Start LifestyleDzieciak po godzinach Prezenty na dzień Babci i dzień dziadka

Prezenty na dzień Babci i dzień dziadka

przez Redakcja
prezent na dzień babci prezent na dzień dziadka

Już niedługo będziemy obchodzić wyjątkowe święta, jakimi są dzień babci i dzień dziadka. Każdego roku wnuki zastanawiają się, z czego ucieszą się seniorzy. Prezenty na dzień babci i dzień dziadka nie muszą być wcale drogie i modne! Dziadkowie z pewnością ucieszą się z czasu spędzonego z wnukami, a także z podarunku prosto z serca.

Jak spędzić Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Te wyjątkowe dni najlepiej świętować wspólnie. Dobrze jest więc już wcześniej przygotować się do odwiedzin i zrobić dziadkom miłą niespodziankę. Maluch powinien wkroczyć w progi mieszkania kochanej babci i dziadka z uroczym upominkiem i pomysłem na spędzenie tego dnia. Można wybrać się na spacer albo odwiedzić ciekawe miejsce, np. ZOO. Obie strony na pewno ucieszy wycieczka do kawiarni lub cukierni. Dobrym pomysłem jest wspólne wyjście do teatru lub kina.

Jeśli planujecie zostać w domu – nic straconego. Wspólne pieczenie z babcią ciasteczek albo sklejanie modeli z dziadkiem może być naprawdę absorbujące. Najlepiej podsunąć dziadkom i dziecku pomysł na zrobienie czegoś, czego jeszcze nie robili, np. przygotowanie domowej pizzy albo robienie karmnika. Można zaangażować dziadków do wspólnych zabaw, np. w kalambury albo gry planszowe. Jeśli tego typu zabawy to żadna nowość, sięgnijcie po konsolę. Dobra zabawa to podstawa, warunek – ma wywoływać uśmiech na twarzy całej rodziny.

Dziadkowie również mogą zaskoczyć swoje wnuki. Pomimo że pogoda nie sprzyja, wnuk na pewno nie będzie się opierał pokazaniu mu starego motocykla. Niezależnie od tego, jakie zabawy obie strony dla siebie przygotują, chwile spędzone wspólnie są bezcenne, dlatego warto wykorzystać każdą minutę.

prezent na dzień babci prezent na dzień dziadka

Prezent na dzień babci i dzień dziadka

Mówi się, że liczy się gest i tym powinniście się właśnie kierować, szukając odpowiedniego upominku. Jego wartość nie powinna być przeliczana w złotówkach, ważne jest zaangażowanie dziecka, które go wymyśliło i przygotowało. Prezent można kupić, zrobić, albo i to, i to. Najatrakcyjniejsze prezenty to te, które pozostaną w sercach dziadków na długo.

Decydując się na kupno prezentu, dobrze jest się zastanowić, czy ma być on praktyczny, czy pamiątkowy. Starsze dzieci mogą obdarować dziadków filiżankami, aby pić w nich wspólne herbaty lub po prostu przynieść kwiaty. Dziadkowie czasem zbierają monety, zapalniczki lub inne drobiazgi – warto zatem dokupić coś do kolekcji. Możecie też sprawdzić oferty w sklepach z upominkami, bądź przekopać Allegro – tam zawsze znajdzie się coś ciekawego.

[arrow]

  • Elektroniczna ramka – można do niej wgrać najpiękniejsze zdjęcia wnuków.
  • Fotoksiążka – ze zdjęciami całej rodziny.
  • Koszulki z nadrukiem – śmieszne T-shirty z nadrukiem, np. „Super Dziadek”, „Super Babcia”.
  • Nowe gadżety dla babci i dziadka, np. rękawice kuchenne, zestaw do decoupage’u.

[/arrow]

Prezent wykonany przez dziecko

Dla każdej babci i dziadka najpiękniejszy prezent to ten, który wyszedł spod rąk wnuka. Nawet zwykła laurka może wywołać łzy wzruszenia, jeśli znajdzie się w niej uroczy wiersz autorstwa pociechy. Jeśli twoje dziecko chętnie ozdabia i projektuje, razem z twoją pomocą stwórzcie własny gadżet, np.:

[star]

  • Oryginalne lustro – wystarczą do tego farby do szkła, brokat i tafla lustra (można kupić lub wykorzystać starą). Świetnie wyglądają lusterka ozdabiane ziarnami kawy, imbirem czy zasuszonym plastrem pomarańczy. Elementy można pomalować farbą lub spryskać lakierem z brokatem.
  • Kalendarz ścienny ze zdjęciami – kartkę ze sztywnego bloku przedzielcie na pół, na jednej części narysujcie tabelę z dniami tygodnia, na drugiej przyklejcie zdjęcie. Takich kartek i zdjęć potrzebować będziecie 12 – na każdy miesiąc jedna kartka. Gdy kalendarz będzie gotowy, na jego górnej krawędzi zróbcie kilka dziurek i zszyjcie go tasiemką. Dodatkowy środkowy otwór posłuży do zawieszenia go na ścianie.
  • Biały porcelanowy kubek – kupcie najprostszy i pomalujcie go farbami.
  • Breloczek lub etui na klucze – samodzielnie zrobione z filcu, guzików lub na szydełku.
  • Pudełeczko na drobiazgi – zamoczcie sznurek w wybranym kolorze farby, po jego wyschnięciu jak najmocniej, pasmo obok pasma, owińcie nim pudełko po lodach (można wykorzystać kilka kolorowych sznurków). Wieczko ozdóbcie muszelkami czy koralikami. W ten sam sposób można ozdobić szklaną butelkę, która posłuży później jako flakon.

[/star]

You may also like

Zostaw komentarz