Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Basen ogrodowy – jaki wybrać?

Basen ogrodowy – jaki wybrać?

przez Redakcja

Dzieci uwielbiają zabawy w wodzie. Jeśli zatem chcemy, aby w upalny letni dzień maluchy miały miejsce, w którym będą mogły się ochłodzić i popluskać, wybierzmy odpowiedni dla nich model basenu.

Jaki wybrać?

Poszukując basenu dla malucha, możemy wybierać pomiędzy modelem dmuchanym, stelażowym lub rozporowym.

Najlepszym rozwiązaniem dla dzieci wydają się baseny dmuchane. Zajmują one niewiele miejsca, są bardzo łatwe do rozłożenia i złożenia, występują w przeróżnych kolorach i wzorach, a do świetnej zabawy wystarczy niewielka ilość wody. Sam basen ogrodowy dla dziecka, to świetna zabawa, która zapewni malcom mnóstwo świetnej rozrywki. Warto jednak dokupić do niego także akcesoria, które uprzyjemnią maluchowi zabawę w wodzie, np. dmuchane piłki, kółka czy rękawki.

Rodzice pragnący jeszcze bardziej uatrakcyjnić dziecku zabawę w wodzie mogą zdecydować się na baseny dmuchane w formie placu zabaw. Takie zbiorniki dla dzieci posiadają dodatkowo także dmuchane zjeżdżalnie lub na przykład daszek chroniący malucha przed słońcem.

Baseny rozporowe świetnie sprawdzą się w przypadku nieco starszych dzieci i nastolatków, dla których dmuchany basen jest już za mały. To produkt zdecydowanie większy, a także trwalszy i bardziej wytrzymały. Jego rozłożenie zajmuje więcej czasu, jednak raz rozstawiony nie wymaga natychmiastowego demontażu. Baseny rozporowe mieszczą znacznie więcej wody, w porównaniu do dmuchanych. To także świetny sposób by rozpocząć z dziećmi naukę pływania.

Zastanawiając się jaki basen do ogrodu wybrać, warto wziąć pod uwagę trwały model stelażowy, który posłuży kilka lat. Baseny stelażowe mogą przysłużyć się nie tylko dzieciom. W takim zbiorniku maluch może się uczyć pływać pod naszym nadzorem i bawić się radośnie z mamą lub tatą. To także gwarancja dobrze spędzonego czasu dla dorosłych. Stelaż zapewni przede wszystkim niezbędną stabilizację. Z tak dużych i solidnych basenów z pewnością skorzysta cała rodzina.

TOP 10 basenów dla dzieci:

O czym warto pamiętać

Zwróćmy uwagę na to, czy baseny dla dzieci, o których zakupie myślimy, są w pełni bezpieczne. Pod żadnym pozorem nie spuszczajmy z oka pluskającego się radośnie szkraba. W nawet bardzo płytkim zbiorniku maluch może się poślizgnąć i zachłysnąć wodą. Postawmy na produkt znanej marki, który posiada odpowiednie atesty, np. baseny ogrodowe Intex czy Bestway.

Nie zapomnijmy także o odpowiednim stroju dla malucha. Dziewczynce przyda się kostium kąpielowy, dla chłopca wybierzmy wygodne kąpielówki. Dziecko powinno mieć także nakrycie głowy chroniące przed silnym słońcem. Skórę smyka zabezpieczmy kremem z wysokim filtrem, który zapobiegnie oparzeniom słonecznym.

Zadbajmy o to, aby basen ogrodowy dla dzieci miał zawsze czystą wodę. W przypadku mniejszych baseników możemy ją po prostu codziennie wymieniać. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto zaopatrzyć się w pokrowiec zapobiegający wpadaniu do wody liści oraz innych zanieczyszczeń. W dużym basenie konieczne będzie zastosowanie chemii basenowej oraz filtrów do wody.

You may also like

Zostaw komentarz