Start Stylowy dzieciakCo w sklepach Wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla noworodka

przez Redakcja

Body dla noworodka

Body to podstawowe ubranko każdego noworodka/niemowlaka, dlatego zawczasu zaopatrz się w większą ilość bodziaków. Świetnie sprawdzą się wielopaki z długimi lub krótkimi rękawkami w zależności od pory roku. Dobrze mieć i takie i takie – z pewnością się przydają. Małe dzieci bardzo nie lubią wkładania i zdejmowania stroju przez głowę, dlatego świetnie sprawdzą się zawijane body z bocznymi zapięciami na zatrzaski. Body bez zapięcia przy kołnierzyku można łatwo założyć ze względu na bardzo szeroki otwór na główkę dziecka. Koniecznie sprawdź, czy body są elastyczne i czy główka dziecka swobodnie wejdzie przez górny otwór, by niepotrzebnie nie denerwować się przy ubieraniu maluszka.

Śpioszki dla noworodka

Śpioszki są najwygodniejszym elementem garderoby dla maluszków. Łatwo się je zakłada i zdejmuje, są elastyczne i nie krępują ruchów dziecka. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza gdy maluszek zaczyna być coraz bardziej aktywny. Powinny być wykonane z naturalnych i przyjemnych w dotyku tkanin, aby nie podrażniały dziecięcej skóry. Na początek wystarczy 5 par śpioszków w rozmiarach 56–62. W sklepach (np. w C&A) otrzymasz kompletny strój, gdyż  wszystkie zestawy składają się z koszulki i śpioszków. Rodzaj materiału różni się w zależności od pory roku – zimą polecamy śpioszki z miękkiego weluru, natomiast latem z oddychającej bawełny. Dzięki zatrzaskom śpioszki można zapiąć w prosty sposób od kroczka aż do stópek.

Czapeczka dla noworodka

Czapeczki dla noworodka są obowiązkowym elementem wyprawki o każdej porze roku. Maluszek na wyjściu ze szpitala wymaga okrytej główki, czasem również w szpital wymagana jest czapeczka. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w 2 czapeczki do noszenia w domu i 2 do noszenia na zewnątrz, dla optymalnej ochrony główki niemowlaka.

Rękawiczki niedrapki

Rękawiczki przeciw drapaniu w optymalny sposób chronią delikatną skórę dziecka, zapobiegając zadrapaniom własnymi paznokciami maleństwa. Dobrze mieć dwie pary rękawiczek, gdy nagle jedna z pary w niewiadomy sposób zniknie 😉

Skarpetki i buciki

Dzieci często miewają zimne stópki, dlatego przydadzą się 3 pary grubych skarpetek niemowlęcych jako uzupełnienie spodni i 3 pary skarpetek cienkich, które zakłada się pod śpioszki. Maluszki raczej ich nie brudzą, więc duża ilość skarpetek nie jest wymagana. Buciki jako tako nie są wymagane, jednak w zimnych miesiącach będą stanowić dodatkowe ocieplenie stóp, a w ciepłych – dodatkowa ozdobę 😉

Ubranka dla noworodka

Ten temat szerzej opisywaliśmy już na naszym portalu, dlatego zapraszamy do osobnego artykułu na temat ubranek noworodkowych. 

Kocyki i ręczniki

Każdy maluszek od urodzenie powinien mieć swój kocyk. Jest prosty zabieg, by noworodek czuł się w nim bezpiecznie. Na parę nocy połóż polarowy koc swojego maleństwa na własnej poduszce – oczywiście, jeśli nie jesteś właśnie przeziębiona. W ten sposób koc będzie pachniał Tobą, co pozwoli na jeszcze lepsze samopoczucie owiniętego nim dziecka. Nie zapominajmy również o dwóch ręcznikach, najlepiej z wygodnym kapturem. Dzięki niemu okryjesz dziecko szczelnie po kąpieli i znów otuli je przyjemne ciepło.

You may also like

Zostaw komentarz