Start LifestyleKącik małego czytelnika Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

przez Redakcja
niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Czy Wasze skarpetki również żyją własnym życiem? Zawsze trzeba którejś szukać, a gdy już się znajdzie, zastanawiamy się „jak ona tu właściwie trafiła?”. Dlatego serdecznie polecamy Wam książeczkę do poczytania  z dzieckiem pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. To publikacja, która zwyciężyła w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2015.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Czy nie zastanawiało was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

„Co dzieje się ze zgubionymi w czasie prania skarpetkami? Bajka o dziesięciu skarpetkach odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni. Opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę. Jest tu miejsce na kryminał, obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem. Mam pośród nich swoją ulubioną, ale nie zdradzę, którą! Sami wyruszcie w świat z dziesięcioma skarpetkami i znajdźcie swoją ukochaną historię. Ostrzegam tylko, że przeczytanie tej książki grozi zachwytem. I tym, że już nigdy nie spojrzycie tak samo na żadną, nawet najbardziej spraną skarpetkę!”
Zofia Stanecka

Historie o skarpetkach są zabawne i pouczające. Z pewnością pokochają je Twoje dzieci, a i Ty inaczej spojrzysz na skarpetki podczas kolejnego prania 😉

You may also like

Zostaw komentarz