Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Prześcieradła dla alergików i dzieci — jakie najlepsze? Sprawdzamy!

Prześcieradła dla alergików i dzieci — jakie najlepsze? Sprawdzamy!

przez Redakcja

Prześcieradła to jeden z najważniejszych elementów dobrze pościelonego łóżka, a jak mówi słynne przysłowie — ‘’jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz’’! Prześcieradła to spora grupa tekstyliów do sypialni. Producenci oferują nam prześcieradła w różnych rozmiarach, z gumką lub bez gumki, a także prześcieradła ochronne — wszystkie w różnych wersjach kolorystycznych. Bogaty wybór może utrudnić decyzję. Dowiedz się, które prześcieradła są najlepsze dla alergików!

Prześcieradła a zdrowie — dlaczego ten wybór ma znaczenie?

Wybór prześcieradła ma duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa snu. Składa się na to kilka istotnych czynników. Przede wszystkim prześcieradło powinno być wygodne i wykonane z materiałów, które są przyjazne dla skóry. Liczy się nie tylko przyjazny dla skóry materiał, który nie będzie powodował podrażnień, a również doświadczenie czysto estetyczne oraz zmysłowe.

  • Przyjemne w dotyku i dopasowane do pościeli prześcieradło to po prostu komfort, estetyka i radość podczas zasypiania. Gładka powierzchnia bez fałdek to coś, o czym wszyscy marzymy.
  • Kolejną ważną rzeczą jest to, by prześcieradło się nie zsuwało. Należy je dlatego dopasować pod tym kątem do miejsca, w którym sypiamy. Prześcieradła z gumką będą świetne dla materacy, ale nie musimy rezygnować np. z bawełnianych prześcieradeł klasycznych.
  • Prześcieradła chronią nasz materac przed bezpośrednią stycznością ze skóra czy wilgocią ludzkiego ciała. Dzięki temu nasz materac pozostanie wolny od roztoczy i drobnoustrojów.

Prześcieradła dla osób z wrażliwą skórą i dzieci

Alergie, które są odłamem tzw. chorób cywilizacyjnych są coraz częstsze. Pojawiają się już u bardzo małych dzieci. Wybór prześcieradła jest również kluczowy w tej kwestii. Dla dzieci i osób uczulonych polecamy prześcieradła bawełniane, z jerseyu lub 2w1 — czyli prześcieradła ochronne. Prześcieradła ochronne są nieprzemakalne, a z wierzchu pokryte są idealnie gładka powierzchnią. Nieprzemakalność ma duże znaczenie szczególnie w przypadku dzieci i osób cierpiących na nadmierną potliwość. Roztocza i drobnoustroje, które uczulają lub powodują swędzenie żywią się obumarłym naskórkiem, a wilgotność i ciepło to warunki, w których mogą się bez przeszkód namnażać. Częsta wymiana prześcieradeł ochronnych, np. Smartcell z celulozy drzewnej (w 100% naturalne) wraz z tlenkiem cynku będą doskonałą barierą i zapewnią bezpieczny i spokojny sen.

Prześcieradła z gumką czy bez?

Prześcieradła z gumką oferują spore ułatwienie podczas ścielenia łóżka — trudniej o przemieszczanie czy zsuwanie takiego prześcieradła na powierzchni materaca. Najczęściej jednak musimy mieć materac, by z takich prześcieradeł korzystać. W pozostałych przypadkach sprawdzić się mogą prześcieradła bez gumki. Nie zawsze jest to wybór „gorszy”, czy mniej komfortowy. Zdarza się, że nawet osoby śpiące na materacach z możliwością stosowania prześcieradła z gumką, wybierają prześcieradła bez gumki. Ma to najczęściej związek z materiałem. Prześcieradła bez gumki to mogą być wysokiej jakości prześcieradła z bawełny, które po prostu nie posiadają w składzie elastanu, ani innych rozciągliwych materiałów. Prześcieradła bez gumki są również warte naszej uwagi właśnie z tego powodu. Czasem ich wybór może być podyktowany akurat przymusem — brak materaca, o który można zahaczyć prześcieradło z gumką może powodować przymus stosowania prześcieradła bez gumki.

You may also like

Zostaw komentarz