Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Klocki LEGO ® – zabawa czy nauka?

Klocki LEGO ® – zabawa czy nauka?

przez Redakcja
klocki lego

W ofercie marki znajdują się nie tylko zestawy dla dzieci, ale także takie, które umożliwiają budowę całych miast! Serie Architecture, Creator czy te tematyczne związane ze znanymi bajkami i innymi produkcjami filmowymi podbijają serca nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Czy klocki LEGO® to tylko sposób na świetną zabawę? A może mają także wartość edukacyjną?

Klocki LEGO ® – zabawa połączona z nauką

Rosnąca popularność zabawek spod znaku LEGO® sprawiła, że zaczęto wykorzystywać je nie tylko jako elementy do zabawy. W Polsce co jakiś czas można natrafić na całe wystawy poświęcone klockom – tworzone są z nich nie tylko figury 1:1 np. znanych osób czy postaci z bajek, ale także modele pojazdów takich jak samoloty czy samochody. Możliwości, jakie dają te niepozorne małe klocki jest tak wiele, że coraz więcej miejsc wykorzystuje je także do innych celów. Jednym z nich jest HistoryLand – Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków w Krakowie. Ta wyjątkowa przestrzeń mieści w sobie makiety w całości zbudowane z klocków LEGO®, które przedstawiają ważne wydarzenia z historii kraju m.in. bitwę pod Oliwą, bitwę pod Grunwaldem, walki na Monte Cassino czy obronę klasztoru na Jasnej Górze. Za pomocą tych niesamowitych budowli maluchy mogą nie tylko poznać ważne z punku historycznego wydarzenia, ale także świetnie bawić się rozwiązując quizy czy biorąc udział w konkursach. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na naukę historii niż poprzez zabawę!

Klocki LEGO® w szkole

Co prawda w Polsce rzadko kiedy można usłyszeć o szkole wykorzystującej te zabawki do nauki, ale za to inne kraje chętnie korzystają z takich rozwiązań. W amerykańskich szkołach dzieci rozwijają umiejętności kreatywnego myślenia i pracy zespołowej właśnie poprzez zajęcia opierające się na tworzeniu różnych konstrukcji z tych niewielkich elementów. Taka zabawa połączona z nauką poprawia także funkcje motoryczne dziecka i jego zdolności manualne. Toteż w swojej pracy posługują się nimi chociażby nauczyciele fizyki, matematyki czy informatyki. Możliwość tworzenia modeli i budowli o różnych kształtach rozwija również u dzieci myślenie przestrzenne oraz pewien zmysł architektoniczny.

Klocki LEGO® w domu

Rodzice mogą wykorzystywać klocki LEGO® także do nauki w domu. Z pomocą klocków dziecko o wiele szybciej może nauczyć się liczenia czy nawet czytania! Ponadto, to także świetna okazja do rozwijania umiejętności komunikacyjnych i budowania relacji rówieśniczych. Za pomocą klocków można odwzorowywać różne kształty, budować wieże, układać cyfry i litery, uczyć się ułamków, tabliczki mnożenia czy nawet uczyć się programowania. Jak więc widać zakup tego typu zabawki to także inwestycja w rozwój pociechy.

You may also like

Zostaw komentarz