Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Wakacyjna apteczka dziecka

Wakacyjna apteczka dziecka

przez Redakcja
apteczka pierwszej pomocy, apteczka na wakacje, lekarstwa na wakacje

Dla każdego rodzica pakowanie dziecka to wielka udręka – trzeba spakować się na wszystkie ewentualności. Upał, chłód, kąpiele w wodzie, czy brodzenie w deszczowych kałużach – wszystko to wymaga odpowiedniej garderoby, której nie może zabraknąć w wakacyjnej walizce. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, której powinniśmy poświęcić nieco czasu przy pakowaniu – wakacyjna apteczka dziecka. Co powinno się w niej znaleźć?

Jakie lekarstwa zabrać na wakacje z dzieckiem?

Jeśli nasze dziecko nie choruje przewlekle – wakacyjna podróż nie powinna zaskoczyć nas żadną poważną chorobą. Jednak jak wiadomo – warto zabezpieczyć się w razie W. Szczególnie jeśli jedziemy do zagranicznego kraju, tym bardziej jeśli jest to kraj egzotyczny. O ile w Polsce łatwo pójść po prostu do apteki, o tyle za granicą możemy mieć z tym większy problem. Dlatego zawczasu warto spakować wakacyjne must have malucha. W apteczce z pewnością powinny się znaleźć:

  • lek przeciwgorączkowy,
  • lek przeciwzapalny,
  • elektrolity (DPN, czyli doustne płyny nawadniające, które stosuje się przy biegunce oraz wymiotach. Nie pozwolą one doprowadzić do odwodnienia dziecka, o które nie trudno zwłaszcza przy upałach),
  • środek do dezynfekcji, plastry, kompres, bandaż,
  • środek na oparzenia- najlepiej pianka z aloesem,
  • syrop na kaszel (jeśli dziecko podatne jest na choroby górnych dróg oddechowych),
  • woda morska do oczyszczania nosa (w razie kataru)

Oczywiście jeśli dziecko choruje na coś przewlekle – kilka razy upewnijmy się, że mamy spakowane wszystkie jego lekarstwa!

Wakacyjna apteczka o na co zwrócić uwagę?

  • Bardzo ważne jest by sprawdzić jeszcze w domu daty ważności wszystkich zabieranych leków – może okazać się, że niepotrzebnie wieźliśmy je ze sobą, a gdy okazały się potrzebne były nic nie warte. Leki po upływie daty ważności nie działają prawidłowo, mogą też zaszkodzić zamiast pomóc choremu.
  • Dobrze oprócz samych lekarstw mieć pod ręką również ich ulotki – nie zawsze wiemy jak stosować dany lek oraz w jakiej temperaturze przechowywać go po otwarciu. Również skład leku jest ważny – za granicą może mieć on inną nazwę, jednak po składzie każdy lekarz będzie wiedzieć co podaliśmy dziecku.
  • W upalne dni oraz tropikalnych krajach dobrze jest przechowywać lekarstwa w torbie termoizolacyjnej – unikniemy w ten sposób szkodliwego wpływu wysokiej temperatury na lek.

You may also like

Zostaw komentarz