Podkoszulka

przez Monika Ones
Podkoszulka dla dziecka

Nieustannie zmieniające się warunki atmosferyczne są zmorą wielu mam. Ciężko jest ubrać dziecko tak, aby się nie przeziębiło. Zwłaszcza w okresie przejściowym, czyli jesienią lub wiosną. Bardzo łatwo można doprowadzić do przegrzania dziecka, które skutkuje trwającymi przez długi czas przeziębieniami lub infekcjami. Ubiór adekwatny do panującej temperatury to podstawa. Dlatego też z pomocą przychodzi, jakże popularna część garderoby, którą jest zwyczajna podkoszulka.

Podkoszulka dla dzieci

Podkoszulka dla dzieckaDzieciaki uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu, gdzie mogą się najzwyczajniej w świecie wyszaleć. To naturalne zachowanie. Dlatego rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na to, jak ubierają swoich podopiecznych. Idealne zastosowanie w takiej sytuacji ma podkoszulka. Ta prosta część garderoby zapewnia doskonałą ochronę przed chłodem i stanowi niejako pewien rodzaj bielizny. Ważne jest, aby ubranie przylegało do ciała naszego maluszka. Podkoszulka wpuszczana w spodnie zabezpieczy plecy naszego dziecka przed zimnem. Spełnia nieodłączną funkcję zarówno codziennego, jak i odświętnego ubioru. Ważne jest, aby decydując się na zakup wybierać tylko bawełniane materiały. Dziecięca podkoszulka powinna być przewiewna i jednocześnie wygodna. Co do modeli, producenci oferują ogromny wachlarz wersji kolorystycznych oraz szeroki wybór fasonów.

 

Różnorodność modeli podkoszulek

Wybór modeli jest duży. Na rynku możemy znaleźć podkoszulki z krótkim lub z długim rękawem albo też takie bez rękawków. Podkoszulka, jako element bielizny, powinna znajdować się w szafie dziecka w wielu egzemplarzach. Najlepiej zainwestować w kilka sztuk, na każdy dzień tygodnia. Istotny jest także wzór, o którym starsze dzieci często już same decydują. Podkoszulki bez rękawów będą dobrym rozwiązaniem w upalne dni. Krótki rękawek ma zastosowanie w sytuacji, gdy dziecko przebywa w pomieszczeniu, natomiast podkoszulka z długim rękawem najlepiej sprawdzi się w okresie jesiennego chłodu. Najważniejsze, aby żaden z modeli nie krępował ruchów dziecka. Warto zwracać uwagę na długość podkoszulki i co jakiś czas sprawdzać, czy aby nasza pociecha nie wyrosła z posiadanych ubrań. Podkoszulka absolutnie nie powinna być zbyt krótka, ponieważ nie będzie spełniała swojej roli. Łatwo wysunie się ze spodni, narażając dziecko na odczucie nieprzyjemnego chłodu.

Podkoszulka dla dzieckaPodkoszulka dla dzieckaPodkoszulka dla dzieckaPodkoszulka dla dzieckaPodkoszulka dla dzieckaPodkoszulka dla dzieckaPodkoszulka dla dziecka

Podkoszulka dla chłopca

Chłopcy bardzo często grają w piłkę nożną, a przy tym dużo biegają. Łatwo więc mogą się przegrzać, co wpłynie na pogorszenie odporności ich organizmu. Często wystarczy na podkoszulek z długim rękawem założyć dziecku bluzę, a w razie większego chłodu jeszcze kurtkę. To w zupełności wystarczy. Wielu producentów oferuje podkoszulki z nadrukiem ulubionych bohaterów bajek chłopięcych, jak Spiderman, Batman, Roboty, Auta lub inne motywy np. piłkarskie. Kolorystyka chłopięcej podkoszulki jest zazwyczaj czarna, szara lub biała. Jednym słowem – uniwersalna do zastosowania w każdej stylizacji. Koszt tej części garderoby jest niewielki.

W sieci sklepów Smyk możemy kupić komplet 5 szt. za ok 50 zł. W 5.10.15. za podkoszulkę zapłacimy ok. 20 zł. Najtaniej natomiast podkoszulki możemy znaleźć na popularnych aukcjach internetowych w cenie 5 zł – 15 zł.

Podkoszulka dla dziewczynki

Podkoszulki dziewczęce różnią się od chłopięcych głównie motywem nadruku. Producenci, aby odróżnić nieco podkoszulki przeznaczone dla dziewczynek, postanowili stworzyć serię posiadającą hafty. Młode damy mają do wyboru także podkoszulki z bohaterami swoich ulubionych bajek, np. Elza z Krainy Lodu, Myszką Minnie, czy Hello Kitty. Kolorystyka zazwyczaj jest, jak w przypadku chłopców, uniwersalna. Jednak zdarza się, że możemy znaleźć podkoszulki w kolorze różowym.

W sieciówkach można spotkać także podkoszulki ze wzorem kwiatowym, w gwiazdki, kokardki lub z podobiznami zwierząt. Do wyboru, do koloru. Starsze dziewczynki znacznie częściej stawiają jednak na podkoszulki na ramiączkach, obszyte koronką. To idealny dodatek pod sukienkę oraz do codziennej stylizacji. Koszty są mocno zbliżone do podkoszulek chłopięcych. I tak na przykład w sklepie 5.10.15. możemy kupić 2 – pak podkoszulek w cenie ok. 30 zł. W TXM również znajdziemy dobrą cenę podkoszulek – od 4 zł do 13 zł w przeróżnych wzorach i kolorach.

Podkoszulka dla niemowląt

Niemowlaki są najbardziej skłonne do łapania infekcji oraz szczególnie wyczulone na zimno. Ich ubranka muszą być także miękkie i miłe w dotyku. Dlatego kompletując dla nich garderobę, rodzice powinni pamiętać zarówno o funkcjonalności ubrań, jak i przewiewności. Podkoszulkę u niemowląt powinno się zakładać na body. Wówczas możemy być spokojni, że naszemu maluszkowi nie będzie zimno. Oczywiście bawełna to podstawa. Ta część garderoby ma określoną specyfikę materiałową.

Wybór i w tym przypadku jest ogromny. Od nadruków z motywami bajkowymi, po różnego rodzaju wzory i kolory. Podkoszulki dla niemowląt kupimy już od 5 zł. Sieć sklepów KIK posiada w ofercie podkoszulki za 8 zł – 10 zł. Za podobną cenę kupimy je także w TXM.

You may also like

Zostaw komentarz