Start LifestyleDzieciak po godzinach 10 rzeczy, które musisz zrobić z dzieckiem tego lata!

10 rzeczy, które musisz zrobić z dzieckiem tego lata!

przez Redakcja

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, jesteś rodzicem na pełen etat, czy pracujesz poza domem, potrzebujesz praktycznych pomysłów, aby zająć się dziećmi, szczególnie w miesiącach letnich. W przeciwnym razie mogą spędzać za dużo czasu przed telewizorem, co nie jest dobre dla ich zdrowia (psychicznego ani fizycznego). Oto 10 rzeczy, które musisz zrobić z dzieckiem tego lata!

10 rzeczy, które musisz zrobić z dzieckiem tego lata!

  1. Przejażdżki rowerowe. Zabierz swoje dzieci na fajną przejażdżkę rowerem, w pobliżu domu lub, jeśli są one starsze, zabierz je na szlak rowerowy. W gorący letni dzień, koniecznie weź ze sobą wodę!
  2. Spotkaj się z ich przyjaciółmi na placu zabaw. Dzieciaki z pewnością stęskniły się już za swoimi przedszkolnymi/szkolnymi przyjaciółmi. Zadzwoń do znajomych i pozwól dzieciom spędzać wspólnie czas na placu zabaw 🙂
  3. Zróbcie piknik w parku. Przygotujcie wspólnie drugie śniadanie, które dla odmiany zjecie na łonie natury. Tylko upewnij się, że znajdziesz trochę cienia!
  4. Malowidła chodnikowe. Zdobądź kolorową kredę dla swoich dzieci, a będziecie mogli wspólnie stworzyć naprawdę fajne malowidła. Koniecznie uwiecznij je na zdjęciu!
  5. Obserwacja nieba. Rozłóżcie kilka koców, połóżcie się na swoim podwórku i patrzcie na gwiazdy. Pokaż dzieciom, jak zlokalizować Pas Oriona, duży wóz i wiele innych gwiazd. To może być wspaniała przygoda!
  6. DIY karmnik dla ptaków. Stwórzcie razem karmnik dla ptaków. Po zawieszeniu go na gałęzi, twoje dzieci będą mogły obserwować, jak ptaki przychodzą, aby coś zjeść!
  7. Zróbcie łodzie z kartonu na mleko. Weź stary karton z mlekiem i nadaj mu kształt łodzi. Możesz go nawet pomalować i przykleić wykałaczką taśmę z flagą! Przetestuj go, wkładając do wody w zlewie lub wannie. Czy pływa? Jeśli nie, twoje dzieci mogą przeprowadzić burzę mózgów, jak to naprawić.
  8. Malujcie kamienie. Czy Twoje dziecko szuka kamieni na swoim podwórku lub w pobliżu? Bawcie się dobrze malując twarze lub inne projekty na większych kamieniach. Możesz użyć ich później jako ograniczniki drzwi lub obciążniki papieru!
  9. Sadźcie razem kwiaty lub warzywa. Wykorzystaj lato, aby nauczyć swoje dzieci sadzenia! Sadzić kwiaty lub warzywa możecie w kwietniku lub w doniczce przy domu. Dzieci mogą podlewać go codziennie i oglądać, jak kwitną!
  10. Nakarmcie kaczki. Są miejsca, w których można karmić kaczki (zoo) lub lokalny staw / jezioro. Możesz przynieść skrawki chleba lub kupić jedzenie dostępne w tych miejscach!

You may also like

1 komentarzy

Renata 15 lipca 2020 - 17:56

My planujemy połączyć wycieczkę rowerową z piknikiem 🙂 dzieci same przygotowują rzeczy, które musimy zabrać. Dodatkowo wspólnie przygotowujemy kolorowe kanapki i inne przekąski. Przygotowania wymagają sporo czasu, ale dzieci bardzo je lubią. Czekamy tylko na odpowiednią pogodę, miejsce już wybraliśmy 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz