Start LifestyleDzieciak po godzinach Zegarek – idealny prezent na komunię

Zegarek – idealny prezent na komunię

przez Redakcja
prezent na komunię zegarek na komunię

To dziś zdecydowanie więcej niż po prostu czasomierz na skórzanej lub metalowej bransolecie. Ofiarowany bliskiej osobie, może stanowić cenną pamiątkę na całe życie i symbolizować zarówno ważną dla niej relację, jak i istotny moment w jej życiu. Takim, bez wątpienia, jest przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej. Niestety bywa, że uroczystość przyćmiewa organizacyjne zamieszanie. Podpowiadamy, jak nie zatracić się w pierwszokomunijnej gorączce i wybrać funkcjonalny oraz przystępny cenowo prezent. Oto cztery argumenty, dlaczego na prezent komunijny warto wybrać właśnie ponadczasowy zegarek.

lorus zegarek na komunię
Po pierwsze – symboliczny wymiar

W świecie, w którym smartfony zastępują nam niemal każde urządzenie – laptop, aparat, czasomierz, nawigację, odtwarzacz muzyki czy wideo – zegarek nie wydaje się dobrym pomysłem na prezent… Ale tylko na pierwszy rzut oka. Dla starszych osób zegarki mają symboliczną wartość i bywają przekazywane z pokolenia na pokolenie jako cenna rodzinna pamiątka. Wręczając go dziecku, okazujesz tym samym przywiązanie do tradycji, jednocześnie nie przysłaniając luksusowym i drogim prezentem tego, co najważniejsze – atmosfery rodzinnego święta.

Po drugie – oszczędność pieniędzy

To jeden z najbardziej racjonalnych powodów stojących za kupnem nieco tańszego prezentu. Gdzie szukać oszczędności, jeśli nie przy poszukiwaniu prezentu, skoro czeka Cię mnóstwo innych wydatków? Nie musisz wydać wiele, jeśli wiesz, gdzie znaleźć zegarek w doskonałej relacji jakości do ceny. Dużym atutem takiego prezentu jest szeroki wachlarz cenowy, w zależności od kwoty, którą chcesz przeznaczyć na ten cel – w cenie do nieco ponad 100 złotych znajdziesz na przykład zegarek Lorus wyposażony w mechanizm kwarcowy oraz podświetlenie tarczy. Co ważne – jest wodoszczelny, a to duży atut zwłaszcza dla dziecka, które jest aktywne fizycznie i lubi spędzać czas na przykład na basenie.

lorus zegarek na komunię
Po trzecie – niezawodność

Przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej ma miejsce tylko raz w życiu. Lepiej, by dziecko jako upominek zapamiętało pierwszy zegarek, a nie pierwszy laptop czy smartfon – czyli urządzenia, które z czasem się popsują, znudzą czy przestaną spełniać wymagania dziecka.
Zresztą nic dziwnego, że oczekiwania dzieci względem prezentów rosną, skoro na komputerze, z którego korzystało do tej pory, nie uruchamia się gra, o której marzy, bo sprzęt nie spełnia wymagań. Telefon też od jakiegoś czasu szwankuje, ma kiepski aparat i coraz słabszą baterię, a stara konsola kurzy się w kącie, bo nie ma sensu w nią grać, skoro na rynku pojawiła się nowa, szybsza wersja. To problem dzisiejszych czasów – wiecznie nie nadążamy za galopującym postępem technologicznym.
Idealny prezent to więc tradycyjny zegarek – właśnie dlatego, że jest zegarkiem. Tylko i aż! Nie usłyszysz od świeżo upieczonego właściciela narzekania na kulejący system operacyjny czy powolny procesor. Nie straci funkcjonalności i wartości w oczach dziecka – jeśli wybierzesz odpowiedni model, zawsze będzie niezawodny i długo mu posłuży. Zegarki się przecież nie starzeją, nie tylko w kwestii ich niezawodności, ale często również wzornictwa; wystarczy wybrać zegarek o klasycznym, tradycyjnym wyglądzie, by dziecko cieszyło się ponadczasowym modelem przez długie lata.

Po czwarte – to nie wyścig!

lorus zegarek na komunię
Nie przez przypadek przyjęcia komunijne nazywane są obecnie małymi weselami i bywa, że rodzice wręcz ścigają się w tym, kto zorganizuje je z większym rozmachem lub da swojemu dziecku droższy, bardziej wyszukany prezent. Nie daj się wciągnąć w ten wyścig, bo nie o niego tutaj chodzi! Przy wyborze upominku kieruj się wartością sentymentalną, a nie sklepową – pierwszokomunijna pamiątka ma przywoływać wspomnienia ważnych chwil i stanowić prezent na długie lata. W tym dniu liczy się przecież przede wszystkim godne przygotowanie do uroczystości i wspólne przeżycie jej w rodzinnym gronie.

You may also like

Zostaw komentarz