Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Basen dla dziecka – jaki wybrać?

Basen dla dziecka – jaki wybrać?

przez Redakcja

Wakacje! Już jutro dzieciaki po raz ostatni udają się do szkół i przedszkoli. Błogi czas wakacji jest wyczekiwany przez dzieci w każdym wieku. Co jednak zaproponować maluchowi, gdy do Waszego urlopu jeszcze daleko? Lub gdy w tym roku całe wakacje spędzi w domu? Warto zadbać o typowo letnie rozrywki, które sprawią, że dziecko nie będzie się nudzić i będzie miało okazję do atrakcyjnego spędzenia czasu na zewnątrz. Jednym z wakacyjnych must have jest basen dla dziecka – jeśli macie ogród, nie może go tam zabraknąć. Jeśli macie do dyspozycji wyłącznie balkon, bądź taras – z pewnością znajdziecie również coś dla siebie.

Jaki basen do ogrodu wybrać?

Wybór basenów jest ogromny. Możemy przebierać w pojemnościach, kolorach, kształtach. Są baseny ogrodowe, z których korzystać może cała rodzina i takie, które zajmują bardzo niewiele miejsca – zmieszczą się nawet na tarasie. Wiele zależy od wieku dziecka oraz ilości dzieci w domu. Basen dla dziecka nie musi być ogromny, a jeśli dziecko jest małe – nawet nie powinien. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Najważniejsze, by basen był funkcjonalny i wykonany z porządnych materiałów, by nie uległ zbyt szybko zniszczeniu. Do wyboru mamy baseny dmuchane i rozporowe.

Bestway, Friendly Jungle, basen, 99x91x71 cmBasen dla dziecka – propozycje

Dla najmłodszych dzieci wystarczy basen o niewielkich kształtach, taki jak Friendly Jungle z miękkim dnem. Ten model ma jeszcze jedną dodatkową zaletę – nadmuchiwane zadaszenie, dzięki któremu malec nie będzie nadmiernie wystawiony na słońce. Niewielka pojemność (26 litrów) w tym przypadku też raczej nie jest wadą, w zupełności spełni potrzeby małego dziecka, które czerpie radość z samej możliwości chlapania, a rodzice nie będą musieli obawiać się o jego bezpieczeństwo.

 

Dla brzdąców powyżej 3 roku życia przyda się już nieco większy model. Basen Myszka Minnie ma 1,5 metra średnicy, umożliwia więc bardziej fantazyjne wodne harce. Spokojnie zmieszczą się w nim akcesoria, takie jak piłeczki czy wiaderko do przelewania wody. W dodatku basen wykonany jest z wysokiej jakości winylu, który jest wytrzymały i nie zmienia swojego kształtu pod wpływem temperatury.

dmuchanym basenie familijnym zmieści się nie tylko dziecko, ale i mama czy rodzeństwo. Ma ponad 3 metry długości i blisko 2 metry szerokości. Idealnie sprawdzi się w ogrodzie, gdzie będzie można ochłodzić się w upalne dni. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest też wytrzymałość, wykonany jest bowiem z odpornego PVC.

Możemy też wybrać taki model, który sam w sobie jest placem zabaw. Dolina Dinozaurów posiada wodne sikawki i piłeczki. Maluchy zachwyci też nadmuchiwana palma i paszcza krokodyla, dzięki którym basen zyskuje prawdziwie jurajskiego klimatu.

Mata wodna dla starszaka

Jeśli macie w domu starszaka dodatkowo oprócz basenu można kupić mu również matę wodną. Wodne wariacje nie będą miały tu końca. Wodny Wyścig z Przeszkodami to mata wodna z bardzo zróżnicowanym torem przeszkód – zawiera poprzeczki i przeszkody wodne.

You may also like

Zostaw komentarz