Start LifestyleKącik małego czytelnika Mamo, skąd biorą się dzieci?

Mamo, skąd biorą się dzieci?

przez Redakcja
powiedz mi skąd biorą się dzieci książka Karine-Marie Amiot

Przychodzi taki moment w życiu każdego rodzica, kiedy otaczający nas świat zwalnia, a serce zaczyna szybciej bić. Brakuje tchu, a my nerwowo przełykamy ślinę. To moment, kiedy nasze dziecko – nie ważne w jakim wieku – zadaje pytanie, którego obawia się każdy rodzic..

Mamo, skąd biorą się dzieci?

Temat rozmnażania jest jednym z najtrudniejszych do rozmowy z potomstwem. Żaden z rodziców nie wie kiedy dokładnie powinno się go poruszyć – czy „tę” rozmowę powinno się odbyć już z kilkulatkiem, czy może poczekać jednak, aż będzie mieć „naście” lat? Naszym zdaniem dobrze wprowadzać w temat dzieciaki w wieku kilku lat, a z pewnością nie raczyć ich bajeczką o bocianie, czy kapuście. Jeśli podzielacie nasze zdanie książka Karine-Marie Amiot „Powiedz mi skąd się biorą dzieci” może Wam się przydać :).

powiedz mi skąd biorą się dzieci książka Karine-Marie Amiot

Skąd biorą się dzieci?

„Jak opowiedzieć dzieciom o poczęciu i narodzinach? Kiedy to zrobić najlepiej? Dzieci często zadają pytania dotyczące swojego ciała oraz różnicy płci. Chcą też wiedzieć, w jaki sposób przyszły na świat. Jakich słów używać, by były one odpowiednie do wieku i wyobraźni dziecka. Ta pięknie ilustrowana książeczka z pewnością pomoże rodzicom wybrać właściwy sposób, aby zaspokoić ciekawość dzieci w mądry sposób. Chronią je przy tym również przed wypaczonymi informacjami na ten temat przekazywanymi przez rówieśników.”

Taki opis wydawcy przeczytamy w internetowych księgarniach na temat książki „Powiedz mi skąd się biorą dzieci”. Mówi ona nie tylko o samym procesie zapłodnienia i okresie ciąży, lecz również o różnicach narządów płciowych u chłopców i dziewczynek. Uczy także w pośredni sposób tego, że dziecko zawsze może powiedzieć „nie” i że nie można go dotykać bez jego zgody. To mądra książka, która pomoże z pewnością odpowiedzieć na kilka niewygodnych pytań.

powiedz mi skąd biorą się dzieci książka Karine-Marie Amiotpowiedz mi skąd biorą się dzieci książka Karine-Marie Amiot

Dla kogo dedykowana jest książka „Powiedz mi skąd się biorą dzieci?”

To rodzic powinien zadecydować kiedy wspólnie z dzieckiem przysiąść do tej książeczki. Tylko on będzie wiedzieć, że jego dziecko jest na to gotowo psychicznie. Pamiętajcie jednak, że dzieci najwięcej informacji czerpią od równieśników – chyba nie chcielibyście, aby Waszemu dziecku mit bociana obalił kolega z przedszkola? 😉 Pozwólcie dziecku zadać niewygodne pytania – kiedyś będziecie musieli na nie odpowiedzieć 😉 Oby nie za późno..

Książka „Powiedz mi skąd się biorą dzieci” dostępna jest w większości księgarni internetowych i stacjonarnych. W dobrej cenie dostaniecie ją w takich księgarniach jak Ravelo oraz Taniaksiążka. Koszt – niecałe 20zł.

Czekamy na Wasze opinie – na temat książki, jak również samej jej tematyki. Kiedy uważacie należałoby poruszyć ten trudny temat z dziećmi? Czy macie już to sa sobą? Dajcie znać 🙂

You may also like

Zostaw komentarz