Poduszka motylek

przez Redakcja

Poduszka motylek to typ poduszki antywstrząsowej, dedykowanej najmłodszym dzieciom. Jej zadaniem jest nie tylko zwiększenie komfortu dziecka, ale także zachowanie jego bezpieczeństwa. By dokonać wyboru poduszki najodpowiedniejszej dla siebie i dziecka, warto poznać bliżej kilka typów tych produktów.

Co to jest poduszka antywstrząsowa?

Swoją nazwę – motylek – zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi. Pośrodku poduszki znajduje się wgłębienie, które otaczają miękkie „skrzydełka”. Specjalne profilowanie ma na celu zapewnienie odpowiedniego ułożenia główki dziecka, chroniąc ją przed opadaniem w dół i przekrzywianiem się na jedną lub drugą stronę – to szczególnie ważne podczas jazdy samochodem, ale i w trakcie spaceru w wózeczku, gdzie istnieje ryzyko wstrząsów. Inne zastosowania poduszki antywstrząsowej to zabezpieczenie główki malucha w kołysce czy nosidełku, może też stanowić pomocną podporę podczas karmienia piersią.

Rodzaje poduszek antywstrząsowych:

Klasyczna poduszka stabilizująca

Najbardziej uniwersalne poduszki zapewniają dziecku miły i spokojny sen podczas spaceru w wózeczku czy nosidełku. Można je stosować już od pierwszych dni życia noworodka. Środek poduszki Cuddly Zoo jest niemal zupełnie płaski, za to boki są miękkie i sprężyste, co zapewnia odpowiednie wsparcie główki. Dzięki obiciu z bawełny poduszka jest miła w dotyku, a antyalergiczne wypełnienie pomaga chronić skórę malucha.

Antywstrząsowa poduszka podróżna

W przypadku poduszek antywstrząsowych do fotelików samochodowych, zazwyczaj spełniają one rolę zagłówka, dlatego tak ważne jest sprężyste wypełnienie. Dobrze też, jeżeli taki motylek jest łatwy w czyszczeniu – w trakcie podróży łatwo o zabrudzenia, więc dobrze, jeżeli produkt nadaje się do prania w pralce. Warto zwrócić uwagę na przykład na MimiNu – uniwersalne poduszki do stosowania w samochodzie, zarówno dla maluchów, jak i dorosłych. Poduszka dwustronna z jednej strony pokryta jest 100% bawełną przyjazną dla skóry niemowlęcia, a z drugiej pokryta specjalną dzianiną Minky z charakterystycznymi wypustkami (posiada certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”). Poduszka wypełniona jest antyalergicznym poliestrem silikonowanym, dzięki któremu zachowuje sprężystość i łatwiej niweluje mikro wstrząsy. Sprawdzi się także jako poduszka antywstrząsowa do wózka, zwłaszcza podczas spacerów po nieubitym podłożu, kiedy to dziecko jest narażone na gwałtowne drgania wózka.

Antywstrząsowe zestawy do wózka

Taki zestaw składa się z uniwersalnej, miękkiej wkładki, która rozmiarem idealnie dopasowana jest do wózka spacerowego, a także z poduszki antywstrząsowa typu motylek. Zestaw MimiNu będzie pasować zarówno do wózka spacerowego, jak i fotelika samochodowego (6 otworów na pasy bezpieczeństwa), krzesełka do karmienia czy nawet nosidełka. To certyfikowany produkt – poduszka z jednej strony została wykonana z bawełny nie powodującej podrażnień ani alergii, natomiast z drugiej pokryta jest tkaniną typu Minky. Łatwo dbać o jego czystość – produkt można prać w pralce.

You may also like

Zostaw komentarz