Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Zabawki dla fana Minecraft

Zabawki dla fana Minecraft

przez Redakcja
zabawki dla fana minecraft

Nieco większe smyki uwielbiają gry komputerowe, a Minecraft to obecnie jeden z największych hitów. Jednak rodzicom często trudno zrozumieć, czym zachwycają się ich pociechy. Krok po kroku tłumaczymy zatem, co to jest Minecraft i na czym polega jego wyjątkowość. Przy okazji prezentujemy zabawki dla fana Minecraft, które z pewnością przypadną go gustu każdemu fanowi kwadratowej rzeczywistości. idealnych dla jego wszystkich małych wielbicieli.

Na czym polega fenomen Minecrafta?

Minecraft podbił serca graczy na całym świecie swoją prostotą. Wszystko, co składa się na jego świat, zrobione jest z sześcianów o wielkich pikselach – drzewa, trawa, chmury, nawet ludzie czy krowy. Ta banalna rzeczywistość to jednak wspaniała zabawa w różnych trybach. Mały fan Minecrafta może więc być zarówno budowniczym (w trybie „kreatywnym”, gdzie tworzy wszystko, co podsunie mu wyobraźnia), jak i łowcą przygód (w trybie „przetrwania”, który pozwala na interakcję z innymi graczami i naśladowanie prawdziwego życia).

Minecraft to niemal nieograniczona eksploracja świata, w którym użytkownik musi przede wszystkim budować – lub niszczyć, w zależności od potrzeby – kolejne bloki, niezbędne do dalszej rozgrywki. Oczywiście, czekają go też różne zadania, jak na przykład znalezienie odpowiednich surowców (drewna, kamienia), zdobycie pożywienia, wydobycie diamentów lub walka z wrogimi stworzeniami (pająki czy zombie).

Gra nie jest więc jedynie bezwartościową rozrywką, jaką często wydaje się wszystkim tym, którzy nie wiedzą, co to jest Minecraft i jakie są jego zasady. O ile smyk nie poświęca więc grze zbyt wiele czasu, jego nowa pasja nie powinna być powodem do niepokoju. Poza tym kwadratowy świat Minecrafta bardzo łatwo jest przenieść z ekranu do prawdziwej rzeczywistości. Jest to możliwe dzięki ogromnej liczbie powiązanych z nim zabawek i gadżetów. Poniżej przedstawiamy ich krótki przegląd.

Zabawki dla fana Minecraft

Zabawki LEGO Minecraft, czyli frajda dla małych budowniczych:

 LEGO Minecraft, Atak szkieletów:

LEGO Minecraft, Atak szkieletów, 21146

 • Klocki LEGO Minecraft to jeden z najlepszych prezentów, jaki możemy sprawić fanowi serii. Reguły zabawy są niemal identyczne: stawiamy budowle, tylko że w realnym świecie. W tym zestawie znajdziemy aż 455 klocków, dzięki czemu dziecko może w pełni rozwijać swoje umiejętności budownicze.
 • Poza klockami w pudełku znajduje się 5 figurek, a do tego wiele innych rekwizytów (stół, łóżko, skrzynia, płot, drabiny itp.).
 • Walka z upiornymi szkieletami powinna sprawić ogromną frajdę dziecku. Może bawić się nimi razem z przyjaciółmi.

LEGO Minecraft, Kreatywny warsztat 2.0:

LEGO Minecraft, Kreatywny warsztat 2.0, 21135

 • Zestaw składa się z 5 woreczków, a zawartość każdego z nich można ułożyć w 3 różne modele przedstawiające kopalnię, pustynię lub pole ze zwierzętami, dobrze znane każdemu graczowi. Tylko od małego budowniczego zależy, od złożenia którego z zestawów zacznie zabawę.
 • W pudełku łącznie znajduje się ponad 715 klocków, z których dziecko może zbudować niemal wszystko, o czym zamarzy.
 • Poza tym zestaw zawiera dodatkowe akcesoria, jak kilof, dynamit, narzędzia, skrzynia czy klocki w kształcie rudy złota.

 LEGO Minecraft, Wiejska chatka:

LEGO Minecraft, Wiejska chatka, 21144

 • Klocki idealne dla miłośników zwierząt i przyrody – pozwalają na budowę i zarządzanie wiejskim gospodarstwem.
 • Zestaw zawiera 7 figurek – nie tylko ludzi, ale i zwierząt czy nawet szkieletu-złoczyńcy.
 • Dodatkowo dziecko staje się właścicielem dwupoziomowej farmy rodem z gry Minecraft wraz z grządkami na warzywa.
 • Na zestaw składa się łącznie 550 elementów, które można łączyć w 2 konfiguracjach modelowych.

Klocki to nie jedyne zabawki ze świata Minecrafta – figurki czy maskotki to następna ciekawa propozycja na tej liście:

Minecraft Alex i koń szkieletor, zestaw figurek:

Alex i koń szkieletor, zestaw figurek

 • Alex to jedna z najbardziej znanych postaci z Minecrafta. Wraz z koniem stanowi idealny zestaw na prezent dla małego gracza.
 • Zabawka przeznaczona dla dzieci od 5. roku życia.
 • Figurki nadadzą się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, mogą być świetnym dodatkiem do zabawy z klockami LEGO Minecraft.

 Minecraft, pluszowy breloczek

 • Świetnym upominkiem dla każdego fana Minecrafta może być również pluszowy breloczek. Wystarczy przypiąć go do kluczy, plecaka czy choćby ubrania i smyk ma już przy sobie fragment ulubionej gry.
 • Do wyboru mamy 5 różnych postaci dobrze znanych wszystkim fanom Minecrafta.
 • Plastikowy breloczek sprawia, że maskotkę można z łatwością przyczepić niemal wszędzie tam, gdzie dziecko zapragnie.

Na koniec coś dla moli książkowych, czyli podręczniki i poradniki dla każdego fana gry:

Minecraft. Kolekcja podręczników gracza:

Minecraft. Kolekcja podręczników gracza

 • Zestaw 4 podręczników z radami dla graczy. Książki napisane przez samych producentów Minecrafta – zawierają sprawdzone i konkretne wskazówki przydatne na każdym etapie gry.
 • „Podręcznik podboju Minecrafta” to idealna pozycja dla każdego łowcy przygód, który chce się nauczyć, jak efektywnie bronić się przed wrogami czy znaleźć najlepsze surowce.
 • „Podręcznik kreatywnego budowania” jest z kolei świetnym poradnikiem w kwestii konstruowania własnych, oryginalnych budowli, jakich mogą pozazdrościć graczowi inni użytkownicy.
 • „Podręcznik użytkowania czerwonego kamienia” zawiera wszystkie informacje na temat czerwonego kamienia, czyli jednego z minerałów z gry Minecraft służącego do budowania. Dzięki tej pozycji gracz będzie w stanie jeszcze lepiej rozwinąć swoje umiejętności tworzenia!
 • „Podręcznik podboju Netheru i Kresu” to świetny poradnik, w którym znajdziemy mnóstwo wskazówek związanych z poruszaniem się po Netherze – krainie zwanej Otchłanią, pełnej zombie i gorącej magmy – oraz po Kresie – wymiarze będącym pojedynczą wyspą zawieszoną w przestrzeni. Z tej książki gracz dowie się, jakie są najlepsze taktyki w walce z tutejszymi wrogami oraz jakie artefakty może tam znaleźć.

Minecraft. Podręcznik kreatywnego budowania:

Minecraft. Podręcznik kreatywnego budowania

 • Świetna pozycja dla gracza, który właśnie zaczyna przygodę z Minecraftem. Po jej lekturze kwadratowa rzeczywistość nie będzie już mu obca.
 • Zawiera specjalne rady od producentów gry, które przydadzą się każdemu fanowi gry.
 • Dzięki tej pozycji użytkownik będzie mógł tworzyć monumentalne i ciekawe budowle, wyróżniające się spośród innych.

You may also like

Zostaw komentarz