Start Stylowy dzieciakCo w sklepach Czy modne ubranka dla dzieci są w stanie zaszczepić im poczucie smaku w dorosłym życiu?

Czy modne ubranka dla dzieci są w stanie zaszczepić im poczucie smaku w dorosłym życiu?

przez Redakcja

Mamy wpływ na nasze dzieci od ich najmłodszych lat. Dzieci są wpatrzone w rodziców – mama i tata to autorytety, osoby, którym zawsze zależy na tym, by pociechy rozwijały się należycie. Z badań psychologów i behawiorystów wynika, że dzieci bardzo wiele odruchów do swojego samodzielnego życia wnoszą właśnie z dzieciństwa. Podobnie może być z wyczuciem stylu – rodzi się pytanie, czy ubierając maluszka w ubranka dziecięce ze świadomością, możemy wyrobić w nim styl?

Stylowo nie znaczy drogo – ubranka dziecięce szybko tracą użyteczność

Załóżmy, że szkraby, które świadomie noszą ubranka dla dzieci, będą w przyszłości zwracać większą uwagę na styl w jakim się ubierają. Wielu czytelników zaraz oburzy się – rodzi się przecież pytanie, skąd brać pieniądze na taką drogą odzież dziecięcą. Drodzy rodzice – stylowo i schludnie wcale nie musi oznaczać drogo!

Skąd brać ubranka dziecięce, jeśli nie z sieci odzieżowych w dużych galeriach handlowych? Po pierwsze, warto wykorzystywać ubranka dziecięce, które nosiło starsze rodzeństwo, kuzynostwo, czy pociechy przyjaciół. Odzież dziecięca nie wychodzi zbytnio z mody. Jeśli ubranka nie nadają się do noszenia, spróbuj nadać im drugie życie. Przeróbki krawieckie ubranek dla dzieci, wszywanie miłych dla oka wzorów, łączenie stylów – to możemy być przepis na cudowną wspólną zabawę oraz lekcja dla dzieci, że nie jest sztuką kupić coś nowego, lecz dać przedmiotom drugie życie. To także lepsze dla środowiska.

Fot. Kupisz na Tuss.pl – producent ubrań dla dzieci (odzież dla mam i dzieci)

Jak zaszczepić pociechom świadome noszenie ubranek dla dzieci?

Pamiętaj, że każda nauka dla dziecka w wieku przedszkolnym jest najbardziej efektywna, jeśli połączysz ją z zabawą. Wówczas wzbudzisz zainteresowanie, a maluszek będzie dobrze kojarzył temat, jaki chcemy mu wpoić. Tak samo rzecz się ma w przypadku ubranek dla dziecka. Celebruj chwilę ubierania się, zakładania pewnego typu garderoby dziecięcej. Zachęcaj dziecko do tego, aby wybierało swoją odzież i bawcie się przy tym, np. w dobieranie kolorów.

Kolejną ważną kwestią w przypadku świadomego noszenia ubranek dla dzieci, jest wizualizacja. Dzieci w tym wieku są wzrokowcami, wiele rzeczy pragną oraz oceniają przez to jak je widzą. Kiedy uda wam się dobrać piękny zestaw odzieży dziecięcej, lub ubraliście się w podobnej tonacji, zawsze stawajcie przed lustrem i oglądajcie swoje dokonania. W taki sposób dziecko pozna efekty waszej wspólnej pracy i uświadomi sobie, że schludny ubiór to ważny element codzienności, a już na pewno celebracji ważnych momentów w ciągu roku.

Fot. Ubrania dziecięce producent Tuss.pl

Ubranka dla dzieci i dla dorosłych – zestawy dla mam i pociech

Efektywnym w nauczaniu dziecka o tym, by dać o swoją garderobę oraz o ubranka, jest korzystanie z linii odzieżowych, które oferują zestawy dla mam oraz ich miniaturki dla dzieci. Wyjątkowo uroczo wyglądają takie połączenia. Ubranka dla dzieci w takim wariancie sprawiają, że zwracają one na nie większą uwagę oraz wykazują zainteresowanie.

Gdy w dzieciństwie korzystały z wzorców podrzuconych im przez rodziców, w przyszłości mogą właśnie tak ukształtować podstawy swojego przyszłego stylu. Niczego nie wpoi się na siłę, lecz świadome noszenie ubranek dla dzieci jest bardzo dobrym fundamentem pod to, by nasze pociechy mogły wyrabiać w sobie odruchy gentlemana czy damy już za młodu.

You may also like

Zostaw komentarz