Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – Bajkoterapia. Czyli bajki-pomagajki

Książka dnia – Bajkoterapia. Czyli bajki-pomagajki

przez Redakcja

Bajkoterapia to jedna z metod stosowanych podczas pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jej podwaliny stworzyły teorie spopularyzowane w XX wieku przez żydowskiego psychoanalityka o austriackim pochodzeniu, Bruno Bettelheima. Badacz ten sformułował teorie dotyczące wymogów literatury dziecięcej, która mogłaby pełnić funkcję terapii i pozytywnie oddziaływać na rozwój dziecka. Psychoanalityk twierdził, że opowieści dla najmłodszych czytelników powinny wzbudzać ich ciekawość oraz rozwijać wyobraźnię, a ponadto korzystnie wpływać na ich inteligencję. Poza tym, aby dziecko zainteresowało się literaturą, jej tematyka powinna dotyczyć jego własnych problemów i zmartwień, tzn. być dostosowana do jego wieku i rozwoju emocjonalnego. Bajkoterapia, która aktualnie zaczyna cieszyć się coraz większym powodzeniem, ma służyć przezwyciężaniu lęków u dzieci, kształtowaniu u nich pozytywnego sposobu myślenia, a także podwyższaniu poczucia swojej wartości i wiary we własne możliwości. Jej rola jest zatem dwojaka – edukacyjna oraz wychowawcza.

książka dla dziecka dla najmłodszych bajkoterapia bajki-pomagajki

„Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych”

Książka zatytułowana „Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych” została opracowana w zgodzie z powyższymi założeniami. Publikacja ma z jednej strony budzić zaciekawienie u maluchów, a z drugiej również wspierać ich rozwój intelektualny oraz emocjonalny. Ponadto w nowym, poprawionym i wzbogaconym o nowe treści wydaniu znalazły miejsce także wskazówki i cenne komentarze od eksperta w dziedzinie bajkoterapii, Katarzyny Klimowicz. Dopełnienie nimi bajek to doskonała pomoc dla wszystkich rodziców i opiekunów, poszukujących przystępnych form lekcji wychowawczych dla swoich dzieci.

książka dla dziecka dla najmłodszych bajkoterapia bajki-pomagajki

Bajki-pomagajki

„Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych” to zbiór pięknych, starannie dobranych bajek o mądrym i głębokim przesłaniu, które idealnie sprawdzą się zarówno jako edukacyjna rozrywka dla najmłodszych, jak również poradnik wychowawczy dla rodziców. Głównym założeniem autorów antologii była jednak zachęta jednych i drugich do wspólnego spędzania czasu. Tytułowe bajki-pomagajki to fascynujące opowieści, które będą doskonałą lekturą dla każdego dziecka. Maluchy odnajdą w nich wiele pozytywnych postaci, które mogą być inspiracją i wzorem do naśladowania. Rezolutni bohaterowie historyjek zapewnią dzieciom poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia, a ponadto nauczą ich radzić sobie z własnymi emocjami i uporządkować swoje uczucia.

Bajkoterapia na każdy kłopot

książka dla dziecka dla najmłodszych bajkoterapia bajki-pomagajki środek
Opowieści zamieszczone w antologii przedstawiają konkretne problemy i trudności, z którymi borykają się niemal wszyscy mali czytelnicy. Na większość z nich na zasadzie analogii książeczka podsunie gotowe rozwiązanie. Bowiem bohaterom opowieści przyjdzie stawić czoła dokładnie takim samym kłopotom, jakie mają dzieci. Niezwykłe historyjki dostarczą nie tylko wiele rozrywki najmłodszym czytelnikom. Będą także doskonałą inspiracją do podjęcia przez nich dyskusji z rodzicami. Pod wpływem lektury dzieci będą mogły zapoznać się z takimi zagadnieniami jak między innymi różnorodność ludzi, poczucie osamotnienia, spotkania z nieznajomymi, zachowywanie bezpieczeństwa nad wodą, zgubienie się, niskie poczucie wartości czy też rywalizacja pomiędzy rodzeństwem. Komentarze uznanej ekspertki od bajkoterapii, Katarzyny Klimowicz, okażą się natomiast niezwykle pomocne dla rodziców podczas nierzadko trudnych rozmów z dziećmi.

Bajki-pomagajki to fascynujące historie, które bawią i uczą. Interesujące treści wzbogacone o równie piękne ilustracje staną się doskonałą lekturą dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.

You may also like

Zostaw komentarz