Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Tradycyjne czy turystyczne – jakie łóżeczko wybrać?

Tradycyjne czy turystyczne – jakie łóżeczko wybrać?

przez Redakcja

Zalety łóżeczka turystycznego

Łóżeczko turystyczne przede wszystkim jest lekkie, co umożliwia jego przenoszenie, a także zabieranie ze sobą na rodzinne wyjazdy. Daje to dziecku poczucie bezpieczeństwa, gdyż ma ze sobą namiastkę domu. Zamiast klasycznych nóżek, zamocowane są w nim kółka, co również jest komfortowe dla matki, gdyż może mieć je zawsze przy sobie, przy wykonywaniu codziennych czynności i tym samym dziecko zawsze na oku. Dostępne są również modele, które bardzo szybko można zamienić w kołyskę, co ułatwia usypianie dziecka, podobnie jak zamontowane płozy. Warto również zwrócić uwagę na tkaninę, z której wykonane jest łóżeczko turystyczne. Jest ona wodoszczelna trwała, a także bardzo łatwa do czyszczenia. Można zdjąć ją ze stelaża i wyprać w pralce.

Bo bezpieczeństwo ma znaczenie

Łóżeczka turystyczne z powodu swojej lekkiej konstrukcji często budzą obawy w rodzicach, czy dziecko jest bezpieczne. Wyposażone są w system podwójnej blokady, który chroni przed samoczynnym złożeniem się. Ponadto kółka posiadają hamulce, dzięki czemu rodzic może je łatwo zablokować i w ten sposób uniknąć wypadku. Co więcej, dziecko nie uderzy się w główkę czy nie zablokuje nóżki czy rączki między szczebelkami, gdyż łóżeczka turystyczne posiadają miękkie tekstylne ściany, zapobiegające urazom, co docenią szczególnie rodzice ruchliwych maluchów.

Łóżeczko tradycyjne – dla ceniących klasykę

Nieprzerwanie dużą popularnością cieszą się łóżeczka tradycyjne wykonane z drewna. Drewno jest naturalnym materiałem, który korzystnie wpływa na jakość snu dziecka. Łóżeczka tradycyjne posiadają solidny stelaż. Ponadto są niezwykle solidne, a także stabilne. Warto zwrócić uwagę, że łóżeczka drewniane łatwo utrzymać w czystości, co jest szczególnie istotne w przypadku noworodków, które nie mają jeszcze wyrobionej odporności. Wystarczy tylko przetrzeć je wilgotną szmatką.

Łóżeczko turystyczne – jaki materac wybrać?

Materace w łóżeczkach turystycznych są bardzo cienkie, dlatego nie są polecane dla niemowląt ani noworodków. Na takim materacu dziecko może spać tylko kilka godzin w ciągu dnia. Zatem, jeżeli rodzice zamierzają zrezygnować z tradycyjnego łóżeczka drewnianego na rzecz łóżeczka turystycznego, powinni oni zaopatrzyć je w odpowiedni materac, który będzie pozytywnie wpływał na kręgosłup, a także zapobiegał przypadkowemu uduszeniu się. Najlepszym wyborem są materace twarde i półtwarde. W przypadku noworodków zdecydowanie lepiej wybierać materace półtwarde. Odpowiedni materac powinien dopasowywać się do ciała dziecka. W żadnym wypadku nie może zapadać się pod jego ciężarem. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na materiał. Musi on być naturalny, taki jak łuska gryczana czy też włókna kokosowe. Z kolei, jeżeli dziecko jest alergikiem to w tym wypadku najlepszym wyborem jest materac z pianki.

Łóżeczka turystyczne dla dzieci czy tradycyjne – co wybrać?

Zdecydowanie tańsze są łóżeczka turystyczne dla dzieci więc, jeśli kryterium jest cena, będą najlepszym wyborem. Jednak tutaj należy pamiętać o wymianie materaca. Oczywiście łóżeczka turystyczne dla dzieci są tak samo bezpieczne, jak ich drewniane odpowiedniki, jednak są zdecydowanie bardziej funkcjonalne, a to za sprawą kółek, jak i lekkości. Mitem jest to, że łóżeczka turystyczne nie sprawdzą się dla starszych dzieci, gdyż posiadają one zamek, umożliwiający otwieranie, tylko od zewnętrznej strony. Łóżeczka turystyczne dla dzieci są tak samo dobre jak łóżeczka klasyczne. Zatem wybór zależy tylko i wyłącznie od preferencji rodziców. W przypadku większych domów można mieć również obydwa modele. Drewniane łóżeczko w kolorze białym będzie komponować się z wystrojem sypialni. Z kolei łóżeczko turystyczne może stanąć w bawialni, a w czasie gdy dziecko w nim nie śpi służyć także do przechowywania jego zabawek.

You may also like

Zostaw komentarz