Start Stylowy dzieciakTo się nosi Czy sukienki do chrztu muszą być śnieżnobiałe?

Czy sukienki do chrztu muszą być śnieżnobiałe?

przez Redakcja

Przyjęło się, że sukienki do chrztu są białe. Zgodnie z Biblią kolor ten symbolizuje niewinność, czystość i rozpoczęcie nowego życia. Jednak czy biała kreacja jest w tym przypadku jedynym możliwym rozwiązaniem? Na pewno warto zwrócić uwagę na ubrania równie eleganckie i utrzymane w jasnej, ale niekoniecznie białej kolorystyce. Białą sukienkę można w praktyce w ładny sposób urozmaicić.

Białe sukienki do chrztu – czy istnieją alternatywy?

Nie wszyscy rodzice są przywiązani do tradycji. Jednak, gdy pojawiają się wątpliwości, co do wyboru kreacji na Chrzest Święty, warto rozważyć zakup sukienki w kolorze zbliżonym do bieli. Ciekawych propozycji nie brakuje np. w ofercie sklepu internetowego https://milulove.pl/sukienki-do-chrztu. Ubrania ecru i kremowe są świetnym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą zrezygnować z czystej bieli, ale jednocześnie nie zależy im na wzbudzaniu kontrowersji. Nieco odważniejsze są sukienki beżowe, szare czy w odcieniu pudrowego różu. Są one efektowne, ale jednocześnie wciąż bardzo eleganckie. Pozwalają na zachowanie charakteru danej uroczystości. 

Białe sukienki do chrztu z kolorowymi dodatkami

Wiadomo już, że sukienka do chrztu nie musi być idealnie biała. Jeśli już jest utrzymana w tej kolorystyce, to z powodzeniem można ją ożywić kolorowymi dodatkami. Nie trzeba w tym przypadku dużo, aby kreacja nabrała wyjątkowego charakteru. Postawić można na efektowne hafty czy modne aplikacje kwiatowe. Co ciekawe, sukienki tego typu są bardzo uniwersalne. Sprawdzają się bowiem przy wielu okazjach. Założyć je można dziewczynce nie tylko na Chrzest Święty, ale i wesele czy przyjęcie urodzinowe. 

Nietypowe sukienki do chrztu – czy to dobry pomysł?

Warto wiedzieć o tym, że Kościół Katolicki nie określił żadnych przepisów odnośnie stroju dziecka na uroczystość Chrztu Świętego. Nie ustalono żadnych określonych barw sukienek do chrztu. Dlatego decyzja w tym przypadku należy oczywiście do rodziców dziecka. To bardzo dobra informacja. 

Zgodnie z tradycją stawia się tutaj raczej na biel i barwy jasne, ale nikt nie powiedział, że sukienka na chrzest nie może być granatowa czy nawet czarna. To jednak rozwiązanie dość ryzykowne, gdyż ciemne kolory nierozerwalnie w naszej kulturze kojarzą się ze smutkiem i żałobą. Tymczasem chrzest to święto bardzo radosne. Ciekawą propozycją mogą być natomiast wielokolorowe sukienki do chrztu. Te kreacje mają jedną podstawową zaletę – są bardzo uniwersalne i można wykorzystywać je wielokrotnie. 

You may also like

Zostaw komentarz