Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Kosz Mojżesza dla noworodka – czy warto się na niego zdecydować?

Kosz Mojżesza dla noworodka – czy warto się na niego zdecydować?

przez Redakcja

Kosz Mojżesza to wyjątkowy element wyprawki noworodka i alternatywa dla standardowych kołysek oraz łóżeczek. Ręcznie plecione kosze z naturalnych materiałów są znane rodzicom już od dawna, a obecnie na nowo cieszą się ogromną popularnością. Dlaczego warto rozważyć zakup kosza mojżeszowego?

Kosz Mojżesza – wyjątkowa alternatywa dla łóżeczka

Kosz Mojżesza to alternatywa dla łóżeczka bądź kołyski, dedykowana wyłącznie noworodkom średnio do 4 miesiąca życia. Kosze Mojżesza to rozwiązanie znane rodzicom od bardzo dawna. Sama jego nazwa nawiązuje do biblijnej opowieści o małym Mojżeszu, którego matka włożyła do skrzyni z papirusu unoszącej się na wodach Nilu, aby uratować jego życie.

Obecnie kosze mojżeszowe przeżywają prawdziwy renesans. Rodzice doceniają ich niewielką wagę i poręczność umożliwiające łatwe przenoszenie, a także kształt zapewniający dziecku odseparowanie od czynników zewnętrznych, które mogą zaburzyć sen maleństwa. Niewielka przestrzeń wpływa także na poczucie bezpieczeństwa pociechy podczas snu.

Co więcej, dzięki wykonaniu z naturalnych materiałów jak łuska kukurydziana, sznurek papierowy czy sznurek bawełniany kosze te są bezpieczne i ekologiczne. Ponadto charakteryzują się wyjątkowym wyglądem pasującym do pomieszczeń w stylu rustykalnym bądź boho.

Akcesoria do kosza Mojżesza

Kosz Mojżesza warto wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które poprawią komfort snu dziecka i zwiększą funkcjonalność gadżetu z perspektywy rodzica. Przede wszystkim kosz można wyłożyć wyściółką wykonaną z miękkiego, oddychającego materiału. Świetnym pomysłem są egzemplarze z organicznej bawełny, w której składzie nie znajdują się sztuczne środki chemiczne oraz składniki mogące powodować reakcje alergiczne.

Ponadto bawełna organiczna cechuje się dużą trwałością i odpornością na rozciąganie. Dobrze zwrócić uwagę na to, czy materiał wykorzystany do produkcji wyściółki został oznaczony certyfikatami świadczącymi o bezpieczeństwie tkaniny dla delikatnej skóry noworodka. W koszu powinien się znaleźć również wodoodporny, stosunkowo twardy materac z materiału umożliwiającego swobodny przepływ powietrza.

Co więcej, dodatkiem pozwalającym umiejscowić kosz Mojżesza na wysokości zbliżonej do łóżeczka, jest składny stojak, który powinien być nader stabilny. Kosz mojżeszowy można również umieścić na specjalnej kołysce. Bardzo istotny dla rodziców jest fakt, że w poszczególnych egzemplarzach kołysek istnieje możliwość zablokowania płóz.

You may also like

Zostaw komentarz