Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Zalety stosowania kosza na pieluchy

Zalety stosowania kosza na pieluchy

przez Redakcja

Każdy rodzin zdaje sobie sprawę, że nowy członek w rodzinie to dodatkowe zadania, które trzeba dopisać do swojego codziennego planu dnia. Niektóre obowiązki są mało przyjemne i niezbyt dobrze pachną. Dlatego właśnie kosz na pieluchy może okazać niezbędnym elementem wyposażenia, o który warto zadbać już na etapie przygotowywania się na przyjęcie potomka.

Kosz na pieluchy w domu

Niektórych może wydawać się, że kosz na pieluchy to zbędny gadżet, po który nie warto w ogóle sięgać. Przecież brudne pieluchy można wrzucać do zwykłego kosza i razem z normalnymi śmieciami je wyrzucać. W teorii pewnie tak, ale praktyka jak zawsze weryfikuje takie podejście. Specjalne kosze posiadają swoje zalety, przez które rodzice chętnie po nie sięgają i nie wracają już do starych rozwiązań.

Sam wybór takiego kosza także nie jest prosty. Niektórzy stawiają na ekonomiczne rozwiązania, co czasami wiąże się z kupieniem zwykłego, małego pojemnika obok przewijaka. Jednak na dłuższą metę nie będzie to trafiony pomysł ze względu na zapach, który z łatwością może się wydostawać poza pojemnik.

Czy kosz na pieluchy jest rzeczywiście niezbędny?

Specjalne kosze na pieluszki są skonstruowane w taki sposób, by zatrzymywać zapachy w środku, dzięki czemu nikt nawet nie zauważa, jak wiele pieluch wylądowało już w koszu.

Poza tym posiadają one specjalną folię, która izoluje bakterie, a do tego pakuje oddzielnie każdą pieluszkę. Właśnie to sprawia, że zapachy się nie wydobywają z kosza. Potrzeba do tego jednak odpowiednich środków finansowych, które pozwolą na skorzystanie z takiego gadżetu.

Właśnie powody ekonomiczne często sprawiają, że młodzi rodzice rezygnują z takiego gadżetu, gdyż wydaje im się on zbędny w porównaniu z wózkiem, fotelikiem czy smoczkiem. Jednak któregoś dnia może się okazać, że skorzystanie z niego uratuje atmosferę w mieszkaniu.

Dlaczego warto sięgać po kosz na pieluchy?

Póki dziecko je jedynie mleko, zmienianie pieluch może nie sprawiać aż tak wielu problemów. Zaczynają się one dopiero wraz z rozszerzaniem diety. Zapach pieluch wydobywających się z kosza może zepsuć skutecznie nastrój domowników. Dlatego ze względu na potrzeby rodziców i ich możliwości finansowe, na rynku można znaleźć niejeden kosz na pieluszki, który może spełnić wymagania.

Jak wybrać idealny kosz na pieluchy?

Jest kilka kwestii, o których warto pomyśleć, gdy wybieramy odpowiedni kosz dla siebie:

 • Wysokość i pojemność – im większa pojemność, tym rzadziej konieczne będzie jego opróżnianie; zwłaszcza przy mniejszych dzieciach może to być istotne, gdyż częściej trzeba je przebierać w porównaniu ze starszakami;
 • Miejsce – ważne jest także to, jak wiele miejsca możemy wygospodarować na taki kosz.
 • Estetyka – przeważnie są białe, ale można znaleźć na rynku także inne odcienie.
 • Obsługa – ważne by nie była skomplikowana i by wyrzucenie pieluchy nie zajmowało wiele czasu podczas przewijania dziecka.
 • Dodatkowe funkcje – niektóre kosze znajdujące się na rynku posiadają dodatkowe opcje, jak pakowanie poszczególnych pieluszek osobno w folię; inne dają możliwość otwierania bez dotykania pojemnika dłonią, np. poprzez naciśnięcie pedału.

Jakich koszy unikać?

Jak to zawsze bywa można na rynku znaleźć różne kosze na pieluchy. Niektóre kuszą niską ceną, inną pięknym wyglądem. Jednak potem okazuje się, że jednak nie wszystko było tak piękne, jak się wydawało na pierwszy rzut oka.

Dobre kosze na pieluchy wymagają przeważnie wkładów w cenach 30-40 zł, a te wystarczają nawet na 3 tygodnie lub więcej. Warto przy tym sprawdzić, czy firma jest rzetelna i czy nie zniknie nagle z rynku.

Można też wybrać kosz, do którego wystarczą normalne worki na śmieci, a wtedy cena wynosi ok. 100 zł.

A czym wyróżnia się kosz na pieluchy magic?

Jak inne gadżety z tej kategorii zyskuje znaczącą przewagę na zwyczajnym koszem, jaki możemy trzymać w mieszkaniu. Posiada innowacyjny system utylizacji pieluch, dzięki czemu użytkownik ma zapewnioną antybakteryjną ochronę przed zarazkami i brzydkim zapachem.

Sam kosz jest w łatwy w obsłudze, zatrzymuje zapachy, potrafi pomieścić ok. 25 pieluszek, a do tego wymaga tylko jednej ręki do użycia. Znaczącą zaletą jest to, że nie potrzeba do niego dokupywać specjalnych wykładów, a wystarczą najzwyczajniejsze worki na śmieci, jakie mamy w domu.

Jego inne zalety to:

 • Ergonomia
 • Higieniczne użytkowanie – brak kontaktu z pieluchami w kosza podczas wrzucania kolejnej.
 • Zatrzymywanie zapachów i uszczelnianie
 • Pozwala na utrzymanie dziecka w zasięgu wzroku
 • Ekologia – stworzony z materiału przyjaznego dla środowiska
 • Wytrzymały, odporny na nacisk i odkształcenia materiał
 • Wygoda korzystania każdego dnia

Źródło: https://kosznapieluchy.pl

You may also like

Zostaw komentarz