Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – A królik słuchał

Książka dnia – A królik słuchał

przez Redakcja
książka dla dzieci a królik słuchał

Dziś przygotowaliśmy dla Was kolejną wyjątkową propozycję, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego malucha. Jak zrozumieć to, co czujemy i odkryć, czego nam potrzeba?

książka dla dzieci a królik słuchał

Książka „A królik słuchał” Cori Doerrfeld to prosta, pełna uroku opowieść o tym, co jest najważniejsze. Małe dzieci przeważnie same nie wiedzą czego chcą. Miewają lepsze i gorsze dni. Mały bohater „A królik słuchał” Cori Doerrfeld przeżywa prawdziwy kryzys – natychmiast zbiegają się poruszone zwierzęta, jednak tylko jedno z nich będzie potrafiło dać chłopcu to, czego naprawdę potrzebuje.

A królik słuchał – książka o rzeczach najważniejszych

książka dla dzieci a królik słuchał

Cori Doerrefeld przekazała małym czytelnikom coś naprawdę wspaniałego – książka „A królik słuchał” to opowieść o rzeczach najważniejszych i fundamentalnych, których zrozumienie często zajmuje nam lata. Czasem wystarczy bowiem mały, ale odpowiedni gest i reakcja, aby dać komuś wsparcie, którego tak bardzo potrzebuje! Mały Taylor, główny bohater „A królik słuchał”, postanowił rozpocząć dzień bardzo ambitnie: od zbudowania wspaniałej budowli. Po ustawieniu na szczycie ostatniego elementu jest z siebie bardzo dumny – czegoś takiego jeszcze nigdy nie udało mu się zbudować!

książka dla dzieci a królik słuchał

Czasem uścisk znaczy więcej niż słowa..

Zachwyt jednak nie trwa długo – wieża zostaje przewrócona, klocki rozsypują się po całej podłodze, a chłopca ogarnia wielka rozpacz. Co tu zrobić? Na pomoc przybiegają zwierzęta – kurczak, niedźwiedź, struś, hiena, zjawiają się nawet kangur i wąż – nikomu nie udaje się pocieszyć zrozpaczonego chłopca. Dopiero mały, puszysty króliczek zachował się tak, jak tego potrzebował Taylor. Czemu inne zwierzęta nie dały rady pocieszyć chłopca? Co takiego zrobił królik, że Taylor odzyskał pogodę ducha?

książka dla dzieci a królik słuchał

Książka „A królik słuchał” to cudowna opowieść, która poruszy małych i dużych czytelników swoim uniwersalnym i mądrym przesłaniem, będzie też okazją to przeprowadzenia z dzieckiem wielu ważnych rozmów i pomoże zrozumieć, jak dać innym wsparcie, którego potrzebują. Kupicie ją w księgarni Merlin za niecałe 24zł.

You may also like

Zostaw komentarz