Start Stylowy dzieciakTo się nosi T-shirt dla dziecka

T-shirt dla dziecka

przez Nina Slowos
Ubrania Lego

T-shirt to obecnie najpopularniejsza część garderoby również dziecięcej i młodzieżowej. Wszyscy bez wyjątku, niezależnie od płci, wieku, charakteru, rozmiaru i stylu noszą T-shirty. Te koszulki doskonale sprawdzają się w każdych okolicznościach i pasują do wszystkiego. Dodatkowo szeroka gama kolorów, olbrzymia ilość wzorów, nadruków i napisów sprawi, że nikt nie będzie miał takiego podkoszulka jak nasze dziecko!

T-shirt – skąd się wziął?

Pierwsze t-shirty powstały z „przecięcia” jednoczęściowej bielizny męskiej, w skutek czego powstała część górna – podkoszulek, oraz dolna. Przez długi czas jednak góra była noszona jako bielizna skrzętnie skrywana pod innymi częściami garderoby. Na początku XX wieku białe T-shirty stały się popularne wśród marynarzy amerykańskich jako wygodny element ubioru, który można było nosić pod mundurem. Podczas upałów można było ściągnąć mundur i zostać w samym podkoszulku. Jedna z teorii mówi, że nazwa pochodzi od kształtu podkoszulka, który po rozłożeniu przypomina literę T.

Dla każdego bez wyjątku

Obecnie T-shirty są noszone przez wszystkich bez wyjątku z powodu wygody, dostępności, łatwości w praniu i ceny. Kolory, wzory i napisy pomagają w wyrażaniu siebie, swojego stylu i charakteru. Tego typu podkoszulki szczególnie lubią dzieci i młodzież, ponieważ idealnie pasują do każdej okazji, do każdego rodzaju sylwetki oraz do wszystkich innych części garderoby. T-shirty można ubrać zarówno do dresu, jeansów jak i spódnicy i marynarki. Można je nosić same lub pod swetrem. Dopasowane będą bardziej eleganckie, a luźne bardziej podkreślą styl sportowy. Dekolt w podkoszulkach zawsze jest wykończony ściągaczem, ale kształt dekoltu może być różny – w łódkę lub do szpica, bardziej lub mniej wycięty. W różnych kolorach i z różnymi aplikacjami są zazwyczaj niepowtarzalne. Doskonale również maskują wszelkie niedoskonałości sylwetki.

T-shirt dla chłopców

Chłopcy uwielbiają T-shirty noszone na co dzień zarówno do przedszkola i szkoły jak i po domu. Są przede wszystkim luźne, wygodne, szybko się je zakłada, do wszystkiego pasują. Ale to, co jest na podkoszulkach, jest obecnie jeszcze bardziej istotne. Rzadko zdarza się, aby T-shirt był jednokolorowy. Zazwyczaj są na nim różne nadruki i naszywki i to one tak naprawdę powodują, że dzieci chcą je nosić. Na koszulce mogą mieć przepiękne pejzaże, morze, słońce, ulubionych bohaterów, zwierzaki, samochody, deskorolki, motory. Coraz modniejsze stają się różne grafiki, symbole i napisy na koszulkach – często żartobliwe, lub skłaniające do refleksji – jak w Endo. Poprzez te obrazki właśnie dzieci wyrażają siebie i swoje zainteresowania. Starsze dzieciaki uwielbiają zakupy w Sin-Say, Croppie lub House, a ceny  T-shirtów zaczynają się od 9,99 za ciekawe i nieszablonowe wzory.

T-shirt dla dziewczynki

Dziewczynki mogą nosić chłopięce, luźniejsze T-shirty, lub dziewczęce – bardziej dopasowane do sylwetki. Koszulki mogą być luźno opadające na dolną część garderoby lub włożone do spodni czy spódnicy. Pod tym względem t-shirt dla dzieckawszystko jest dozwolone. Dziewczęce nadruki częściej związane są ze zwierzętami i przyrodą, napisy nawiązują do płci, np. „jestem księżniczką”, „jestem najpiękniejsza” , (można takie kupić w sklepie Endo)rękawki są krótsze niż w chłopięcych podkoszulkach. Coraz częściej zdarza się, że T-shirty są asymetryczne dłuższe z tyłu lub z jednego z boków. Dekolty mogą być bardziej wycięte niż w męskich odpowiednikach. T-shirt to podstawa każdej stylizacji na każdą okoliczność – do szkoły, na spotkanie z przyjaciółmi, na wakacje, do spodni, spodenek i spódnicy. Bogata gama kolorów sprawi, że każda dziewczynka znajdzie coś wyjątkowego i zawsze dopasuje wszystkie części do siebie. Ceny zaczynają się już od 12,00 złotych w ZARZE lub w outlecie w SMYKU, a średnio oscylują w okolicach 15-20 zł.

 T-shirty dla najmłodszych

To najwygodniejsza i najważniejsza zarazem rzecz w szafie naszego malucha. Dzieci uwielbiają kolorowe podkoszulki z różnymi ozdobami, cekinami i grafikami zwłaszcza, jak się z nimi utożsamiają. Mamy więc T-shirty z superbohaterami, autami,  konikami Pony (najwięcej znajdziemy ich w SMYKU), w misie, kotki lub gwiazdki. T-shirt świetnie się sprawdzi w każdych okolicznościach i o każdej porze roku. Koszulka z krótkim rękawkiem idealnie t-shirt dla maluchanadaje się przede wszystkim na lato, ale jak się ochłodzi, możemy na niego założyć bluzę lub sweterek, czy kurtkę. Pamiętajmy, że dzieci warto ubierać na cebulkę, gdyż więcej od nas się ruszają i często trzeba je pozbawić jakiejś warstwy aby się nie przegrzały. T-shirty kupimy w każdym kolorze, ale dla maluchów warto rozważyć ubrania w kolorach ziemi, raczej ciemniejsze niż jaśniejsze, choć to zależy oczywiście od żywotności i upodobań naszego malucha. Jeżeli jednak dziecko ma tendencje do wycierania rączek w koszulkę lub do brudzenia się podczas jedzenia to dobrze jest wziąć to pod uwagę przy zakupie. Oczywiście na specjalne okazje najlepiej sprawdzi się biały podkoszulek.

T-shirty łatwo się brudzą i często trzeba je prać. U małych dzieci czasami trzeba je zmieniać dwa razy dziennie. Im lepszy materiał, z którego zrobiona jest koszulka, tym dłużej posłuży naszemu maluchowi. Dobre jakościowo ubrania kupimy przede wszystkim w markowych sklepach.

You may also like

Zostaw komentarz