Dobble Kids

przez Redakcja
dobble kids gra dla dzieci dobble dla dzieci

Wieczory coraz szybciej nastają, a dzieci coraz rzadziej przebywają na dworze. Dlatego dziś mamy dla Was coś, co przyda się by zacieśnić rodzinne więzi jesienną wieczorową porą 🙂 „Dobble Kids” to wspaniała gra dla dzieci, dostosowana do tego, by najmłodsi grali samodzielnie, ale też na tyle elastyczna w swych zasadach, żeby dorośli mogli bez problemów dołączyć się do zabawy i mieć trudności z wygraniem z dziećmi! Podstawowa zasada gry to znalezienie jak najszybciej symbolu, który łączy dwie karty. Symbol zawsze jest tylko jeden, o czym należy pamiętać i w to nie wątpić, bo nie raz się zdarza, że nijak nie można go zauważyć.

dobble kids rebel

Dobble Kids – zasady gry

Przed każdym dzieckiem wyłóżcie cztery odkryte karty, a przed każdym dorosłym sześć odkrytych kart. Następnie połóżcie jedną odkrytą kartę pośrodku stołu. Pozostałe karty odłóżcie do pudełka. Możecie zmienić liczbę kart leżących przed danym dzieckiem, biorąc pod uwagę jego wiek i doświadczenie w grze. Wszyscy gracze grają równocześnie. Na dany znak każdy stara się jak najszybciej znaleźć zwierzątko wspólne dla jednej ze swoich kart i karty ze środka stołu. Po odnalezieniu gracz musi głośno wypowiedzieć jego nazwę. Pierwszy, któremu się to uda, odwraca swoją kartę. Dla utrudnienia zabawy, zwierzęta na kartach bywają obrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym zwierzęciem.

dobble kids karty zwierzęta

Dobble Kids – warianty gry

  • Szybkie palce – na dany znak gracze starają się jak najszybciej pozbyć swoich kart poprzez odłożenie ich na środek stołu . Aby to zrobić, gracz musi nazwać wspólne zwierzątko dla karty na środku stołu i jednej ze swoich kart.
  • Piekielna wieża – wszyscy gracze odwracają swoje karty i starają się jak najszybciej nazwać zwierzątko wspólne dla swojej karty i wierzchniej karty ze stosu na środku. Pierwszy gracz, któremu się to uda, zabiera kartę ze stosu.
  • Studnia – na dany znak wszyscy gracze odwracają swoje stosy. Każdy stara się jak najszybciej umieścić swoje karty na karcie leżącej na środku.
  • Niechciany prezent – gracze starają się jak najszybciej nazwać zwierzątko wspólne dla karty jednego ze swoich przeciwników i wierzchniej karty ze stosu na środku stołu. Pierwszy, któremu się to uda, zabiera kartę ze stosu i kładzie ją odkrytą przed danym przeciwnikiem, na jego karcie.

You may also like

1 komentarzy

zyta 10 października 2018 - 13:48

Muszę przyznać, że grałam z wnukiem w Dobble Kids i potwierdzam, że gra jest absorbująca. Na pewno wymaga dużej koncentracji i spostrzegawczości a więc są to cechy, które warto rozwijać u swoich dzieci. Polecam!

Odpowiedz

Zostaw komentarz