Start LifestyleKącik małego czytelnika Czarno-białe książeczki dla niemowląt

Czarno-białe książeczki dla niemowląt

przez Redakcja

Czy wiesz, że niemowlę przez pierwsze tygodnie życia widzi bardzo niewyraźnie. Najlepiej sprawdzają się rzeczy w kontrastowych kolorach, które potrafi ono rozróżnić. Niestety kochane przez wszystkie młode mamy pastele małemu dziecku się po prostu rozmazują, dlatego wzrok maluszka stymulujemy dostarczając mu czarno-białych przedmiotów. Oto czarno-białe książeczki dla niemowląt.

Czarno-biała książeczka dla niemowląt

Książka dla dzieci w wieku 0-5 miesięcy wybitnego japońskiego twórcy. „Pierwsza książka” to zestaw dwunastu trójdzielnych kart. Na każdej z nich są czarne, geometryczne figury na białym tle. Otwierając, przekładając i zamykając poszczególne części kart, odkrywamy nowe, zaskakujące kształty. Koncentrujemy wzrok dziecka na zmieniających się obrazach, pobudzając jego wyobraźnię i ciekawość świata. Forma książki pozwala na wiele sposobów jej prezentacji i czytania. Seria Little Eyes powstała z myślą o najmłodszych dzieciach.

Seria „Oczami maluszka” powstała na podstawie badań wywodzących się z psychologii rozwoju małego dziecka. Każda z trzech książeczek jest zestawem czarno-białych ilustracji, specjalnie dobranych z myślą o najmłodszych. Ilustracje przedstawiają przedmioty z najbliższego otoczenia malucha, stwarzając rodzicom okazję do snucia opowieści o otaczającym dziecko świecie.
Książeczki pozwalają budować bliską więź emocjonalną między rodzicami a dzieckiem. Są również wspaniałym wprowadzeniem maluszka w świat książek.

„Co widzę?” to książeczka do pokazywania z prostymi, kontrastowymi ilustracjami, atrakcyjnymi dla młodszych niemowląt, które zwracają uwagę na wyraźne barwy, kontury i wzory. Oglądanie dużych czarno-białych obrazków pozytywnie wpływa na rozwój wzroku, zdolność kojarzenia oraz pobudza wyobraźnię.

Jak bawić się z maluszkiem:

  • ustaw otwartą książeczkę w zasięgu jego wzroku,
  • pokazuj mu ją, gdy leży na brzuszku lub się bawi,
  • opowiadaj o znajdujących się na obrazkach przedmiotach i wzorach.

Długa książka harmonijka z grubego kartonu jest zapakowana w oryginalne etui.

Kontrastowa książeczka sensoryczna

Kontrastowa książeczka sensoryczna to najlepsza lektura, która może towarzyszyć małemu „czytelnikowi” już od pierwszych chwil jego życia 🙂 Książeczka zawiera szeleszczące elementy, które pobudzają zmysł słuchu i tym samym są niezwykle ciekawe dla małego odkrywcy świata. Zabawka jest bardzo miła w dotyku i lekka. Książeczka jest wykonana z materiałów, które posiadają wszystkie niezbędne atesty i są w pełni bezpieczne nawet dla najdelikatniejszy rączek. Składa się z 12 kontrastowych obrazków.

You may also like

Zostaw komentarz