Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Praktyczna suszarka do butelek i smoczków

Praktyczna suszarka do butelek i smoczków

przez Redakcja

WYPRAWKA DLA NOWORODKA

Wiele mam kompletując wyprawkę przed narodzinami dziecka skupia się głównie na rzeczach typowo dla dziecka – ubranka w odpowiedniej ilości, w odpowiednim rozmiarze, dopasowane do pory roku, kocyki, różki, kokony i wiele innych.

Zdanie na temat zapasowej butelki jednak dzieli wielu internautów i specjalistów. Część uważa, że jeśli mama planuje wyłączne karmienie piersią, to butelka i mleko modyfikowane nie powinny być w domu „w razie czego”, ponieważ w sytuacji, gdy mama jest zmęczona i psychicznie nie daje rady z karmieniem piersią, łatwiej będzie jej zdecydować się na podanie mieszanki.

Zapasowa butelka i mleko modyfikowane jednak powinny znaleźć się w domu od pierwszego dnia. Nikt nigdy nie jest w stanie przewidzieć jaka sytuacja się wydarzy – a jeśli kobieta obudzi się w środku nocy z wysoką gorączką i infekcją? Dziecko będzie głodne, a karmić piersią nie może. Warto, żeby była więc przygotowana mała buteleczka i mieszanka na takie awaryjne sytuacje.

Jeśli uda się uniknąć dokarmiania mlekiem modyfikowanym – to świetnie! Mleko matki jest bowiem najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem dla dziecka i jego prawidłowego rozwoju.

Ale butelka może się przydać również w innych sytuacjach – nierzadko zdarza się, że kobieta karmiąca ma nadmiar pokarmu, co zmusza ją do dodatkowego ściągania mleka laktatorem, aby nie doprowadzić do zatoru i zapalenia piersi.

Wtedy gromadzone są zapasy mleka – często są mrożone i zostawiane na sytuacje awaryjne, kiedy kobieta musi wyjść na dłuższy czas bez dziecka.

PRAWIDŁOWE DBANIE O BUTELKI

Jeśli już mamy zakupione butelki – czy też dla noworodka, czy starszego dziecka – należy zwrócić uwagę na prawidłowe dbanie o ich higienę. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych, których organizm jest bardzo wrażliwy i delikatny.

Butelkę przed podaniem dziecku należy umyć i bardzo starannie opłukać z płynu, a następnie wyparzyć butelkę i smoczek zagotowaną wodą. Wyparzać najlepiej jest każdorazowo, ale minimum raz dziennie. Po wykonaniu tej czynności należy pozostawić butelkę do wyschnięcia.

Aby proces schnięcia butelki był szybki i efektywny należy wyposażyć się w suszarkę do butelek i smoczków. Wybierając suszarkę trzeba zwrócić uwagę na jej funkcjonalność i konstrukcję, aby sprzęt faktycznie ułatwiał pracę podczas ciężkiego i zabieganego dnia.

Ważne jest również przyjęcie jednej zasady – na suszarce do butelek i smoczków suszone są tylko i wyłącznie artykuły przeznaczone dla dziecka. Nie należy układać między butelkami talerzy po obiedzie czy sztućców.

JAKĄ SUSZARKĘ DO BUTELEK I SMOCZKÓW WYBRAĆ?

Rynek oferuje wiele różnych suszarek. Powinno się znaleźć taką, która dzięki swojej specjalnej konstrukcji ułatwia i przyspiesza schnięcie akcesoriów w sposób higieniczny i bezpieczny dla zdrowia dziecka.

Świetnym rozwiązaniem jest suszarka wyposażona w tak zwane widełki, na których można zawiesić smoczki i butelki. Widełki te mogą być w różnych rozmiarach i można je wkładać do urządzenia według własnych upodobań, dzięki czemu oprócz butelek i smoków można umieścić na niej inne akcesoria do posiłków starszego już dziecka – na przykład talerzyki plastikowe, łyżeczki dziecka czy miseczki.

Warto zwrócić uwagę na wielkość suszarki – niektórzy producenci oferują duże suszarki, gdzie zmieściłby się ekwipunek dla pięcioraczków, a jest to zupełnie niepotrzebne. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie mała suszarka, która nie zajmie dużo miejsca w kuchni, zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy nadmiarem przestrzeni.

Konstrukcja takiej suszarki powinna być otwarta, łatwa w obsłudze i do czyszczenia, z wyjmowaną tacą na nadmiar wody. Dodatkowym atutem suszarki będzie wyposażenie w antypoślizgowe nakładki u spodu, dzięki czemu nie będzie się przesuwać po blacie w trakcie wkładania i wyjmowania z niej rzeczy.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ KUPUJĄC SUSZARKĘ DO BUTELEK I SMOCZKÓW?

Jednym z ważniejszych czynników przy zakupie suszarki jest to, aby upewnić się, że będzie ona na tyle funkcjonalna, że będzie można suszyć na niej przedmioty od innych sprzedawców.

Część producentów produkuje takie suszarki, które odpowiadają wielkością i kształtem tylko do ich butelek, smoczków i reszty artykułów. Warto zwrócić uwagę czy można suszarkę modyfikować w taki sposób, że będą do niej pasowały również talerzyki i miseczki od innego sprzedawcy.

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA SUSZARKĘ DO BUTELEK I SMOCZKÓW?

Suszarka do butelek i smoczków nie jest niezbędnym elementem wyprawki dla noworodka, ale na pewno jest bardzo przydatna, ułatwia i przyspiesza schnięcie butelek w sposób higieniczny i bezpieczny dla dziecka, dzięki czemu nie musimy wyjmować codziennie nowej ściereczki przeznaczonej tylko dla rzeczy dziecka, którą należy prać po jednym dniu.

Ten dodatek zaoszczędza cenny czas mamy, gdzie każda minuta się liczy, ponieważ obowiązków przy małym dziecku jest niekończąca się lista. W związku z tym, warto ułatwiać sobie pracę i szukać rozwiązań praktycznych – dobra i higieniczna suszarka do butelek i smoczków zdecydowanie do takich rozwiązań należy.

Źródło: https://www.nanobebe.pl/

You may also like

Zostaw komentarz