Wyglądają na ciężkie i świetnie prezentują się w połączeniu ze sportowymi ubraniami. Jak to zwykle u chłopców bywa, utożsamiają się oni ze swoimi ulubionymi superbohaterami. Doskonałym prezentem będzie więc zegarek zgodny z ich zainteresowaniami. Dla małych zdobywców świata lepszym wyborem będą zegarki na pasku skórzanym bądź gumowym, aniżeli na bransolecie. Na pewno lepiej będą trzymały się na ręce, okażą się wygodniejsze i lepiej zaprezentują się w codziennych stylizacjach.

Zegarek analogowy dla dziecka

Zegarek analogowy, to nic innego jak zegarek ze wskazówkami. Jest to chyba najpowszechniejszy rodzaj tego typu gadżetów. Takie zegarki pasują zarówno do eleganckiego jak i sportowego stylu. Znajdziemy je w każdym sklepie oferującym zegarki dla dzieci. Jakie zalety ma taki zegarek? Przede wszystkim dziecko będzie musiało nauczyć się odczytywania godzin, które wskazywane są przez wskazówki. Warto więc, przy zakupie zegarka analogowego sprawdzić, czy ma on na tarczy zapisane cyfry, które ułatwią naukę i pozwolą zrozumieć mechanizm działania godzin. Taki klasyczny zegarek także może być atrakcyjny, ponieważ na jego tarczy mogą znajdować się różnego rodzaju ozdoby. Przed zakupem powinniśmy zapytać nasze dziecko jaki wolałoby zegarek oraz zaproponować wspólne odczytywanie godzin, by ułatwić mu obchodzenie się z takim akcesorium. Jeśli jednak taki zegarek jest jeszcze nie do końca opanowany, można w pierwszej kolejności pomyśleć o zegarku elektronicznym.

Kolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynkiKolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynkiKolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynkiKolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynki

Zegarek elektroniczny dla dziecka

Dużo łatwiejsze na początku obchodzenia się z zegarkami są te, które posiadają elektroniczny wyświetlacz. O wiele częściej wybierają je chłopcy niż dziewczynki. Kojarzy się on ze sportowym stylem, dlatego świetnie będzie pasował do ubrań, które dzieci zakładają do szkoły. Niezawodny mechanizm i precyzyjne określanie czasu co do sekundy, to na pewno jedne z tych zalet, które przeważą szalę na stronę zegarków elektronicznych. Dodatkowo są one wygodne i komfortowe, często dzięki temu, że są umieszczone w gumowy pasku zamiast klasycznego, skórzanego. Dzięki temu dziecko praktycznie nie czuje, że ma taki zegarek na ręce, może się bawić bez obaw o ograniczenie swobody ruchu przez ten gadżet. Tak naprawdę trudno zdecydować, który z tych zegarków jest lepszy. Każdy ma zarówno wady i zalety, ale technika w dzisiejszym świecie idzie tak bardzo do przodu, że cyfrowe zegarki za jakiś czas zaczną wypierać te analogowe.

Zegar ścienny do pokoju dziecięcego

Zegarek na rękę to jedno, ale warto także zadbać o to, by w pokoju dziecięcym pojawił się zegar. Można o nim pomyśleć nawet zanim zakupimy pierwszy zegarek do noszenia na ręce. Rozpoznawanie godzin przez dziecko powinno się rozpocząć wtedy, gdy maluch potrafi już liczyć, zna cyfry arabskie i… tyle chyba wystarczy. Przyswajanie takiej wiedzy może być początkowo dość trudne, dlatego taki zegar ścienny będzie doskonałym rozpoczęciem tej przygody. Najlepiej, gdyby od razu przyciągał wzrok dziecka, był ozdobiony jakimś mocnym i rozpoznawalnym akcentem. Naukę warto rozpoczynać od pełnych godzin, ponieważ takie pojęcia jak „5 po 12” mogą być problematyczne. Każdy z nas nauczył się odczytywać godziny z zegarka, więc trzeba jedynie odrobiny cierpliwości, a z czasem każde dziecko pozna mechanizm działania zegarków.

Propozycje najlepszych zegarków dla dzieci

Rodzice mogą skierować swoje pierwsze kroki do sklepów takich jak na przykład Smyk. Tam czekają na nich zjawiskowe wzory zegarków, zarówno analogowych jak i elektronicznych, ozdobionych bohaterami z bajek i filmów animowanych. Są one bardzo kolorowe i wyróżniające się na tle innych, ale na pewno wpadną w oko dzieciom.

Klasyczne zegarki o wysokiej jakości, ale z nutą dziecięcej fantazji znajdziemy w salonach Apart. Tam marka AM:PM przygotowała wyjątkowe modele, przeznaczone specjalnie dla dzieci. Są kolorowe, ale są też klasyczne, są bogato zdobione, ale są też takie, które posiadają jedynie maleńki, delikatny akcent. Wszystko zależy od kupującego i tego o jakim zegarku marzy dziecko.

Kolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynkiKolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynkiKolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynkiKolorowe zegarki dla dzieci, zegarek dla chłopca, zegarek dla dziewczynki

You may also like

Zostaw komentarz