Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – Rok w lesie. Emilia Dziubak

Książka dnia – Rok w lesie. Emilia Dziubak

przez Redakcja
rok w lesie emilia dziubak

Jeśli Wam i Waszym dzieciakom przypadła do gustu seria książek Na Ulicy Czereśniowej.., z pewnością ta książka również Was urzecze. Rok w lesie autorstwa Emilii Dziubak to 12 pięknie ilustrowanych rozkładówek, które prezentują to samo ujęcie, jednak w różnych miesiącach. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę.

Rok w lesie

Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. „Rok w lesie” zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku.

„Rok w lesie” można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.

rok w lesie emilia dziubak środek rok w lesie emilia dziubak środek

Książka bez słów? Super!

Zastanawiacie się jak poradzić sobie z książką bez słów? Przecież dziecku trzeba czytać opowiadania, a nie pokazywać obrazki.. Nic bardziej błędnego! Dajcie do rąk swojemu maluchowi książkę Rok w lesie  i pozwólcie zaskoczyć się jego wyobraźni i kreatywności. Zobaczycie oczami dziecka co widzi, co go interesuje, jak interpretuje dane sytuacje oraz jakie wspaniałe przygody drzemią głęboko w jego wyobraźni. Za każdym razem możecie wybierać nowego bohatera i opowiadać jego historię. Rok w lesie to również doskonała okazja do poznania fauny i flory przez malucha – możemy w prosty sposób pokazać mu, jakie zmiany zachodzą w czasie zmian pór roku.

Książka Rok w lesie jest bestsellerem praktycznie w każdej księgarni. Fenomen książki sprawił, że pojawiły się kolejne odsłony obrazkowych wydawnictw. I tak oto możemy wraz z dzieckiem spędzić Rok w mieście, Rok w przedszkolu, Rok na wsi, a nawet Rok w Krainie Czarów 🙂

You may also like

Zostaw komentarz