Start Stylowy dzieciakTo się nosi Ubrania z Batmanem

Ubrania z Batmanem

przez Monika Ones
Ubrania dla dzieci z Batmanem

Każdy z nas doskonale zna postać popularnych serii komiksowych, jaką jest superbohater Batman – człowiek nietoperz. Jest on idolem najmłodszych, zwłaszcza chłopców, którzy podziwiają niewyobrażalną siłę postaci. Popularność bajki sprawnie wykorzystali producenci odzieży oraz innych akcesoriów, umieszczając symbol nietoperza na swoich produktach.

Skąd wywodzi się motyw Batmana?

Ubrania dla dzieci z BatmanemHistoria Batmana sięga roku 1939, kiedy to po raz pierwszy postać superbohatera pojawiła się w czasopiśmie amerykańskiej serii komiksowej. Opowiada o losach chłopca o imieniu Bruce Wayne, syna miliarderów, który po stracie rodziców bardzo się zmienił. Obrał cel, do którego wytrwale dążył. Pod postacią Batmana krył się pogromca przestępczości oraz strażnik ładu w mieście Gotham. Jego domeną była walka ze złem, a także pomoc niewinnym ludziom. Na podstawie tej historii powstało mnóstwo animowanych seriali i filmów, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ale i dorosłych. Zainspirowani postacią Batmana producenci, stworzyli wiele ubrań oznakowanych symbolem lub nawet postacią słynnego człowieka nietoperza. Dlatego też odzież z Batmanem jest chętnie noszona przez wszystkich chłopców na całym świecie.

Ubrania z Batman

Symbol Batmana jest tak popularny, że znajduje się praktycznie na każdej części garderoby, nawet na bieliźnie. Nie ma znaczenia, czy bielizna jest dziecięca, męska czy może damska. Na każdym z tych modeli znajdziemy tematykę nawiązującą do superbohatera z Gotham. W symbol Batmana zaopatrzone są również kąpielówki, skarpetki, rajstopy, spodnie, spódnice, T – shirty, bluzki, bluzy, kurtki, a nawet buty, rękawiczki i czapki. Mania Batmana opanowała cały świat. Co ciekawe, pomimo że jest to bohater wydawałoby się chłopięcy, to przeglądając odzież z tym motywem, można znaleźć wiele ubrań dla dziewczynek lub dorosłych kobiet. Jest to niezbity dowód na to, że postać komiksowa cieszy się popularnością nie tylko wśród dzieci.

Ubrania dla chłopców

Chłopcy uwielbiają tematykę walki dobra ze złem, w której często upatrują sobie ulubionego superbohatera. Dzięki Ubrania dla dzieci z Batmanemtemu rodzice mają ułatwione zadanie w związku z zakupem konkretnych ubrań z logo ulubionego bohatera – w tym wypadku Batmana. Motyw człowieka nietoperza przeznaczony jest głównie dla garderoby chłopców. Charakteryzuje się kolorystyką niebieską, w połączeniu z kolorem żółtym i czarnym. A więc typowe męskie kolory. Naszego szkraba możemy stylizować w ubranka z Batmanem już od kołyski. Producenci zadbali o to, aby można było kupić nawet body dla maluszka z logo superbohatera. Ubrań z Batmanem jest tak dużo, że nie sposób określić ich zakresu. Praktycznie każdy rodzaj ubioru posiada serię poświęconą motywowi Batmana. Tak więc pełna stylizacja dla chłopca jest dostępna w tzw. zasięgu ręki.

Kostiumy i piżamy z Batman

Pomijając garderobę codzienną posiadającą motyw Batmana, producenci proponują nam też pidżamy do spania, jak również kostiumy superbohatera wykorzystywane np. na bal przebierańców lub przedstawienie szkolne. Wszelkiego rodzaju kostiumy z zachowaniem odpowiedniej kolorystyki możemy najłatwiej znaleźć na popularnych aukcjach internetowych w kwocie 20 zł – 60 zł. Pidżamy pozostają do dyspozycji całego grona fanów Batmana, bez względu na wiek. Mogą mieć one różne formy, począwszy od jednoczęściowych kombinezonów, po dwuczęściowe składające się z koszulki i spodni czy T – shirta i bokserek dla panów, albo też typowe pidżamy dla pań w stylu sukienki.

Inne akcesoria z motywem superbohatera

Ubrania dla dzieci z BatmanemMotyw Batmana jest tak mocno rozpowszechniony, że jego logo widnieje niemalże wszędzie. Nie ważne czy jest to ubranie, obuwie, akcesoria szkolne, czy też artykuły gospodarstwa domowego (np. pudełko na kanapki, rękawice kuchenne, akcesoria łazienkowe, itp.). Popularność symbolu dotknęła nawet wszelkiego rodzaju gadżety jak maskotki, zabawki, breloki czy etui na telefon. Zjawisko tak masowego wykorzystania wizerunku postaci animowanej cieszy się dużym zainteresowaniem już od wielu lat.

Gdzie kupić?

Z uwagi na tak wielką popularność, ubrania z Batmanem można kupić praktycznie wszędzie. Sam Smyk dysponuje szerokim zakresem asortymentu odzieżowego z logo człowieka nietoperza. Przykładowo w okresie wyprzedażowym za body niemowlęce z Batmanem zapłacimy 15 zł, czapka w 2-paku kosztuje 15 zł, koszt szalika wynosi 20 zł, podobnie jak bluzki. Spodnie i buty kupimy natomiast za ok. 25 zł. Co więcej, sklep posiada także w ofercie kostiumy Batmana w cenie od 35 zł do 65 zł. Reserved oferuje skarpetki z batmanem, które kosztują 10 zł. Starsi mogą znaleźć np. T – shirt z Batmanem w sklepie House za ok. 50 zł. Najszerszym jednak wyborem dysponują popularne aukcje internetowe, na których można znaleźć pidżamy w cenie 15 zł – 25 zł, bieliznę, za którą zapłacimy 15 zł – 30 zł oraz rajstopy chłopięce, których koszt wynosi 10 zł.

Ubrania dla dzieci z BatmanemUbrania dla dzieci z BatmanemUbrania dla dzieci z BatmanemUbrania dla dzieci z BatmanemUbrania dla dzieci z BatmanemUbrania dla dzieci z Batmanem

Najciekawsze jest to, że nawet kobiety mogą znaleźć coś dla siebie z wizerunkiem ulubionego superbohatera swoich synów. Czyż nie uroczo będzie wyglądała mama z synkiem w podobnej, batmanowskiej stylizacji?

You may also like

Zostaw komentarz