Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Lampka nocna do pokoju dziecięcego

Lampka nocna do pokoju dziecięcego

przez Redakcja
lampka nocna do pokoju dziecięcego lampka nocna dla dzieci

Lampka nocna do pokoju dziecięcego jest niezbędnym gadżetem do pokoju niemowlaka. Dzięki dużemu wyboru lamp na rynku mogą mieć wiele zalet i być bardzo funkcjonalne. Odpowiedni wybór ma duże znaczenie do wyglądu wnętrza pokoju dziecięcego.

Lampka nocna – zalety

Wybierając lampkę nocną, musimy sugerować się również wyglądem – ponieważ wygląd ma znaczenie. Powinna być energooszczędna i świecić delikatnym światłem. Małe dzieci często boją spać się w całkowitej ciemności, dlatego taka lampka będzie koniecznym zakupem i wyposażeniem pokoju. Dziecko budząc się w nocy, ma poczucie bezpieczeństwa, ponieważ widzi to, co wkoło się dzieje i nie boi się żadnych złych potworów. Lampka powinna być zamontowana w bezpiecznym miejscu. Gdy nasze dziecko samodzielnie potrafi schodzić z łóżka, powinno mieć dobrze oświetloną drogę do drzwi, aby mogło swobodnie poruszać się, czy to do toalety czy łózka rodziców. Wyróżniamy 3 podstawowe lampki:

lampka nocna do pokoju dziecięcego lampka nocna dla dzieci

  1. Lampka do kontaktu- lampki te zazwyczaj są małych rozmiarów i pasują idealnie do mniejszych pokoi dziecięcych. Dają bardzo delikatne światło, a w ciągu dnia posłużą nam do zabezpieczenia kontaktów. Pamiętajmy jednak, że nie nadają się takie lampki do zabaw czy oglądania książek w łóżku wieczorem.  Konieczne będzie zamontowanie większej lampki w pokoju.
  2. Lampka naścienna- lampka idealnie nada się dla dzieci troszkę większych, które bez problemu będą umiały sobie włączyć czy wyłączyć ją przez odpowiedni włącznik. Lampka naścienna również, jak i lampka do kontaktu daje nam bardzo delikatne światło i rozjaśnia mrok. Na rynku mamy duży wybór lamp, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Możemy wybrać ulubioną postać z bajki, lampkę w kształcie samochodu czy piłki, natomiast dla dziewczynki wybór jest również spory, od zamków księżniczki po kształty serduszek czy kwiatek. Pamiętajmy, aby podczas montażu nie montować takiej lampki zbyt blisko łóżka, gdzie oparta jest główka dziecka, ponieważ podczas snu może zaplątać się o kable. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.
  3. Lampki przytulaczki- lampka taka zazwyczaj świeci przez 12 godzin po wcześniejszym jej naładowaniu. Lampka Pabobo świeci w kolorach niebieskim i różowym. Nie nagrzewa się, także jest w pełni bezpieczna dla naszego dziecka. W dzień posłuży jako świetna maskotka dla maleństwa.  Dziecko może postawić ją sobie na szafce nocnej, parapecie czy zabrać ze sobą do snu. Dzięki oryginalnym wzorem w kształtach zabawek dziecko czuje się bezpiecznie, ponieważ nie dość, że w nocy świeci delikatnym światłem, to również może się nią pobawić. Taką lampkę możemy także podłączyć do gniazdka, jeśli nam się rozładuje.

Lampka nocna ułatwia nocne wstawanie

Jak doskonale wiemy, nocne wstawanie do dziecka jest bardzo ciężkie. Natomiast z nocną lampką może stać się łatwiejsze. Budząc się na nocne karmienie dziecka, musimy skorzystać ze światła, które zazwyczaj jest bardzo ostre dla nas, jak i dla dziecka co doprowadza również do całkowitego jego wybudzenia. Dzięki lampce nocnej nie musimy używać światła, ponieważ daje nam wystarczającą ilość jasności i mamy pewność, że dziecko nam się nie wybudzi ze snu. Jest również bardzo przydatna do nocnego przewijania, jak i szukania małego smoczka ????. Jak dobrze wiemy, w pierwszych tygodniach życia maleństwa będziemy często wstawać w nocy, dlatego warto też zadbać o pozostałych domowników. Mając taką lampkę, będziemy mieli pewność, że ich nie wybudzimy światłem czy hałasem.

lampka nocna do pokoju dziecięcego lampka nocna dla dzieciLampka nocna zapewni bezpieczeństwo

Zastanawiasz się jak to możliwe? Otóż mamy często są przewrażliwione przy pierwszym, jak i kolejnym dziecku. Często budzą się w nocy i zerkają do łóżeczka czy aby czasem maleństwo nie jest nakryte pieluszką, czy po jedzeniu się nie ulało, albo czy leży bezpiecznie na pleckach. Lampka nocna pozwoli na bezpiecznie dotarcie do łóżeczka niemowlaka i znalezienia potrzebnych akcesorii. W czasie, gdy nasze dziecko jest chore, możemy łatwo zmierzyć temperaturę czy podać potrzebne lekarstwa nie paląc przy tym głównego i mocnego światła.

Ile kosztuje lampka nocna dla dzieci?

Ceny lampek są różne, wszystko zależy od wielkości czy wzorów, jaki sobie wybierzemy. Koszt lampki waha się od 6 zł do nawet 300 zł.  Lampka Przytulanka Pabobo, która jest jedną z najlepszych lampek dla dzieci większych, ponieważ w nocy służy jako świetna delikatna lampka, a w ciągu dnia jako maskotka do zabawy kosztuje około 130 zł. Natomiast lampkę do kontaktu możemy kupić już nawet za 6 zł. Przy czym, jeśli wybieramy z postacią pszczółki czy kwiatuszka zapłacimy za taką lampkę około 14 zł na allegro. Nie zastanawiaj się więc dłużej. Lampka nocna jest naprawdę bardzo praktycznym gadżetem dla wystroju dziecięcego i mamy pewność, że nasze dziecko będzie miał spokojny sen ????.  

You may also like

Zostaw komentarz