Start LifestyleKącik zabawkowicza Konik na biegunach

Konik na biegunach

przez Patrycja Hoffmann
Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.

Przyznajcie się, komu w głowie od razu zabrzmiała piosenka Urszuli? Pewnie niejedna mama nuci sobie ją właśnie pod nosem. Konik na biegunach to wyjątkowa zabawka, znana już od wielu, wielu lat. Do dziś robi ogromne wrażenie na dzieciach i sprawia, że mają gdzie spożytkować swoją energię. Konie bujane nadal są modne, a to za sprawą ciekawego designu. Jedne przeznaczone są do zabawy, inne jedynie do ozdoby dziecięcego pokoju. Gdzie kupimy takie koniki na biegunach, które przypomną nam czasy dzieciństwa? Jak bardzo różnią się od pierwowzoru te, oferowane współcześnie w sklepach?

Konik na biegunach

Pierwowzór konika na biegunach wykonany był w całości z drewna. Posiadał jednie deskę, na której można było usiąść, głowę wyciętą na kształt konia, dwie rączki (lub sznurek), za które owego konia się trzymało, cztery nogi i dwa bujaki (płozy), które zapewniały ruch. Była to jedna z najmniej skomplikowanych zabawek, a jednak dająca naprawdę dużo radości. Bez zbędnych dodatków, bez plastiku, bez materiału, który przypominał sierść konia. Zrobiło się bardzo sentymentalnie…Współcześnie jednak konik na biegunach nadal jest pożądaną przez dzieci zabawką. Wygląda nieco inaczej, ale może sprawiać dokładnie taką samą frajdę i wywoływać uśmiech na twarzach dzieci. Jakie modele znajdziemy dzisiaj w sklepach? Czym różnią się od tych, które pamiętamy my i nasi rodzice?

Współczesny konik bujany

W sklepach z akcesoriami dla dzieci wybór jest naprawdę duży. Konik na biegunach wykonany jest z najróżniejszych materiałów. Może być w całości drewniany (jak jego pierwowzór), ale wtedy nie jest tak wygodny i komfortowy dla dziecka. W tym przypadku może stać się jednak ozdobą salonu lub pokoju maluszka. Są też bujaki wykonane w całości z plastiku, dla najmłodszych użytkowników. Charakteryzują się nisko osadzonym siedziskiem (brak nóg konia) oraz jednoczęściową płozą i wygodnymi uchwytami, dzięki czemu nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo dziecka. Takie koniki bujane przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Ale to nie koniec. W ofertach sklepów są też koniki, które wyglądają prawie jak prawdziwe. Charakteryzują się dopracowanym wyglądem, doskonałą estetyką oraz bezpieczeństwem podczas użytkowania. Brak ostrych krawędzi i dobrze wyprofilowane płozy pozwalają na fantastyczną zabawę.

Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.

Interaktywny konik na biegunach

Technika cały czas idzie naprzód, dlatego konik na biegunach zyskał nawet efekty specjalne. Przede wszystkim dużym uatrakcyjnieniem jest to, że najnowsze modele posiadają tajemnicze przyciski. Mogą one sprawić, że koń wydaje odgłosy. Może na przykład rżeć lub wydawać odgłos galopu jak prawdziwy koń! Oprócz tego pojawiają się kolejne atrakcje – ruchomy ogon oraz pyszczek. Tak, koniki bujane potrafią teraz poruszać swoją bujną kitą, a podczas wydawania dźwięków ruszać też pyszczkiem. Prawdziwy koń ma też wygodne siodło oraz strzemiona, o które zaczepia się stopy. Takie elementy wyposażenia bardzo często znajdują się również w modelach dla dzieci. Czy to nie fantastyczne? Na pewno każde dziecko zwróci uwagę na taką zabawkę i nie będzie się chciało z nią rozstać. Konik na biegunach może okazać się naprawdę trafionym prezentem.

Pomysł na prezent

Zbliża się ważna uroczystość, na przykład roczek maluszka, a Ty nie wiesz co może stać się wyjątkowym prezentem? Konik na biegunach będzie doskonałym rozwiązaniem. Dla maluszków wybrać można ten bezpieczniejszy, niższy, który nie posiada ostrych krawędzi i elementów, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć. Koniki te są w przepięknych, wyrazistych kolorach, które od razu przyciągną uwagę. Dla starszych dzieci można wybrać te z efektami specjalnymi, które wyglądają jak prawdziwe kucyki. Na pewno przypadną do gustu małym zdobywcom przygód. Taki prezent będzie doceniony zarówno przez dziecko, jak i przez rodziców. Dzięki niemu dziecku będą dostarczane odpowiednie bodźce, a poprzez czynność bujania stymulowany układ przedsionkowy w mózgu maleństwa. Wpłynie to na prawidłowe reakcje, kiedy maluszek będzie zmieniał położenie. Obecnie producenci zwracają też uwagę na bezpieczeństwo, więc płozy uniemożliwiają przewrócenie się zabawki, nawet gdy bujanie jest bardzo silne. Mnóstwo wzorów i kolorów sprawi, że dopasujesz prezent do charakteru i upodobań dziecka.

Kilka porad przed zakupem

Wiemy już jak konik na biegunach może wyglądać, wiemy też że może być świetnym prezentem. Przed zakupem należy jednak sprawdzić jeszcze kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim rozstaw i długość płóz. Te dwie informacje pozwolą nam na zachowanie najwyższych środków ostrożności. Im dłuższe płozy, tym dziecko bardziej może się bujać, natomiast im większych ich rozstaw tym cała zabawa staje się bezpieczniejsza. Średnia długość to 90-100 centymetrów, natomiast średni rozstaw ok. 33 centymetry. Zakończenia płóz mogą mieć zamontowane gumy, które będą je odbijać i zapobiegać przewróceniu. Jeśli ich nie ma warto sprawdzić to, czy zakończenia nie są za mocno zakręcone, co również może powodować niebezpieczeństwo. Jeśli sprawdzimy te parametry, będziemy mieli pewność, że konik na biegunach jest po prostu bezpieczny i można go zafundować naszemu maleństwu.

Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.Konik na biegunach drewniany, interaktywny, plastikowy. Zabawki dla dzieci.

Czy bujanie może nieść jakieś korzyści?

Zdecydowanie tak. Dzieci podczas bujania starają się utrzymać równowagę i próbują utrzymać się całym swoim ciałem w tym samym miejscu. To ważny element w pierwszych latach życia maluszków, gdy zaczynają chodzić i muszą zrozumieć na czym taka równowaga polega. Poza tym już w brzuszku mamy każdy człowiek jest przyzwyczajony do kołysania! Kiedy pojawiliśmy się na świecie też lubiliśmy być bujani – w wózku, na rękach u mamy. Poczucie bezpieczeństwa oraz wyciszenie emocji to tylko niektóre korzyści płynące z używania tego rodzaju zabawek.

Konik na biegunach – gdzie kupić?

Oczywiście niezawodny znów okazuje się sklep Smyk. To właśnie tam powinniśmy pokierować swoje pierwsze kroki. Różnorodna oferta spowoduje, że sami przez chwilę zastanowimy się, który konik na biegunach jest najpiękniejszy. Kolory, wzory, a także inne zabawki na biegunach (na przykład piesek, czy owieczka dla najmłodszych) sprawią, że każdy znajdzie coś dla swojego dziecka. Ceny zaczynają się od 154 złotych i pną się w górę do 716 złotych, w zależności od modelu, kolorów i materiałów z jakich zostały wykonane koniki.

Oferta, która na pewno przyciągnie uwagę rodziców i dzieci pochodzi także ze sklepu Fifishop. To właśnie tam pojawiają się kolejne modele, o których nie śniło się nam – dorosłym. Doskonale skomponowane wzory, wyjątkowe materiały i przystępne ceny. Wszystkim tym, którzy poszukują bajkowych produktów, polecamy właśnie ten sklep.

You may also like

Zostaw komentarz