Start LifestyleDzieciak po godzinach Pokój dla dziewczynki

Pokój dla dziewczynki

przez Redakcja

Dziewczynki od małego mają swoje zdanie na temat wszystkiego co je otacza. Dlatego podczas urządzania pokoju dla małej księżniczki to ona musi zdecydować, jaki ma on mieć charakter. Większość małych dziewczynek bez wahania powie, że słodki, różowy i przytulny. Na fali są teraz jednorożce, flamingi i sowy – jeśli Wasza córka wybierze jeden z tych motywów – z pewnością nie będziecie mieli problemu z urządzeniem jej królestwa. Jednak znają się i takie panny, które zamiast różu będą chciały mieć błękit, a zamiast kucyków – dinozaury. To Wy najlepiej wiecie, czego pragnie Wasze dziecko – oto krótki poradnik na temat tego, jaki powinien być pokój dla dziewczynki.

pokój dla dziewczynki

Jaką farbę wybrać do pokoju dla dziewczynki?

Aby ściany doskonale znosiły codzienne użytkowanie, w pokoju, gdzie będą bawić się dzieci, mające najdziwniejsze pomysły, warto sięgnąć po farby „dziecioodporne”. Fakt, że możemy je w każdej chwili umyć, a po śladach kredek czy jedzenia nie pozostanie nawet ślad, oszczędzi nam zmartwień, a dzieciom pozwoli na beztroską zabawę.

Aby osiągnąć taki efekt, pomalujmy pokój dziecka farbą hydrofobową, czyli plamoodporną. Ma ona właściwości, które sprawiają, że odpycha wodę oraz płynne zabrudzenia, aby te nie przedostały się w głąb powierzchni.

Zabierając się za aranżację pokoju dziewczynki, możemy ją rozegrać na kilka sposobów. Zdecydujmy się np. na jeden kolor na wszystkich ścianach, jednak przy pomocy szablonów narysujmy na nich obrazki – najlepiej z jednej grupy tematycznej, np. motyw zamku księżniczek czy też obrys przedmiotów.

Meble do pokoju dziewczynki

Jak już wybierzemy kolor ścian przychodzi czas na ważny wybór jakim są meble dziecięce. Najlepiej zdecydować się na kompletny zestaw mebli dziecięcych – wtedy będziemy pewni, że wszystko będzie do siebie pasować. Może wybrać tradycyjne białe meble, które posłużą dziecku przez kilka lat, lub postawić na kolor, czy też ulubioną postać. My jesteśmy wręcz zakochani w meblach marki Meblik. Polska firma tworzy wspaniałe kolekcje dla dzieci, które z pewnością pokochają małe dziewczynki. Naszym wyborem są meble z Myszką Minnie, Krainą Lodu oraz zamkiem księżniczki. Co więcej – jeśli po latach gust Twojej córki ulegnie zmianie – możesz wymienić same fronty w szafkach, a pokój nabierze nowego wyrazu! 🙂

Słodkie dodatki w pokoju dziewczynki

pokój dla dziewczynki

Girls will be girls – ta parafraza kultowego szlagieru najlepiej oddaje sedno dziewczęcości. Dziewczynki są i będą dziewczynkami. Jak świat światem będą się rozczulać nad słodyczą małych zwierzątek, będą ozdabiały swoją przestrzeń zdjęciami, obrazkami i masą innych uroczych i absolutnie zbędnych bibelotów. Będą też kochały nadmiar domowych tekstyliów i delikatny blask świetlnych girland. Jednak słodycz ma to do siebie, że warto ją dozować, inaczej można nabawić się niestrawności. A zatem – róż i falbanki jak najbardziej, ale z umiarem. Pamiętajmy, że ocean lukru zostanie podkręcony innymi pastelami – miętą, błękitem czy budyniowym, więc jeśli nie zależy nam na podkręcaniu, wybierzmy barwy z innej palety. Róż doskonale równoważą dodatki beżowe, szare i z naturalnych materiałów (rattan, trawa morska) a także nieoceniona czerń. Jeśli chodzi o mocniejsze akcenty – różowości zagrają udane duety z granatem, mocną żółcią, ciemna zielenią. Fajne są też zabiegi tak zwane ‚color blocking’ czyli łączenie barw pozornie gryzących się.

You may also like

Zostaw komentarz