Start LifestyleKącik małego czytelnika Emilka i gwiazdka z nieba – recenzja

Emilka i gwiazdka z nieba – recenzja

przez Redakcja
emilka i gwiazdka z nieba książka dla dzieci 3 lata 4lata 5lat 6 lat

Dziś mamy dla was recenzję książki, o której już jakiś czas temu pisaliśmy. Wydawnictwo Lemoniada wypuściło znakomitą serię „Ziarenka piasku” dedykowaną maluchom od 3 do 6 lat. To lekkie, zabawne i edukacyjne opowiastki, z których każdy maluch dowie się czegoś ciekawego. Książeczki te nie tylko się czyta, ale również czynnie uczestniczy się w ich powstawaniu. Taką właśnie książeczką jest „Emilka i gwiazdka z nieba”, której autorką jest Kamila Stokowska. Cudowna, kolorowa i zachęcająca do czytania – wszystko to dzięki ilustracjom Marty Grabowskiej, która wykonała świetną robotę. Mojej córeczki z chęcią usiadły do tej książki, a co więcej już nie raz do niej wracały!

emilka i gwiazdka z nieba książka dla dzieci 3 lata 4lata 5lat 6 lat

Emilka i gwiazdka z nieba

Nocne niebo jest piękne i pełne tajemnic. Czym są migoczące jasne punkciki? Jakie planety krążą wokół Słońca? Czy Saturn stroi się w biżuterię? Odkryj razem z Emilką planety i niesamowite zbiory gwiazd!

O czym opowiada „Emilka i gwiazdka z nieba”? To krótka książeczka, która przedstawia odkrywanie przez małą dziewczynkę tego, co dzieje się na niebie. Jest to dialog mamy z córką na temat gwiazd i planet, które pojawiają się na niebie po zajściu słońca. Czytając rozważania Emilki dziecko może przyłączyć się do odbywania tej ciekawej konwersacji z własnym rodzicem. Książeczka podsuwa pytania oraz tematy do rozważań, które wspólnie z dzieckiem możemy przerobić. W książce znajdują się również miejsca na wyjątkowe rysunki naszego malucha, takie jak wyobrażenie planety czy też życia na planecie innej niż Ziemia. Dosłownie dziecko może uwolnić swoją wyobraźnię! Książka ta będzie więc również świetną pamiątką dla naszego malucha, kiedy wróci do niej po latach.

emilka i gwiazdka z nieba książka dla dzieci 3 lata 4lata 5lat 6 lat

UWAGA! Rozdanie! 🙂

Moje córeczki dosłownie pochłonęły książeczkę jednym tchem. Jeśli Ty również chcesz, by Twoje dziecko spojrzało w gwiazdę wspólnie z Emilką możesz otrzymać od nas egzemplarz dla siebie. Co należy zrobić, by otrzymać książkę „Emilka i gwiazdka z nieba”? Wystarczy wysłać maila na adres [email protected] i napisać wiek i imię swojego malucha. Pierwszy mail wygrywa recenzowaną książkę 🙂

Twoje dziecko jest starsze?

Nic straconego – niedługo będziemy rozdawać książki dla starszaków! 🙂

You may also like

Zostaw komentarz