Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały..

Książka dnia – Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały..

przez Redakcja

Dziś mamy coś dla rodziców – kultowe poradniki, które powinna przeczytać każda mama i każdy tata, by lepiej zrozumieć własne dziecko. Mowa o Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły oraz Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Jeśli jeszcze o nich nie słyszałaś – koniecznie musisz je sprawdzić. Jeśli słyszałaś, ale nigdy nie miałaś w ręku – czas to nadrobić. Poradniki zawierają wiele cennych rad, przykładów, opisów sytuacji i prawidłowych reakcji. Czytaj, rób notatki i stosuj w codziennym życiu z dzieckiem, a stanie się ono łatwiejsze.

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

jak-mowic-zeby-dzieci-nas-sluchaly-jak-sluchac-zeby-dzieci-do-nas-mowilyAutorki w 6 rozdziałach mówią co zmienić, żeby lepiej komunikować się z dziećmi. Co konkretnie można znaleźć w tych 6 rozdziałach?

  • Po pierwsze: Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami?
  • Po drugie: Zachęcenie do współpracy. Czyli co zrobić, kiedy dziecko nagminnie się spóźnia, nie sprząta, zapomina i tak dalej, i tak dalej, i tak dalej…
  • Po trzecie: Zamiast karania
  • Po czwarte: Zachęcanie do samodzielności
  • Po piąte: Pochwały
  • Po szóste: Uwalnianie dzieci od grania ról

Praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi – i… nie tylko z nimi – sprawiają, że książka jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci oraz być przez dzieci kochanym i rozumianym.

Nowe wydanie poszerzone o posłowie „Nowe pokolenie”, które napisała Joanna Faber, córka jednej z autorek. Wychowana według metod przedstawianych w książce dzieli się doświadczeniami z dzieciństwa i wraz z rodzicami podejmuje wyzwania nowych czasów, szukając nowych rozwiązań.

Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały

Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały

Jak poradzić sobie z maluchem, który nie chce myć zębów, odmawia jedzenia warzyw lub rozrzuca książki po całym pokoju? Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały to kompendium wiedzy dotyczącej wychowania dzieci w wieku 2-7 lat. Autorki, Joanna Faber (córka Adele) i Julie King dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, a także wyciągają wnioski z wielu rozmów z rodzicami i specjalistami i za pomocą autentycznych historii oraz komiksów znanych z poprzednich tytułów w serii dostarczają szeregu praktycznych narzędzi i wskazówek, jak się komunikować, rozmawiać i rozwiązywać trudne sytuacje, nie ignorując przy tym potrzeb dziecka ani swoich.

You may also like

Zostaw komentarz