Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Jak wybrać najlepszy model wózka rok po roku?

Jak wybrać najlepszy model wózka rok po roku?

przez Redakcja

Wózek rok po roku to świetne rozwiązanie, które w znacznym stopniu ułatwia opiekę nad dziećmi podczas spacerów. Jak sama nazwa wskazuje, wózki te dedykowane są rodzeństwu, które urodziło się w stosunkowo niewielkim odstępie czasu. Na co zwrócić uwagę, kupując wózek rok po roku?

Zakup wózka rok po roku – co jest ważne?

Spacery z dwójką małych dzieci potrafią być bardzo wymagające. Podczas gdy jeden z maluchów jest noworodkiem, a druga pociecha dopiero uczy się stawiać pierwsze kroki, wózek rok po roku okazuje się rozwiązaniem idealnym na długie spacery i nie tylko. W modelach rok po roku miejsce dla najmłodszego dziecka stanowi gondola, natomiast starsze może wygodnie usiąść w foteliku.

Bezpieczeństwo i komfort dzieci

Przed wyborem danego modelu wózka należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które są kluczowe dla jego komfortowego użytkowania. Jedną z najważniejszych kwestii jest, oczywiście, bezpieczeństwo dzieci. Z tego względu w każdym wózku niezbędne są solidne pasy zabezpieczające. Dobrym rozwiązaniem jest kilkupunktowa uprząż bezpieczeństwa z miękkimi nakładkami, które chronią skórę maluchów.

Do utrzymania komfortu jazdy wózkiem konieczne jest także wyposażenie w mocne koła z blokadą oraz systemem amortyzacyjnym, który umożliwi bezpieczne przemieszczanie się po nierównej nawierzchni. Podczas spacerów bardzo ważna jest również ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, dlatego budka wózka powinna posiadać filtr SPF.

Co więcej, nie bez znaczenia pozostaje możliwość regulacji gondoli i fotelika. Warto zdecydować się na taki model, który umożliwia zmianę ustawienia siedzisk. Fotelik powinien być wyposażony w odpowiedni system regulacji i gwarantować starszemu dziecku jazdę zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

Wygoda rodzica

Oczywiście, podczas wyboru wózka rok po roku należy kierować się również komfortem rodzica. Bardzo istotnym elementem jest rama, która powinna być stosunkowo lekka. Ponadto dobrze, jeśli konstrukcja danego modelu umożliwia szybkie i łatwe składanie wózka.

Rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na to, czy rączki do wózka dziecięcego można w prosty sposób regulować. Warto także pamiętać o tym, że przemieszczanie się z dwójką dzieci oznacza konieczność przewożenia większej ilości akcesoriów niż w przypadku jedynaka. Z tego względu dobrze, jeśli wózek ma wbudowane kosze ze stosunkowo dużym maksymalnym obciążeniem. Takie wyposażenie ułatwi również robienie zakupów wraz z pociechami.

You may also like

Zostaw komentarz