Start LifestyleDzieciak po godzinach Jak położyć dziecko spać latem o właściwej porze?

Jak położyć dziecko spać latem o właściwej porze?

przez Redakcja

Kto nie kocha lata – lżejsze wieczory, grille, cieplejsze dni i słońce (miejmy nadzieję!)? Ale jako rodzic, jedyną rzeczą, której nie kocham, jest próba sprowadzenia moich dzieci do łóżka. Okrzyki „nadal jest dzień” i „jeszcze nie jest ciemno” są częstym zjawiskiem na dobranoc. Podczas, gdy mieliśmy najdłuższy dzień w zeszłym tygodniu, a ciemność zaczyna powoli wracać, wciąż pozostaje wiele tygodni dłuższych wieczorów i problemów ze terminowym zasypianiem. Jak zadbać o to, by nasze dzieci kładły się spać o czasie? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Zachowaj ciemność

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, kup roletę zaciemniającą lub zasłony zaciemniające. Są świętym Graalem dla rodziców. Potrzebujemy ciemności, aby wywołać produkcję melatoniny, hormonu potrzebnego do tego, byśmy czuli się senni. Nie wiem jak poradziłabym sobie z moją gromadką bez rolet zewnętrznych. Nie tylko chodzą wcześniej spać, ponieważ o każdej porze możemy zrobić „sztuczną noc”, lecz również dłużej śpią rano – ponieważ nie budzą ich promienie słoneczne. Jeśli Twoje dziecko ma jeszcze drzemkę w ciągu dnia – roleta może również okazać się zbawienna 🙂

Trzymaj się rutyny

Jeśli to tylko możliwe – nie zmieniaj swojej wieczornej rutyny, nawet gdy na zewnątrz nadal jest jasno o stałej porze zasypiania. Ustalenie i trzymanie się rutyny przed snem jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dzieci spały, kiedy powinny. Dzieci i dorośli przyzwyczajają organizm do pewnych mechanizmów, które pomagają trzymać się harmonogramu dnia.

Zaczerpnij świeżego powietrza

Skorzystaj z długich letnich wieczorów, chodząc na spacer lub grając w gry po kolacji w ramach „czasu rodzinnego” i miejmy nadzieję, że dzieciaki wtedy się zmęczą. Wymęczenie przed spaniem sprzyja szybkiemu zaśnięciu 😉

Zachowaj spokój i odprężenie

Po kąpieli o stałej porze pozwól dzieciom na odrobinę wyciszenia przed snem – bez telewizora lub tabletu. W piżamach, po wyszczotkowaniu zębów zostaw im chwilę na przeczytanie ulubionej książki, bądź też czytaj razem z nimi.

Zadbaj o odpowiednią temperaturę

Wszyscy cierpimy, gdy w nocy jest za ciepło. Aby utrzymać temperaturę na niskim poziomie, pozostaw opuszczone rolety w ciągu dnia, a wieczorem wywietrz pokój przed snem. Jeśli jest taka potrzeba – pozwól dzieciom spać nago lub tylko w szortach, czy majteczkach. Zmień również ciepłą, zimową pierzynę na lekką kołdrę, bądź kocyk. Jeśli dzieci są wystarczająco duże, użyj elektrycznego wentylatora.

You may also like

Zostaw komentarz